Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy ne legyek...

Mit tegyek hogy ne legyek depressziós?

Figyelt kérdés

több mint ey éve vagyok depressziós.. de nem vettem rá magam hogy segítséget kérjek. nem is szeretnék, nem szeretném kiteregetni az életemet egy idegennek...


szóval..: én egyedül meg tudok küzdeni vele? sokszor mondtam már hogy meg akarok halni stb.. volt amikor gyógyszereket szedtem be... nem lett semmi bajom..


mit tegyek? nagyon fiatal vagyok ehez..

(kialakult egy betegségm nagy esély van arra hogy a depresszió miatt)



2018. okt. 3. 18:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
egy*
2018. okt. 3. 18:11
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nem fogsz tudni megküzdeni ezzel, de nem azért, mert veled lenne a baj, túl gyenge vagy ehhez vagy ilyesmi, hanem azért, mert a depresszió egy súlyos lelki betegség, amin terápiás módszerek vagy gyógyszeres kezelés, illetve ezek kombinációja tud segíteni! Elég alattomos egy zavar, hiszen az önértékelésedre is rámászik, így ha akarnál, se tudnál egyedül kilábalni belőle, a negatív gondolatok, a letörtség, az önbizalom hiánya miatt. Ha öngyilkossági gondolataid, próbálkozásaid voltak már, akkor mindenképp szükséged lenne szakemberre. A pszichológus vagy pszichiáter azért van, hogy segítsen. Nem arról szól, hogy kiteregeted az életed egy idegennek, hanem arról, hogy elég bátor vagy szembenézni azzal, hogy neked bizony segítség kell! Ha ezt nem tudod meglépni, hogy akarsz egyedül meggyógyulni, mégis?
2018. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod és azt hiszem hogy igaza van...
2018. okt. 3. 18:21
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a fogalom, hogy kiteregetni az életemet egy idegennek, itt nem játszik. Nem arról van szó. Nem hallgatózik a villamoson egy idegen, miközben egy rokonoddal beszélsz. A fogorvosnak se teregeted ki a szádat, a fodrásznak se a hajadat? Ez egy szakmai szolgáltatás, te adod a bizalmadat és a változtatásra való nyitottságot, a pszichológus meg a szaktudását, figyelmét, támogatását. Még jól is érzed magad közben, mert az az egy óra csak rólad szól. De pszichológusnál kezdj, és pszichiáterhez csak akkor menj, ha azt a pszichológus kifejezetten javasolja.
2018. okt. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%
Egy pici löket kell hozzá, és ha valaki megadja azt a kis löketet, akkor már magadtól onnan fel tudsz állni. Ha valamin nem tudsz változtatni, változtass az ahhoz való személetmódodon, hozzáállásodon. Ami szép, örülsz neki, ami meg nem szép, azt otthagyod a múltban, mert ami egy másodperce történt, az már a múlt. Ne akarj az egész Világnak megfelelni , nem fog menni, csak saját magadnak felelj meg, valahol olvastam, hogy "Ha valakinek problémája van veled, az nem a te problémád, hanem az övé." Meg pl szívből tudni kell lec@rni a dolgokat. Tehát tehát, hogy "lecarom.", és így, hogy pont van a végén. "Nem számít, lecarom, ez van , ődóga." Te pedig csak csináld a te dolgodat, azzal foglalkozz, és a jelen helyzethez képest próbáld meg kihozni a maximumot az adott pillanatból. A jövő és a múlt nem létező jelenségek; azért nem léteznek, mert a múlt már nincs, a jövő pedig még nincs, ami egy másodperce volt, már a múlt, a múlt része, hagyd ott a múltban. Amin nem tudsz változtatni, az "Ez van". Ozt kész. Az embereknek a butaságait is tanuld meg tolerálni, pl valakinek adott esetben annyi intelligencia adatott, hogy kötekszik. De ez az ő problémája, ezt neki kell feloldania magában, te csak menj tovább; és azt az utat kövesd ami belülről jön, hogy boldog lehess; ne kívülről várd meg a választ. Ki tudná jobban, hogy neked mi a jó, mint te magad. Csak annyi a lényeg, hogy ne árts másnak. A lehúzó, negatív, kötekedős emberek társaságát próbáld kerülni; pl ha adott esetben anyud is egy ilyen nem támogató jelenség az életedben, aki csak elvesz belőled, és lehúz; akkor ővele is szüntesd meg a kommunikációt. Csak annyit kommunikálj vele, amit feltétlenül muszáj, ha meg pl negatív hatása van rád bárkinek, akkor igyekezz minél teljesebben kizárni. Tehát a 'muszáj'-nál többet ne beszélj vele; és kevesebb színtere lesz a konfliktusoknak. Szeresd magad, és fogadd el önmagadat; és azt is fogadd el, hogy nem tud mindenki téged elfogadni; megérteni nem kell feltétlenül, de ha akarod, filozofálgathatsz rajta, és megfejthetsz ilyen dolgokat; milyen lelki háttere lehet adott esetben. Meg van az a dal, az Utódok filmben (Kenny Ortega/ 2015vagy17, nemtom melyik epizód); na, szóval van egy olyan szövegrészlet, hogy "Pont az vagy, akire/nek szükséged van, hogy legyél." :) Vagy valami ilyesmi.:) A H2O Egy vízcsepp elég/ Sellőmesék -sorozatban pedig az openingben van egy olyan sor, hogy " A Világ a kagylóm, én vagyok a gyöngy." Te is érezhetnéd magad attól úgy, vagy bárki, attól még, hogy te nem vagy sellő:) Te is meg mindenki más is, ugyanúgy különleges vagy. :)
2018. okt. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
*Ez még tán a kicsi löket egy része, de hasznos; meg még hallottam egy olyat, hogy ha elfordulsz; na , szal pl látsz egy kupac kakit, és ha elfordulsz tőle, elfordulsz a kaka dolgoktól, teszel egy 180° -os fordulatot, lehet, hogy ott nyílik egy rózsa. :)
2018. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a depresszio ellen az első "gyógyszer" amit ajánlanak, az a testmozgás, futás pl. Erdemes megprobalni.
2018. okt. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

*kérdező vagyok!! (Csak elfelejtettem a jelszavam :/ )*

Szóval

Köszönöm mindenkinek!

Ma reggel voltam a háziorvosomnál.. A betegségem miatt és felírt egy kedélyjavítót.. Nem tudom hogy fog-e segíteni valamit..

Hangulat ingadozásom van de nagyon..

Most nagyon ideges voltam elötte nevettem utána sírtam...


Nagyon nem akarok így élni.. Kétségbe vagyok esve..


Mondtam anyumnak hogy felkeresek egy pszichológust.. Lehülyézett és nevetett egyet....

2018. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Igyál orbáncfű-citromfű-tea kombót.
2018. okt. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hülyézd vissza anyukádat, mert ő a hülye, nem te, és keress egy pszichológust. A gyógyszer nem megoldás, háziorvosnak nem is lenne szabad ilyet felírnia.
2018. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!