Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy ezért nem...

Lehetséges, hogy ezért nem tudok helyesen beszélni?

Figyelt kérdés

Kiskoromban (4 évesen) szexuálisan molesztált egy nálam 2 évvel idősebb lány kb 6 éven keresztül. Én nem szóltam, mert féltem és nehéz de valamilyen szinten élveztem is (terapeuta szerint ez természetes reakció volt). Miután vége lett a családom keserítette meg az életem, mint például megvertek vagy sehova se mehettem. 17 évesen mikor már dolgoztam begináztak és megerőszakoltak. A beszédképességem 10 éves korom óta olyan, mintha nem tudnék beszélni magyarul. Fejben tudom, hogy hogyan kéne mondani és még is más ragot, toldalékot mondok. Emiatt sokszor kiröhögtek már, de csak most gondoltam bele, hogy talán azért nem tudok beszélni, mert annyira trauma ért az életemben.

22L



2018. okt. 12. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet szuletesi rendellenesseg is, de psrsze ez is kozrejatszhat.
2018. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%

Igen ez az miatt van, en is elkezdtem a trauma kezelesen dolgozni az utobbi 2 honapban ami abbol all, hogy


1.Limitalom a csaladdal valo kapcsolattartast

2. Nagyon komolyan veszem azt ami erzelmileg feltolt(hobbik)

3. Egesz nap elfoglalom magam, van hogy, reggel fel7 kor kelek, este 11 40re erek haza

4. Onvedelmi sport, futas, kondi, uszas stb..

5. Nagyon eros eberseget fejlesztettem ki az erzelmeim korul, amint eszlelem, hogy valami nem okes, adok 5-10 percet, ha helyzet nem fordul jobba, lelepek, es nem frusztralom magam

6. Nagyon sokat hallgatok zenet

7. Amikor nem akkor pedig meditalok, lenyugtatom magam tudatosan


azota a boldogsag szintem 500%-kal megemelkedett, nagyon sok olyan napom van amikor tudok vegre oszinten nevetni, es az emberek is hihetetlenul pozitivan allnak hozzam, elkepeszto erzes mikor rajossz a megoldasra es alkalmazni is tudod a tanultakat


:)


25f

2018. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!