Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kell tönkretenni az...

Miért kell tönkretenni az életemet?

Figyelt kérdés

Nincsen szakmám, egyetem meg nehezen ment. Nincs okj szakmám. A törvény pedig úgy van hogí az első két szakképesítés ingyenes. És beakartam idén iratkozni a képzésére idén is, és nem engednek érettségi utáni 2 éves nappalis okj képzésre.

Igy soha nem fogok jutni az életbe.

Depressziós lettem kb 2 éve ez van. Nincs igy életem. Munkát nem találok, nem vagyok emberek között 2 éve.

Nem értem hogy oké 26 leszek, de nem tartom még még annyira "öregnek" hogy nem férnék be a 20 évesek közé.

Pláne hogy 25 éves korig lehet menni, Az az egy év meg az az 1 hónapot miért tartják annyira szigoruan?

Soha nem lesz belőlem semmi. Munkám igy nincs, csak ilyen fizikai munka, ahol 8 általános végzettségű alkoholista emberek dolgoznak, akik nem törödnek a tanulással, és egy könyvet el ne olvastak életükben.

Miért csinálják ezt hogy mindent korhoz kötnek? Nyilván nem fog senki tanulni szakközép iskolában nappalin pl 35-45 évesen , de 25-26 évesen én még szeretnék legalább az első szakmámat. Hegesztő szeretnék lenni és duális képzésben oktatják érettségi után nappalin 2 éves képzésben. 2 év után lesz szakma, és munka is az adott cégnél. Ez tetszene nekem. És nem az egyetem, hanem a kétkezű munka.

De nincs 600 ezrem fizetni egy hegesztő képzésért, nekem is járna egy ingyenes .

És akkor igy nem jutok idén sem előre, és egy ujabb elcseszett év. Itthon untakozok, már 2 éve, és nem birom idegekkel. Voltam orvosnál, de ő sem tud segiteni.

Nekem az segítene hogyha lenne napirendem és jutnék előre az életbe. De senki nem segít én meg már teljesen kétségbe vagyok esve, a begubozás, az eseménytelen élet, nincs kihez szólnom , nincs kivel beszélgetnem. És később még rosszabb lesz, mert öregszek is. Ha most se kapok esélyt, később már mégrosszabb lesz, szoval nincs ötletem..:( Elrontottam igy az életemet .:( És megakarok halni.


2018. szept. 23. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
NE AKARJ MEGHALNI !!!!! NEM CSESZTED EL AZ ÉLETED !!!!! Van kiút ,igenis van ! , azt ajánlom neked hogy előbb menj el egy baptista imaházba ,hogy lelkileg gyere helyre ,utána meg ha nincs is hegesztői szakdiplomád sincs baj ,hegesztést megtudod tanulni saját magad is (engem apu tanitott meg és kb 30 perc alatt profi lettem ) ,vállalhatsz hegesztői munkát így saját magad is ,csak viszed magaddal a hegesztőd és mensz ide-oda hegeszteni kapsz érte pénzt és abbol majd tudod magad fejleszteni ! (Lényeg sose másnak keresd a hasznot ,csak magadnak ) saját hegesztői vállalkozás ,kell ennnél jobb ? Cm-re mennek asszem ,s elég borsos,tehát sok sikert kívánok :)
2018. szept. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja ,amugy meg a hegesztésnél oda kell figyelni hogy mindkét oldalt összeolvaszt ,a cundert ne heggeszd bele és olyan fel-le mozdulattal szépen előre kell haladni ,esetleg kapsz valahol egy hegesztőt aki egy órát rád szán és annyi idő alatt simán profi tudsz lenni ;) ,sok sikert :) !
2018. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Panel lakásban kicsit nehézkés megtanulni a hegesztést, Ráadásul apám nekem nem segit, gép sincs hozzá sajnos.
2018. szept. 23. 22:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne sajnáltas magad! Nem mások teszik tönkre az életed, hanem saját magad!

Hadd kérdezzem meg mit csináltál eddig 25 éves korodig?

Azért kérdezem, mert én is ennyi vagyok, 19 évesen érettségiztem, utána elvégeztem 1 okj-t meg egy foszk-ot, most pedig egyetemre járok 1,5 év múlva meg lesz a jogi diplomám is, mellette dolgozom. És én nem az az elkényesztett királykisasszony vagyok, apám 7 éves koromban meghalt, anyám egyedül nevelt fel minimálbérből, szóval nem tehettem meg, hogy nyafogjak, hajtani kellett.

Tessék itt az ellenpélda, férfi létedre igazán összekaphatnád magad, ahelyett, hogy itt picsogsz!

2018. szept. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én 20 évesen érettségiztem. és nem nyamofogok hanem szeretnék erre megoldást. Hogy elvégezhessem. Ebben látok lehetőséget nekem nem kell diploma. Se jogi se semmi.

Egy szakma kell nekem, amivel aztán tudok dolgozni.. Ennyi. nem kell tulragozni hogy én tehetk róla , ez nem igaz.

bementem a suliba szeptember elején, hogy beszeretnék irtakozni érettségi utáni képzésre hegesztőnek, mert estin nem inditanak, erre azt modnták hogy a korom miatt nem mehetek.

Akkor ilynekor kia hibás? Én vagy a hü..e szabályok?

Ennyire öreg vagyok 25 évesen hogy nem járhatok ki egy 2 éves képzést, nem olyan sok idő az, és lesz utána vele munkám, teli vannak az álláshirdetések, hegesztő állásokkal, de az nem olyan szakma hogy na most 800 ezres tanfolyamon 4 honap alatt megtanitják.. Kell ahhoz idő minimum 2 év.

2018. szept. 23. 23:01
 6/6 anonim ***** válasza:
A munkaügyi központban érdeklődj, mit tudnak ajánlani!
2018. szept. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!