Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Értelmi fogyatékos szülő...

Értelmi fogyatékos szülő esetében mennyi az esély, hogy az unokája is az legyen, holott a másik szülő egészséges mentálisan?

Figyelt kérdés
Nekem az apukám speciális iskolába járt. Viszont ezt mindenki azzal magyarázza, hogy anyukája korán meghalt, 3 éves korában és ő így árvaházba , majd nevelőszülőkhöz került, ahol nem épp jó élete volt. Nagyon kihasználták, nem tanulhatott otthon ,mivel dolgoznia kellett. Anyukám rendes iskolába járt, én is abba jártam , jelenleg felsőoktatásban tanulok. Viszont félek attól, hogy ha nem a környezet hatására került apukám ilyen iskolába, tehát öröklött ez a fogyatékossága, akkor az én gyermekeim is azok lehetnek majd. Viszont azt tudni kell,hogy 6-an voltak testvérek , azok közül még egy az aki hasonlóan sérült...

2018. okt. 13. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Mit takar az értelmi fogyatékos szerinted?
2018. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hogy lehetne kideríteni, hogy öröklött dologról van-e szó? a háziorvoshoz kell menni? Viszont anyukám erről hallani sem akar, meg van győződve arról,hogy a környezet rossz hatása miatt alakult ki apukámnál...
2018. okt. 13. 19:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Enyhe mentális retardáció öröklődhet.

De sztem a te gyerekeidnél nem fog, te is értelmes vagy, a leendő apjuk is gondolom.

Szerintem nincs mitől félned igazán.

2018. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

az átlagos értelmi szint alatt van a szellemi szintje.

azért gondolom,hogy az, mivel egész életében mindíg volt valaki aki ,,gondozta" életében nem adott fel egy csekket a postán,igaz mindig dolgozott, de sosem ő kezelte a pénzt magának, más főzött, mosott rá... sokszor az az érzésem, hogy fel sem fogja egyes dolgok következményeit. pl.: az állatorvos mondta, hogy egyáltalán ne adjunk csontot a kutyánknak, mert nem tudja megemészteni rendesen, erre ő mégis ad neki, mikor rászólunk, csak legyint, hogy úgy sem lesz semmi baja....

2018. okt. 13. 19:57
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
"azért gondolom,hogy az, mivel egész életében mindig volt valaki aki ,,gondozta" életében nem adott fel egy csekket a postán,igaz mindig dolgozott, de sosem ő kezelte a pénzt magának, más főzött, mosott rá.." Ez a magyar férfiak kilencven százalékára jellemző.
2018. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért mondom, hogy sztem ő enyhe.

A középsúlyos nagyon írni-olvasni se tud, ill. tud, de nagyon döcögősen.

A súlyos meg szinte semmit nem tud magától.

Örökletes leginkább.

Ahogy tudom, nincs arra orvosi vizsgálat, hogy a gyerek az lesz-e, IQ-t nem tudnak méhen belül szűrni.

De szerintem a te gyereked nem lesz az.

2018. okt. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Te nem vagy tisztábban az értelmi fogyatékossággal.Apád nem értelmi fogyatékos, hanem szellemileg enyhén visszamaradott. Ez csakis nevelés, foglalkoztatás kérdése. Ha valakit nem tanítanak meg az alapvető dolgokkal, ha csak szűken foglalkoznak vele, azok a gyerekek később testi vagy szellemi visszamaradottak lesznek. Sok ilyen esetről lehet olvasni.

PL. Pár éve egy család a gyereküket 3 éves kora óta egy ruhásszekrényben tartották fogva. Ott élt, evett, és egy biliben végezte a dolgát. Mikor rátaláltak 10 évesen úgy nézett ki mintha 5 éves lenne, és testileg, szellemileg is visszamaradott lett. Sok sok év telt el, mire megkapta azt a nevelést, és tudást amit a kortársai is tudtak.

2018. okt. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Meg pláne, hogy apukád az 'enyhe' kategóriába esik (ha nem az lenne, nem tudott volna folyamatosan dolgozni), szóval ha őt meg a testvérét kiskorukban intenzíven fejlesztik, szerintem majdnem nem látszana rajtuk semmi.

Vannak gyengébb képességű emberek, de sokszor észre sem vehető ez, mert normálisan lettek nevelve.

Úgyhogy szerintem nem kell aggódnod.

2018. okt. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Miért, ha kiderülne, hogy van rá esély (az átlagosnál nagyobb, mert bárkinek lehet), hogy enyhe értelmi fogyatékos gyereked lesz, akkor nem vállalsz gyereket? Csakmert az enyhe értelmi fogyatékosságok legtöbbje nem mutatható ki magzati korban.
2018. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nálunk sajnos kicsit komolyabb a dolog, mivel még felöltözni sem tud magától. pl.: egyszer tavasszal anyukám kórházba került,én maradtam otthon apukámmal, és mikor arra került sor,hogy meglátogassuk, képes lett volna a téli meleg kötött ruháit felvenni, ha nem teszem elé a vékonyabb, tavaszit. Anyukám minden nap ki teszi elé az aznapi ruháit, mert erre sem képes.. Amúgy elég rég óta iszik, gondolom az agysejtjei is leépülőben vannak..
2018. okt. 15. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!