Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegséggel kűzdők...

Pánikbetegséggel kűzdők tudnának tanácsot adni?

Figyelt kérdés

2,5 éve diagnosztizáltak pánikbetegséggel, de a gyógyszeres kezelést mindeddig elutasítottam. Mostanra viszont megbékéltem vele, és holnap el is kezdem szedni a felírt Rexetint és Xanaxot (ez utóbbit csak rövid ideig kell szednem, utána el lesz hagyva).


Jelenleg dolgozom, igazi nagy pánikrohamom csak egyszer volt, azóta csak kisebb, kontrollálhatóak, de azok is több mint egy éve. A szívem szorít és fáj mostanában gyakrabban a munkahelyi stressztől, illetve számomra szapora (90/95-ös) pulzosam van néha, ezért döntöttem a gyógyszer mellett.


A kérdésem az lenne, hogy tekintettel arra, hogy kifejezett pánikrohamaim nincsenek, javasolnátok, hogy maradjak otthon, táppénzen ameddig beállítják a gyógyszerem? Megvisel a beállítás időszaka? Ti meddig maradtatok otthon?


Kérdeztem az orvosom, hogy mit javasol, de csak annyit mondott, hogy kb. 3 hét míg beáll a gyógyszer, az pedig, hogy ki mikortól munkaképes, az változó. Tehát nem igazán tudom, hogy mire számítsak, vagy hogy a munkahelyemen mit mondjak. Tudnátok személyes tapasztalatokat írni?


Előre is köszönöm!



2018. okt. 9. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyógyszer tünetmentessé tehet, de a gyógyuláshoz a mélylélektani terápia valószínűleg szükséges.
2018. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az teljesen egyénfüggő, hogy milyen mellékhatásai lesznek rád nézve a gyógyszereknek, amíg beállnak. Már ha egyáltalán lesznek, mert az is előfordulhat, hogy semmit különöset nem fogsz tapasztalni. De lehet, hogy szédülni fogsz, tarkómerevséged lesz, állandóan álmos leszel és fáradt, csökken a libidód. Ha vezetsz, vagy valami olyan gépen dolgozol, aminél nagyon oda kell figyelni, akkor én a helyedben táppénzre mennék.

Az is előfordulhat, hogy emelni vagy csökkenteni kell gyógyszerek adagját, vagy esetleg más gyógyszereket ír fel az orvos, ha ezek nem válnak be.

2018. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem mertem elkezdeni hosszabb szünet nélkül, pl karácsonyi időszak alkalmas volt rá, és jól tettem.
2018. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Volt időszak, hogy szedtem gyógyszert, volt, hogy nem, és amikor újra elkezdtem szedni akkor 1 hét kellett, mire beállt rendesen, de ez egyénfüggő. Pszichiáterem is 1 hetet mondott, mire elkezd hatni a gyógyszer.
2018. okt. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves 3. válaszíró:

Te milyen mellékhatásokat tapasztaltál, és azok mennyi idő után szűntek meg?

2018. okt. 10. 10:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Alaptünetek felerősödése (konkrétan nyugtató nélkül nem is lehetett volna bírni), gyengeség, tenyér- és lábizzadás. Pár hét alatt eltűntek.
2018. okt. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2018. okt. 11. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!