Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Léteznek olyan emberek, akik...

Léteznek olyan emberek, akik nem tudnak rászokni a drogra?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a legkeményebb drogokra is, pl.: heroin.


Szóval vannak olyan emberek, akik immunisak a függőségre, amit okoz?



2018. okt. 3. 16:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Akik ki sem próbálják, azok.
2018. okt. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Nincsenek olyanok akik immunisak lennének arra, hogy ne alakuljon ki náluk függőség, ellenben egy tűiszonyos ember aligha lesz képes megbökni magát egy tűvel, habár kitudja mit hozna ki belőle.
2018. okt. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Akik heroint vagy dizájner drogot használtak első alkalommal vénásan, azok keresztül mentek egy olyan állapoton, amit akaratlanul is megakarnak tapasztalni újból, és itt kezdődik a függőség, külföldi interjúkból emlékszek is hogy többen mondták hogy nem így tervezték az első alkalomtól pokol az életük, hiába váltott életmódot, kerülte a közeget, mégis olyan tünetekkel küzdött amit megint csak gyógyszeres segítséggel fokozatos dózissal lehetett elnyomni.


Én mindenesetre nem merném kipróbálni, elnézve hogy emberek a kávéra cigire is úgy rátudnak szokni, amit ha nem érnek el bizonyos ideig, akkor szemét módon viselkednek a másikkal, idegesek, minden bajuk van.

2018. okt. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Pl.: Ugye vannak olyanok is, akik a cigire nem tudnak rászokni vagy az italra, édességekre, stb.

Ebből gondoltam, hogy létezhetnek olyanok is, akik az első keménydrogos alkalom és a további is inkább egyre jobban elrémisztett és egyszerűen nem vágyik következő alkalomra valami miatt.

2018. okt. 3. 17:50
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem szoktál rá a legális drogokra, de ne próbáld ki a herkát!
2018. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

A heroinra legkésőbb 2. használat után törvényszerűen rászoksz, erre nem lehetsz immunis.


Nekem sosem jött össze, hogy rászokjak bármire, se nyugtatók, se szorongásoldók, se alkohol, cigi, kávé, fű, de ha a heroint kipróbálnám, arra garantáltan rászoknék, lehet, hogy elsőre. Hiába, a kémia szabályait én sem írhatom felül.

2018. okt. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 fairi1 válasza:
37%

"de ha a heroint kipróbálnám, arra garantáltan rászoknék, lehet, hogy elsőre. Hiába, a kémia szabályait én sem írhatom felül."


ilyen kémia vagy biológia nincs.legalább hetek kellenek,és minden nap. valóságban inkább egy évnyi egyre rendszeresebb használat után alakul ki a fizikai és szellemi függőség. Kb 100 heroin használóból kb 23 lesz tényleg függő. Cigeretta könnyebben el tud kapni kb 100-ból 32.

2018. okt. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%

7-es ezt meg honnan szerezted?

Heroinhoz tényleg elég 1-2 alkalom

2018. okt. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

7-es válaszra: ezt kitől, honnan hallottad? Mert Én is úgy tudom, hogy a heroinra elsőre is rá lehet szokni, másodjára meg már 100%. Az más kérdés, hogy aki csinálta egyszer vagy kétszer (vagy akár többször) utána valami oknál fogva nem jut többé heroinhoz, így nyilván nem a szó szoros értelemben szokik rá, hiszen nem használja, de kívánja!!! Dave Gahan nagy kedvencem. Ő nyilatkozta, hogy nincs olyan a heroinnál, hogy csak egyszer kipróbálom és kész, mert leírhatatlanul jó érzés és akik kipróbálták, mind ugyanazt az érzést szeretnék átélni újra és újra. Gondolom ha valammi ennyire "jó" és a használó tapasztalta, hogy úgymond nem halt bele, továbbra is csinálni fogja nem fogja azt nézni, hogy ez út a lejtőn, aki benne van, nem tudja kívülről nézni az már nem tudja ésszel kontrollálni. Akiknek meg sikerül belőle kigyógyulni, sokakat örökre kísért az érzés, hogy mennyire jó volt. Ezért is lehet egy pillanat alatt vissza esni, ha az illető könnyen hozzá tud jutni meg nem áll mellette mindig valaki, aki támogatja. (Mármint, hogy ne essen bűnbe megint.) Szóval ez nem olyan, mint a cigi. Ízlik-nem ízlik. Vagy mint az alkohol. (Mondjuk az alkohol egy elég undorító dolog, ugyanúgy mélybe tud taszítani, csak lassan, alattomosan. Ugyanúgy elvonási tünetei vannak egy alkesznak, aki nem itta még meg a napi "adagját", kézremegés, izzadás, koncentráció nehézség. És ugyanúgy leszokás után, könnyen kísértésbe tud esni és alkoholhoz meg aztán bárhol hozzá lehet jutni, potom pénzért....öli az agysejteket is. A heroin állítólag nem öli meg az agysejteket de egész egyszerűen egy túladagolástól meg lehet halni.)

Szóval, ahogy Ganxsta Zoli Heroin c. számában is mondják: "az ereje nagyon nagy, ezért mindenkit csábít" és Én csak per pilla Dave Gahant tudtam idézni, nem sok más heroint kipróbált sztárt, hogy első alkalommal rá lehet szokni. Meg még eszembe jutott a Transpotting, talán abban volt, hogy életed legjobb orgazmusát szorozd be 100.000-el és még mindig a közelében sem jársz egy heroin élménynek.

És most még leírok valamit ezzel kapcsolatban. Nagyon nem szakszerűen fogok fogalmazni, mert már nagyon régen olvastam, de az a lényeg a heroinnál, azért is lesznek az emberek függők, mert amit alapjáraton a szervezet termel, amikor boldognak érezzük magunkat, vagy valami öröm ér, na ezt a folyamatot váltja ki a heroin a szervezettel, de valami bombaként. Illetve, aki heroinozott, annak a szervzezete utána nem képes magától előállítania azt a fajta vegyületet amitől az "átlag" ember örömöt, boldogságot érez. Nagyon keményen kapcsolódik a heroin az idegpályához. (Szóval nem szó szerint így volt leírva, de ez volt a lényege, tehát a heroinnál nincs olyan, hogy nem alakul ki bármi féle függőség sajnos.)

2018. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
53%

Ennyi hülyeséget összehordani. Nem szoksz rá első alkalommal a heroinra. Sőt másodikra se. Ez nem ilyen egyszerűen megválaszolható kérdés.


Vannak akik hónapokig, évekig használják függőség nélkül, iszonyatosan odafigyelve, fegyelmezetten.


[link]


[link]


[link]

2018. dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!