Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez hallucinálásnak számít? Mi...

Ez hallucinálásnak számít? Mi van velem?

Figyelt kérdés

1-2 hete kezdődött, h meglátok dolgokat a szemem sarkából, odanézek, és nincs is ott semmi.

Pl. megyek az utcán, a szemem sarkából észreveszem, hogy valaki fut a túloldalon, nézem, hogy vajon ki az, de nincs is ott senki. Vagy azt látom, hogy mellettem a falon van egy poloska, odakapom a tekintetem, és nincs ott semmi. Vagy úgy látom, hogy a lábam alatt van a cicánk, lenézek, nincs is ott.

Mindig csak a látóterem perifériáján "látom" ezeket a dolgokat. Mi lehet ez? Naponta többször előfordul az utóbbi 1-2 hétben. (Nem vagyok se stresszes vagy kialvatlan.)



2018. okt. 15. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A közelmúltban nem történt veled valami tragikus , vagy furcsa dolog?
2018. okt. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, semmi.
2018. okt. 15. 10:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez is hallucináció. Nem szeretnélek megijeszteni, de ha sem kialvatlan, se stresszes nem vagy, akkor lehet, hogy ez valamilyen mentális betegség bevezető szakasza. Nem tudom, tudsz-e angolul, de itt van egy link, amelyben hasonló példát írnak a pszichotikus betegségek ún. prodromális (bevezető) tüneteire, mint amit te is említettél. [link]

Különösen ez a rész hasonlít a te tüneteidre:

"The prodrome is:

the aura that precedes a psychotic break by up to two or three years. During this phase, people often have mild hallucinations—they might spot a nonexistent cat out of the corner of their eye or hear their name in the sound of the wind—yet they doubt that these sensations are real. They still have “insight”—a pivotal word in psychiatric literature, indicating that a patient can recognize an altered worldview as a sign of illness, not a revelation."


Serdülő/fiatal vagy egyébként? Szerintem a biztonság kedvéért el kellene menned a háziorvosodhoz.

2018. okt. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

27 vagyok.

Azt kell mondjam, mostanában többet ittam a kelleténél :( Attól lehet?

2018. okt. 15. 10:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Alkoholos hallucinózis csak nagyon nagy mennyiségű, hosszantartó alkoholfogyasztás közben vagy után alakul ki. A másik ehhez köthető állapot a delirium tremens nevű alkoholmegvonásos tünetegyüttes. Azonban ezek sokkal súlyosabb tüneteket okoznak; elsősorban akusztikus hallucinációkat.
2018. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézesd meg a szemed mielőtt jobban megijednél.
2018. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kiderült végül, mi okozta?

2022. júl. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, elmúlt.
2022. júl. 27. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!