Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegség gyógyítására...

Kényszerbetegség gyógyítására elég a pszichológus, viselkedésterápia vagy kell mellé gyógyszer is, szóval pszichiáterhez kell fordulni?

Figyelt kérdés

Akár mindkettőhöz érdemes ?

Nem szedek gyógyszert,szedtem(enyhítette,sőt tünetmentes is voltam),de leraktam,nehéz volt leállni,az elején jártam pszichológushoz is,de az ingyenes volt,szóval hetente ,2 hetente tudott fodadni csak,elég jól haladtunk,de elköltözött,szóval maradt csak a gyógyszer.

Most elég nehéz élethelyzetben vagyok,sajnos visszajöttek a kényszeres gondolatok.


Van egy pazichólógus,akihez bejelentkeztem,de ilyen problémákkal lehet hozzá fordulni:


"Gyermekekkel és felnőttekkel egyaránt foglalkozom. Leggyakrabban szorongásos problémákkal, viselkedésproblémákkal találkozom a gyermekeknél. A felnőtteket is szívesen várom: párkapcsolati, családi nehézségek, önértékelési problémák esetén. Illetve keressenek bátran mindazok, akik úgy érzik, elakadtak az életükben és szeretnék megtalálni a megfelelő irányt."

Ő a városomban van,hozzáteszem itt nincs sok választék pszichológus terén.


Az előző pszichológusom is inkább gyerekekkel,családokkal foglalkozott,de mégis jó úton jártunk.(20éves voltam akkor.)


Önök szerint/szerintetek?



2018. szept. 29. 14:43
 1/3 TR75 ***** válasza:

A kettő kiegészítheti egymást. A gyógyszerrel gyors eredményt lehet elérni, de inkább csak tüneti kezelés, a viselkedésterápia a "beidegződésekre" hat, tehát lassabb, de tartósabb. Ha az életvitelt akadályozza a (jelen esetben) kényszerbetegség, gyors segítség lehet a gyógyszer, hogy egyáltalán elkezdődhessen a pszichoterápia.

Szerintem az a hátránya a gyógyszeres terápiának, hogy azt az illúziót adhatja, hogy elmúlt a (jelen esetben) kényszerbetegség. Pedig csak a tüneteket enyhíti, a kiváltó okot nem.


Szerintem kérdezd meg a pszichológust, hogy vállal-e. Mondd el neki az eddigieket, és azok alapján ő majd eldönti, hogy vállalja-e a továbbiakat.

Ingyen csinálná ő is?

2018. szept. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos nem ingyen.

Most azon gondolkozok,hogy érdemes lenne e más terápiára befektetni,mert ugye nem 2 ft,persze fő az egészség.

2018. szept. 29. 16:18
 3/3 TR75 ***** válasza:
Próbáld meg azt, hogy ritkábban találkoztok. Ugyan lassabban haladsz majd, de kevésbé terheli meg egyszerre a pénztárcádat.
2018. okt. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!