Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Hogy szokjak le a...

Mit tegyek? Hogy szokjak le a vagdosásról?

Figyelt kérdés
Év elején keztem el. Eleinte csak ollóval csináltam, tegnap megvagtam magam egy pengével. Barátnőm mondja ne tegyem. De én nem birom abba hagyni... nem megy. Régebben csak depressziós voltam, de aztán elkeztem vagdosni magam. Az oka: Egy fiú,nagyon szeretem őt de össze jött egy lánnyal aki olyan szép... es én sose leszek olyan mint az a lány.. a fiú szó szerint semmibe vesz engem.. A lények hogy nem birom elfelejteni a fiút. Mert annnyira szeretem.. meg is halnék érte!( a nevét is bele írtam a karomba) Volt mikor órán is vagdostam magam, legtöbbször szünetbe a mosdóba csinálom, a hegyezőnek a pengéjével( ki szedtem a penge részt).Kérlek segitsetek!! Irhattok privátba is, csak kérlek segitsetek.

2018. okt. 10. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

Dehogy vagdosod te magad, csak össze karcolod a bőröd.

Úgy hogy nem hat meg senkit.

2018. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Minél előbb kérj orvosi segítséget.
2018. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Vágd át az én ütőereimet a sajatod helyett legyszi.
2018. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Fuh bas*ki első xD te aztán az empátiádról lehetsz híres. Inkább ne is írj, ha ilyen egy paraszt vagy.

Kérdező, nem vagy normális. Fanatikusak az érzelmeid, ideje lenne elmenni pszichiáterhez. Háziorvos -> beutaló -> időpontkérés.

Hidd el nem hiányoznak neked azok a hegek.

2018. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is évekig vagdostam magam. Depressziós voltam, egy két hetes intervallumban tapasztaltam a paranoiát is (borzalmas...). 14 voltam amikor előszőr megvágtam magam. Főleg a rendezetlen családi háttér, molesztálás, kiközösítés, bántalmazás miatt. Nem ritka, hogy nagyobb traumák után az ember elfelejt bizonyos dolgokat...Nálam is ez volt, a memóriám lyukacsos, és voltak olyan emlékek amik egyszerüen kiestek.

Engem a pszichiáter húzott ki belőle. 2 hétig voltam pszichiátriai osztályon. Akkor nagyon kellemetlennek gondoltam, de utólag örülök hogy odakerültem. Nagyon jó, és felszabadult érzés végre igazi életet élnem. Én a nehezebb úton kerültem be (mentő vitt be az osztályra, a pszichológusom hívta ki, miután egyértelműen látszott hogy zavaros az elmém, és össze vagyok vágva). Ha teheted akkor nálad ne fajuljon eddig a dolog. A háziorvosnak elmondod a panaszaidat, ad beutalót a pszichiáterhez, és onnantól ő eredményesebben tud segíteni. Nekem az életemet változtatta meg az orvos. Nagyon sokat segített. Amióta az eszemet tudom (amióta emlékszem, mármint) folyamatos volt a depresszióm, kisgyerekkor óta. Most megváltozott, és szóhoz sem tudok jutni :) Megkönnyebbülés.

A vagdosás egy kényszercselekvés, maga a folyamat endorfint szabadít fel (boldogsághormon. A csoki is ugyanezt teszi, az barátságosabb). Vezesd le az indulataidat valamilyen intenzív sporttal és az sem árt ha valakivel ki tudod beszélni a problémáidat. Szüleiddel milyen kapcsolatban vagy?:) Esetleg nekik is tudnál szólni a dologról, és ők el tudnának kísérni az orvoshoz, az sokat segít.

Sok szerencsét! Én szorítok! ><

2018. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
6%
Ne sajnáld magadat ennyire.
2018. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!