Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak a szociális...

Mit csináljak a szociális fóbiámmal?

Figyelt kérdés
Szorongok ha idegen emberek közé menni. Ilyenkor állandóan az jár az eszembe, hogy biztos engem figyelnek, ha valamit elbénázok. Nem szeretek idegen helységek mosdóiba menni, előfordult, hogy hiába nagyon kellett pisilnem még sem tudtam. Ha pl. boltba megyek félek az eladót akár megszólítani is, mert az jár a fejemben, hogy biztos hülyének tart. Igazából még barátságokat, párkapcsolatot sem sikerült igazán kialakítanom. Még munkát sem sikerült találnom. 27 éves nő.
2018. szept. 25. 22:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Csak kérdezem:"Még munkát sem sikerült találnom. 27 éves nő." A szüleid tartanak el? Arra nem vagy "fóbiás"?
2018. szept. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Ajánlott felkeresni egy szakembert. Ez magától nem fog elmúlni, egyedül nem fogsz kijönni belőle. Tapasztalat.
2018. szept. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha nem tudod mi az a szociális fóbia, meg ha csak engem tudsz szekálni inkább ne is írj. Amúgy volt már munkám, de most jelenleg nincs.
2018. szept. 25. 22:35
 4/16 A kérdező kommentje:
Menjek pszichiáterhez aki csak gyógyszerekkel tömködne?
2018. szept. 25. 22:37
 5/16 anonim válasza:
73%
hát sajnos itt csak az segít hogy erőlteted a dolgokat akármilyen rossz is. utána jobban megszokod.
2018. szept. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Pszichiáter az tömne gyógyszerrel valóban, de pl a coachok, pszichológusok nem. Beszélgetni meg csak tudnál szakemberrel... erre lenne szükséged elég alaposan. Amúgy meg neten pl. tudsz kérdést föltenni, fölvetni a gondod, élőben mért nem? Élőben sokkal egyszerűbb úgymond valószerűbb az élet mint képernyőkön át.
2018. szept. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

#1:

Ez egy valós probléma, a kérdező nem csak kitalálja. Idióta...

2018. szept. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenkor állandóan az jár az eszembe, hogy biztos engem figyelnek, ha valamit elbénázok."


Úgy a huszas éveim elejéig én is ezt hittem, pedig nem voltam fóbiás. Egész egyszerűen azt gondoltam, hogy mindenki olyan ügyes, és nekem fel kell nőnöm hozzájuk.


Aztán rájöttem, hogy dehogy van így, rengetegen - köztük én is - alkalmanként ügyetlenkednek, tévesztenek, leejtenek dolgokat, megbotlanak a járdán, stb. Éppen emiatt senki sem figyelget másokat, és ettől nem kell tartani.

2018. szept. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mondta valaki, hogy pszichiáterhez menj? Nem mondta. Akkor minek tiltakozol ellene kapásból? Te is nagyon jól tudod kérdezés nélkül is, hogy pszichológushoz kell menni. Egyébként eredetileg a szüleid okozták ezt az állapotot, ők nem úgy neveltek, hogy egészséges önbizalmad legyen, viszont felnőttként már nem lehet visszamutogatni rájuk, hanem önmagadért kell felelősséget vállalnod úgy, hogy részt veszel egy terápiában. Ezzel párhuzamosan tudatosan vedd fel a kapcsolatot mindenféle emberekkel, idegenekkel, eladókkal is egy-két mondat erejéig, látni fogod, hogy senki nem harapja le az orrodat.
2018. szept. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Index szociális fóbia topikjába bemásolt könyvet olvasd végig.
2018. szept. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!