Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a jövőtől és a lentiek...

Félek a jövőtől és a lentiek rám nyomják a bélyegüket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

- Anyám mentális beteg. Sosem volt egy normális házassága, sosem volt egy normális munkája. Most munkásszállón lakik.

- Apumnak voltak normális munkái, de valamiért nem tudott azokban maradni, mert nincs normális végzettsége, így nincs stabil munkahelye... Ne, egyszer embertelen robotmelója volt vagy be se jelentették, ami később derült ki. Hosszan tartó házassága vagy párkapcsolata nem volt.

Hála Istennek (!) nem ők neveltek.

- A családban rengeteg (volt) a súlyos betegség, aránylag korai halál. Én egyelőre reflux-szal, enyhe asztmával, rossz fogakkal, szemmel-füllel-orral, meg azzal, hogy marha gyenge vagyok, megúsztam - ez sok, de sok kicsi, még, egyelőre.

- A mentális egészségem miatt: valaha igazán beilleszkedni bárhova illetve párkapcsolat kétes; munkám elég rossz; büfészak végzettségem van. Előrevetíti, hogy úgy járok, mint a szüleim.


- Baráti kör helyzete se különb.


2018. szept. 23. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudom, nehéz, de nem kell félned. Ki lehet törni ebből, meg lehet szakítani a kört, nem kötelező a szülői mintát másolni. Neked már van egy előnyöd sokakkal szemben: hogy tudatos vagy.

Azt nem állítom, hogy könnyű lesz mindig, mert ez szerencse kérdése is. De főleg a jellemé, meg hogy mennyire vagy kitartó, erős, milyen jó a problémamegoldó képességed (ami ráadásul fejleszthető is).

Hasonlóan rossz háttérből jöttem, és középkorúként már bátran elmondhatom, hogy sikerült kijönni belőle. Teljesen másképp élek, mint a szüleim. Pont ez volt az egyik motivációm mindig: dafke nem úgy, mint ők...


Az egészségügyi oldalához pedig annyit, hogy mindent tegyél meg az egészséged/gyógyulásod érdekében, amit csak lehet. Rendszeres fogorvosi ellenőrzés, szükség szerint tömés; asztmára sóbarlang, sópipa, ilyesmik; gyengeség ellen vastabletta C-vitaminnal együtt, ill. pajzsmirigyre kellene vizsgálat; a többit is szükség szerint. És nagyon fontos a stressz kiiktatása, mert az egy csomó betegséget tud okozni.


Munkahelyet meg válthatsz bármikor, akár másik szakmát is szerezhetsz.

2018. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A munkahelyváltás nem ilyen egyszerű, sőt, jó végzettség hiányában marhára nehéz.

Én megpróbáltam.

Másik szakma szintén.

Amúgy jelenleg is tanulok voltaképpen.



Az izmaim gyengék és erőnlétem nincs.

Sportolgatok, de olyan gyengus vagyok, mint aki semmit se sportol+túlsúlyos.


Tsh egészen rendben van.

2018. szept. 23. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Önmagában a TSH kevés, bár sajnos a jelenlegi gyakorlatban szinte csak azt nézik. Privátban méresd meg a következőket:

fT3

fT4

rT3

antiTPO

antiTG

Ez összesen 10 ezer forint a CentrumLabnál. Ha a környékeden csak drágább lehetőség van, akkor első körben a két ellenanyag és a szabad T3 lenne a legfontosabb legalább.


Sport: az erősödés miatt és a túlsúly miatt is fontos, hogy rendesen csináld, ne csak "sportolgass". Keress olyat, amit tényleg élvezel, úgy könnyebb.

(Vagy ha szerzel egy jó mozgékony kutyát, annak a napi lemozgatása is szinte felér egy edzéssel, gyors gyaloglás + futás. :)


Ha tanulsz, az jó. Akkor csak idő kérdése, hogy mikor tudsz normális munkahelyet keresni.

2018. szept. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nincs túlsúlyom, vagyis én nem akarok fogyni, határozottan nem. BMI szerint is rendben.



Tanulok, idő kérdése a jó munkahely.

Na de mennyi időé?

Pont erről szól a kérdés, hogy nem kicsit fáradtam bele.

2018. szept. 24. 05:11
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, jön egy gazdasági válság vagy egy betegség vagy bármi, mire a programozásban eljutnék addig, hogy munkát keressek vele.
2018. szept. 24. 05:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, azt hittem, magadra írtad, hogy túlsúlyos.


Az időtől ne félj. Lehet, hogy tényleg lesz egy válság, de nem biztos, és ha lesz is, akkor sem fog érinteni valószínűleg. Betegség is jöhet, persze, de nem élheted le úgy az életedet, hogy folyamatosan ettől rettegsz. Ha egészségesen élsz, amennyire csak lehet, akkor félig már nyert ügyed van. :)

2018. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!