Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ez ellen?

Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen mentálisan egy nagy nihil mocsárba kerültem. Próbálok tenni ellene, de olyan értelmetlennek tűnik minden.

Kapaszkodom a vallásomba, a kultúrába de egyszerűen nehéz minden. Nem arról van szó, hogy fáradt lennék, ne bírnék mozdulni egyszerűen elfáradtam mentálisan.

Hinnék de egyre jobban azt érzem, hogy semmi értelme. Katolikus vagyok és valahogy úgy látom hogy nagyon kevés a fiatalos tartalom. Olyan öreges és fáradt az egész. :( Lázadnék a politika ellen, de logikusan végiggondolva sajnos a jelenlegi párt a legjobb választás a kínálatból. Ez van. Nagyon fáradt vagyok, a buta emberektől.

Minden reggel az jut az eszembe hogy már megint élni kell.

Nagyon mélyen belesüppedtem egyfajta mély nihilbe. Az álmaimból semmit sem tudtam megvalósítani.

Elfogyott belőlem, a régen úgy lelkesítő dac meg lázadás.

Nagyon fáradt vagyok.



2018. okt. 18. 20:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Valaki más hasonló cipőben?
2018. okt. 18. 20:52
 2/5 anonim ***** válasza:

ki kellene lépned a komfortzónádból.

dugás örömlánnyal,bunyó boxedzésen,ilyesmik.

2018. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az élet nem csak a vallásról meg a lázadásról, vagyis az elvekről meg hitrendszerekről szól.

Csinálj valamit tevékenyen.

2018. okt. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na a nagy vallás ennyit ér... Ilyenkor hol van az a nagy Istenetek mi????
2018. okt. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?Férfi vagy nő?Család?Munka?

Igen, öregszünk és elfogy a lázadás, dac,motiváció.

Egyre nehezebb minden.Én is érzem minden reggel 5-kor amikor ébreszt a telefonom.Fáradt vagyok, kezdődik egy nap, ami ki tudja mit hoz.Megint harcoljam végig, mikor legszívesebben fel se kelnék.

Ilyenkor pár percet még fekszek.Végiggondolom a napomat, miket kell csinálnom.

Aztán rájövök, van még dolgom az életben.Hogy sokan számítanak rám.Mindjárt megjön a motiváció az élniakaráshoz.

Felkelek, rendbe teszem magam.Aztán jönnek a kis állataim, vannak jó páran, befogadott, rossz sorsból mentett, megkínzott cicák, kutyák és egyéb kisállatok.

Nekik irtó nagy szükségük van rám!Végigetetem, takarítom őket, beszélek hozzájuk, simogatom, játszok velük.

Utána elrendezem idős, beteg édesanyámat, mert neki csak én vagyok.Gyorsan főzök, viszek neki is ebédet.

Utána rohanok dolgozni 10-től 16-ig. Mert pénz is kell.Meg szeretem is a munkámat.Utána vásárlás, állatok, anyukám, majd megnézem az unokáimat, este ha jön, férjjel is foglalkozok.Beteszek egy jó filmet, de ez már este 10 óra, amin rögtön elalszom.

Ez így megy hétköznap.A hétvége jobb, jönnek haza felnőtt gyerekek, unokákkal.Sütök, főzök nekik, takarítok, mosok.Meg együtt vagyunk, beszélgetünk.Ez jó.Ezt imádom.

Szóval kellenek célok, kell a család, kell motiváció, kell olyan dolog, amivel jót teszel másoknak, embernek vagy állatnak, hogy ne érezd hogy feleslegesen élsz, ne érezd hogy értelmetlen az életed.

Nem kell politizálni túl sokat, hinni is lehet, az álmainkra nem kell gondolni.

Élni kell a jelent!A múltra gondolni úgy, hogy lefárasszon nem szabad, a jövőt sem kell nagyon előre tervezni, mert nem jön össze.

Én mióta az adott napnak élek, jobban érzem magam, mint mikor rágódtam a múlton, meg álmodoztam a jövőn.Ami adva van, azt megélem és értékelem.

56 éves nő vagyok

2018. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!