Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám levezetni a...

Hogyan tudnám levezetni a feszültséget?

Figyelt kérdés

Eléggé stresszes vagyok és nem tudom jól levezetni a feszültséget.Általában szétkaparom a kezem vagy sebesre rágom a szám (5 éve tépem a bőrt a számról,nem bírok róla leszokni),néha karcolgatom magam.Szeretnék erről leszokni,mert tudom hogy ez így nem jó.Próbálkoztam stresszlabdával,de nem működött.Futás,biciklizés nem mindig megoldás.

Dolgozatok előtt és tanulás közben is ezt csinálom.Tegnap ágyneműt kellett cseréljek,mert annyira szétrágtam/széttéptem a szám,hogy véres lett a huzat meg a lepedő.

Előfordul,hogy annyira izgulok pl.új helyen,hogy muszáj valamit csinálnom,de ugye mások is vannak körülöttem,így nem nyúlkálhatok a számhoz,szóval inkább sunyiba kapargatom a kezem.


Hogyan tudnám levezetni a feszültséget ?Hogyan nyugtassam meg magam ?Bármi ötlet ?


17L


Nem érdekel a fiatal vagy,mi lesz veled később szöveg.Tisztában vagyok a helyzetemmel és változtatni szeretnék!



2018. okt. 9. 18:51
 1/1 anonim ***** válasza:
44%
Fordulj pszichológushoz/pszichiáterhez, majd ők segítenek. Pszichiáter írhat fel nyugtatót is neked, az enyhíti a tüneteket. Inkább rágd le a körmöd, vagy mittudomén, csak ne a szádat harapd véresre... (Körömrágás se túl szép).
2018. okt. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!