Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan hogy Baba fobia? Ha...

Van olyan hogy Baba fobia? Ha nem akkir mi van énvelem?

Figyelt kérdés
Hányok az elo babaktol ha látom őket mert ha eszrevesze hanyimgerem van, oklendezek

2018. szept. 29. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Lehetséges, ezen orvos tud segíteni.
2018. szept. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ezek szerint van. Biztos volt valami rossz tapasztalatod a kisbabákkal, pl lehánytak, vagy ilyesmi. Ha megnyugtat, elmondom, hogy BÁRMITŐL kialakulhat beteges félelem, így van pl gomb fóbia, színes szalag fóbia, de még fóbia fóbia is.
2018. szept. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen! Pszichiater tud elkuldeni megfelelo terapeutához
2018. szept. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat de annyira nem durva csak bleeehh okadok toluk
2018. szept. 29. 11:09
 5/16 anonim ***** válasza:
Miért írtad a témák közé, hogy "expektopatronum"? Csak nem ezzel védekezel a babák ellen?:D
2018. szept. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

pszichés okai lehetnek, attól félsz, hogy babád lesz.

Ettől nem kell félned, tudatos döntéssel elkerülhető, hogy másoknak megfelelési kényszerből gyereket vállalj.

Ez a társadalom ebben a korrupt érában amúgy sem alkalms, hogy tervezhető jövőt nyújtson a gyerekvállaláshoz.

2018. szept. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen, létezik ilyen. Pediofóbiának hívják, és a babáktól való félelmet jelenti.

Sok filmben és könyvben szerepelnek rosszindulatú, félelemkeltő babák, ezért ez a fóbia manapság elég elterjedt.

Esetleg egy pszichológus tud rajta segíteni, de nem tudom, megéri-e a sok kezelést.

Nem olyan súlyos dolog, mint pl. az agorafóbia, a klausztrofóbia stb., de ha neked a mindennapi életedben sok gondot okoz, próbáld meg.

2018. szept. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászóló! A pedofília egészen más. Azok akik a gyerekekkel kívánnak közösülni, az a pedofília, az pont hogy nem baba gyűlölet, vagy undor. Valaki hozzájuk sem bír érni, a pedofil meg azt a pillanatoto várja, hogy hozzájuk érhessen... Nekem vagy egy női ismerősöm, aki undorodik a csecsemőktől és a gyerekeket sem szereti, nem is szült és nem is kíván szülni gyerekekt. Van ilyen, nem tudom mi okozza ezt, de létező dolog. Egyfajta undor. És férfiban is ismerek olyat, aki nem bírja a gyerekeket és nem akar apa se lenni soha, mind akettő ismerősöm már elmúltak 30 évesek.
2018. szept. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocs, nagyon félre olvastalak :D Most nézem, sorry, nem szóltam, de nem törölhető a komment, se nem írható át, ezért kénytelen vagyok újat írni...
2018. szept. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Semmi baj, előző!

Előfordul, hogy félreolvas valamit az ember.

A PEDIOFÓBIA egyre gyakrabban jelentkező pszichés undor, és általában lélekelemzéssel lehet rajta segíteni.

Persze ez elég hosszadalmas és néha drága eljárás.

A legismertebb pediofób Brigitte Bardot, akinek van ugyan egy fia, de már a terhessége alatt is "egy gombócnak" érezte a magzatát.

Később ez a fiú be is perelte Bardot-t, most nem nézek utánam pontosan miért, de megnyerte a pert.

(Ha jól emlékszem, Bardot az első életrajzi könyvében borzalmakat írt a fiához kötődő érzelmeiről.)

2018. szept. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!