Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez tényleg összefüggésben...

Ez tényleg összefüggésben lehet a mentális egészséggel?

Figyelt kérdés

Már több, mint egy éve tele van a lábam (térdtől lefelé) és a fenekem pici sebekkel. Azt hittem, allergia, és voltam vele bőrgyógyásznál. Ő nem mondott nekem semmit, csak felírt valami krémet, ami már rég elfogyott, de semmit nem segített. Viszont otthon rákerestem a diagnózisra, arra a latin szóra, ami a papíron volt, és már nem emlékszem a nevére, de olyanokat találtam, hogy a mentális betegek körében fordul elő, ezért is nehéz gyógyítani, mert nem csak külsőleg kell ápolni, kenegetni, hanem belülről kéne megoldani a problémát. Hát, én depressziós vagyok, kb azóta, amióta vannak ezek a sebek. Volt olyan időszakom, amikor a szokásosnál nem voltam szarabbul, akkor ezek is enyhültek és elkezdtek halványodni. Viszont az utóbbi időben, amikor megint minden nagyon rossz, stresszes vagyok, kimerült, meg akarok halni, most sokkal durvábbak, és egy csomó új is van. És oké, hogy nem látja senki, de nagyon frusztráló, olyan csúnya, és félek, hogy soha nem fog elmúlni.

Mit csináljak vele? Bőrgyógyászhoz nem akarok menni, mert megint nem fog használni a krém, mást meg nem mond. Ha legyőzném a depressziót, akkor ezek a sebek is eltűnnének? Mert nekem kicsit hihetetlennek tűnik, hogy ennyire összefüggésben lenne, de hát ezt olvastam, meg ha belegondolok, így is veszem észre.



2018. okt. 21. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet.

Keress egy pszichológust.

Röviden mondom az én sztorimat: egy nagy trauma - 5 hónap alatt 40!!!!! kiló hízás változatlan életmód mellett - kőkemény diéta 1 évig 8 kiló fogyás CSAK!!!

Pszichológushoz mentem, és banyek, elkezdtem fogyni, szinte napról napra.

Belgyógy., hormon bajom nem volt.

Erre varrjon gombot valaki, még èn se értem!

Lehet neked is ilyen bajod van.

Drukkolok neked!❤

2018. okt. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm ♥
2018. okt. 21. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!