Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fogalmam sincs, most mit...

Fogalmam sincs, most mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Azt mondják, a sport redukálja a depresszió lehetőségét. Éppen ezért, amikor már nem tudtam mit kezdeni a perfekcionizmusommal, étkezési zavaraimmal, szorongásaimmal és olykor-olykor hirtelen rámtörő melankolikus hangulattal, nekivágtam, és elkezdtem edzőterembe járni. Természetesen közben heti rendszerességgel tettem látogatást a pszichológusomnál, akihez a mai napig járok.

Egy időben nagyon megemeltem a súlyok arányát, a futópadon is rengeteg szívromboló pillanatot töltöttem - nem normál tempóban, egészségesen, hanem tüdőkiköpősen, fájdalmaktól szenvedve futottam, - ezért a pszichológiai terápiám előrehaladtával beláttam, hogy vissza kell vennem ebből az önkárosító attitűdből. Meg is tettem. Jelentős változtatásokat eszközöltem az edzéstervemben egy szakértő segítségével.

A mai napig semmi gond nem is volt, de most kétségbe vagyok esve.

Valamiért kiderült - ez már gondolom, az előző tevékenységeim utóhatása, - hogy a jobb karomat túlerőltettem. Ekkor az orvos azt mondta, minimum 6 hét a teljes gyógyulás. Persze, egy maximalistának ebből mi jön le: basszus, két hét után már fejlődnek vissza az izmok, veszélybe kerül az eddig elért eredményem!

Miután felkerült a karomra az elhagyhatatlan csuklórögzítő, elkezdtem szépen, lassan feldolgozni, hogy most az egészségem érdekében kell pihennem, de hasazni, lábazni és kardiózni még mindig tudok.

Utána felfedeztem, hogy valahonnan, a semmiből, a másik karomon is megjelent egy kisebb duzzanat, remélem, csak elfeküdtem, vagy szimplán bevertem valahova (azóta még nem voltam orvosnál, nemsokára újra megyek).

És ha mindez még nem lett volna elég csapás a mentális jólétem számára, valamiért megfájdult a bokám. Épp csak kicsit, de észrevehetően nyilall, már vagy 3 napja, ami annyit jelent, hogy ha jót akarok magamnak, most egy ideig a kardiót is el kéne felejtenem, ahogy a bokát igénybe vevő lábgyakorlatokat is.

Ez számomra szörnyen nehéz, kezdek visszazuhanni egyfajta depresszió közeli állapotba, ezt pedig nagyon nem szeretném. Próbálom nyugtatgatni magamat, hogy már sportolókat is ítéltek kényszerpihenőre és ők is túlélték, de néha már ez is hatástalannak minősül...

Mit tegyek?


2018. szept. 23. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy g***ó vagyok, de olyan jó olvasni mások bajait. xD Pláne, amikor semmiségek miatt akarnak összeomolni, és tudni, hogy engem a big problémák sem tudnak hazavágni. :D :3
2018. szept. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Főleg, mikor a "semmiség"-ből az agyunk akaratunk ellenére csinál "big problémát". Az tényleg nagyon parádés ám.

Az igazán fantasztikus, hogy neked nincsenek mentális betegségeid, szuper, hogy képes vagy ellenállni a káros külső behatásoknak.

Másoknak ez megkeseríti az életét. Tudom, hogy az én problémám csak a saját, szubjektív szempontomból szörnyű. Van, akinek rosszabb. Aki gyógyszereket szed, különben beleőrülne a terhekbe. De az ember sajnos így működik, ezért is kérek segítséget, mert nekem szükségem van rá. Én lelkileg hajlamosabb vagyok a bolhából elefántot csinálni.

A depresszió viszont nem feltétlen összeomlást jelenthet. ;)

2018. szept. 23. 13:23
 3/3 anonim válasza:

Pedig a legjobb, amit most tehetsz, ha tényleg pihenteted a túlerőltetett testrészeidet. Ha folytatnád az edzést, csak még több kárt okoznál magadnak.

Szerintem valami más tevékenységgel kellene elütnöd az időt, könyvolvasás, sorozatnézés, tanulás, munka, barátok, stb.

Ha el tudnád terelni a gondolataidat egy másik, számodra kellemes időtöltéssel, akkor kevesebbet idegeskednél azon, hogy pár hétig nem edzhetsz.

Én is hajlamos vagyok apróságokon sokat agyalni és idegeskedni, de nekem sokat segített, ha józanul átgondoltam, hogy igazából az adott probléma nem is olyan nagy "kudarc" és, ameddig nem tudom azt megoldani, addig is használjam ki az ebből származó plusz időmet és próbáljak előrébb lépni valami másban.

Lehet az is segít, hogy ha csak abba belegondolsz, hogy másoknak se pénzük se idejük sportolni, vagy olyan betegséggel küzdenek egész életükön át, ami miatt nem sportolhatnak - tehát ehhez képest, a te pár hetes kényszerpihenőd igazán nem olyan nagy probléma.

2018. okt. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!