Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor fog a alkohol&gyógyszer...

Mikor fog a alkohol&gyógyszer rosszullét elmúlni?

Figyelt kérdés
Nyugtatót meg antidepresszáns szedek. Tegnap délután kipróbáltam új gyógynövényes fogkrémet. Fogmosás után később rosszul lettem. Megnéztem a fogkrém összetevőjét: valamilyen alkohol van benne. Egyből ki is dobtam. Reménykedtem holnapra jobban leszek. De nem. Ma is rosszul érzem magam, nem tudtam kimenni a boltban vásárolni. Mikor fog ez a rosszullét elmúlni? :(

2018. szept. 23. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden bizonnyal etilalkohol van benne némi, de akkora mennyiség, amit egy fogkefére nyomott kb 1 g fogkrém tartalmaz, nem okozhat ilyen tüneteket, az antidepresszánsnak ilyen mennyiségben biztosan nincsen keresztreakciója az alkohollal, és szerintem még nagyon nagy dózisú Benzodiazepinnek sem. A problémádat valami más okozza.
2018. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként melyik fogkrémről van szó?


Mert lehet, hogy nem etilalkoholt tartalmaz, hanem valamelyik másik fajtát, ami nagyon kis mennyiségben is keresztreagál benzókkal. Ebben az esetben viszont Én a helyedben jelezném a dolgot a Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet-nek. Ők ki vizsgálnak minden bejelentést, és megteszik a szükséges lépéseket. Akár kötelezhetik is a gyógyszer gyártóját, hogy korrigálja az adott gyógyszer betegtájékoztatóját.

2018. szept. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszú felezésű benzodiazepinről van szó, pl Medazepam, az ügyeleten kérhetsz Flumazenil tartalmú injekciót. Ez kompetitív gátlással visszafordítja a benzodiazepinek hatását a GABAa receptor benzodiazepin kötőhelyén. Magyarul kiüti a benzo hatását, egyszerűen fogalmazva. #1 és #2 is én voltam.


Egyébként pedig jobbulást kívánok!

2018. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Erősen elhamarkodott voltál, amikor kidobtad a fogkrémet, mert nem az volt a ludas a dologban, hanem a hidegfront utáni felmelegedés hatása.
2018. szept. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. szept. 23. 14:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Szívesen. Én az első 3 választ írtam, a 4.-et valaki más, annak ellenére, hogy Ő ugyanúgy 65%-os, mint én.
2018. szept. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megvárom a holnapot. Holnap is rosszul leszek reggel, akkor orvoshoz megyek. :(
2018. szept. 23. 14:42
 8/11 A kérdező kommentje:

"Erősen elhamarkodott voltál, amikor kidobtad a fogkrémet, mert nem az volt a ludas a dologban, hanem a hidegfront utáni felmelegedés hatása."


Tegnapi délutáni fogmosás előtt, semmi bajom nem volt.

2018. szept. 23. 14:47
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó kérdés: ilyenkor milyen orvoshoz kell menni? Házi orvos? Vagy toxikológia orvoshoz kell menni?
2018. szept. 23. 14:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Úgy vélem annyira nem súlyos a dolog, hogy mentővel kéne vinni az sbo-ra, vagy toxikológiára, így ha nem múlik, akkor háziorvos, ő a körülményeket mérlegelve fog beutalni szakorvoshoz. Esetleg fordulhatsz közvetlenül ahhoz a feltételezem, hogy pszichiáter szakorvoshoz, aki az antidepresszánst, és a benzót felírta.


Egyébként az antidepresszáns felírásával nem feltétlenül értek egyet. Nagy összegben merek fogadni, hogy aki felírta, egy szót nem szólt a pssd nevű rendkívül súlyos és mind ezidáig érdemi terápia nélküli mellékhatásról.


[link]

2018. szept. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!