Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi annak a betegségnek a...

Mi annak a betegségnek a neve, amikor az ember ha nem akar valahova menni, akkor tudat alatt olyan dolgot csinál, amitől megsérül?

Figyelt kérdés

Mi annak a betegségnek a neve, amikor pl. vizsga van, valami komoly dolog, és pszichésen fél tőle az illető. És erre úgy reagál tudat alatt, hogy mondjuk eltöri valamijét. vagy tudat alatt megbetegíti magát. Szó sincs arról, hogy ő maga beteg akar lenni. Hanem csak tudat alatt így akar menekülni a probléma elől, hogy valami bajt okoz magának, ami kimenti őt a feladatok alól.


A másik, amikor valaki pszichésen mindig megbetegszik, hogyha edz. Én olyan voltam, hogy alig voltam beteg, de ha elkezdtem edzeni, akár nyáron is, mindig összeszedtem valami betegséget, ami miatt ágynak estem 1 hétre, és teljesen kijöttem a gyakorlatból. Szerintem ez is pszichésen lehet. A hozzáértőktől kérdezem, hogy hogy nevezi a pszichológia, vagy pszichiátria az ilyen eseteket, az ilyen "betegséget"?


Köszönöm szépen a válaszokat!


2018. okt. 11. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapesetben fóbia a neve. Ezt lehet sokmindenhez kapcsolni. Nyílt terektől való félelem = agórafóbia

Piszoktól való félelem = szkatofóbia

Gépektől való félelem = technofóbia

Férfiaktól való félelem = androfóbia


És így tovább.

2018. okt. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A fóbiának ehhez semmi köze! Tudom mi az a fóbia! Én nem arra kérdeztem rá, hogy mi a neve a "félelemnek", ami miatt megbetegíti magát. Elmagyarázom másképp. De akkor ne is beszéljünk félelemről. Beszéljünk arról, hogy pl. nincs kedve tanulni. Inkább szívesebben számítógépezik otthon a gyerek. Ezért tudat alatt megsérül, vagy bajt okoz magának, vagy megbetegíti magát, hogy otthon gépezhessen. Nem kell, hogy bármitől is féljen.


Ennek a betegségnek, amit keresek, van egy olyan változata, amikor az illető azt akarja, hogy babusgassák. És szándékosan megsérül, hogy utána az orvos törődhessen vele. Pontosabban nem szándékosan sérül meg, hanem tudat alatt. Nem akar ő megsérülni. De tudat alatt azt akarja, hogy foglalkozzanak vele. És ezért megsérül, eltöri a lábát, vagy hasonló. De figyelem! Megint csak nem arra vagyok kíváncsi, hogy melyik az a betegség, ahol az illető vágyik a babusgatásra! Hanem arra vagyok kíváncsi, hogy melyik az a betegség, ahol az illető tudta alatti dolgok miatt sérüléseket, baleseteket okoz magának!

2018. okt. 11. 18:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Jaaa, az tényleg más! Az MSD-kézikönyvben utánanéztem, és elvileg Münchausen-szindróma a neve.
2018. okt. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tudatos tervezés a tudattalannal. jó móka. :D
2018. okt. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!