Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan hülyének és feleslegense...

Olyan hülyének és feleslegensek érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gimibe járok. Mindenki olyan okos én meg tök hülye vagyok. Nemvagyok tehetséges. Feleslegesnek érzem magam. Ha 4-t hozok haza egyböl azt mondják lehetne jobb is. Sokszor sirtam. Ekkor elkezdtem vagdosni magam. Mostmár vagdosom is magam. Ollóval általában mind a kettő combom teli szokott lenni. Teljesen hülyének érzem magam és haszontalannak. Mit tegyek?

2018. okt. 21. 20:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem. Nállunk szerintem nincs is suli pszciologus. De már nagyon közel járok ahoz hogy ne vágjak eret.
2018. okt. 24. 19:14
 12/22 anonim ***** válasza:
Én hiába írtam próbáltam segíteni nem reagáltál, szóval sok sikert az előző kommentelőnek :)
2018. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
De elküldte elméletileg
2018. okt. 24. 19:25
 14/22 anonim ***** válasza:
Ki küldött el kit vagy mit hova? És miért csak elméletileg?
2018. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
"már nagyon közel járok ahoz hogy ne vágjak eret" - Az jó hír, mert azt jelenti, hogy már majdnem úgy döntöttél, hogy leteszel arról, hogy eret vágj. Az lenne a rossz hír, ha ahhoz járnál közel, hogy eret vágj.
2018. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Semmi. Privi üzenetet
2018. okt. 24. 19:47
 17/22 A kérdező kommentje:
Márpedig az utobbihoz állok közelebb.
2018. okt. 24. 19:49
 18/22 anonim ***** válasza:

"Nállunk szerintem nincs is suli pszciologus."


Azt kérdezted az eredeti kérdésben, hogy mit tegyél. Megmondtam, hogy mit tegyél. Akkor légy szíves, legalább addig juss el, hogy kideríted, hogy van-e egyáltalán iskolapszichológus nálatok (egy l), vagy nem. Ne csak "szerinted" legyen a hozzáállás, hanem nyomozd ki, hogy igaziból mi van! És ha az derül ki, hogy nálatok nincs, akkor derítsd ki azt, hogy melyik közeli suliban van. És szerezd meg az e-mail címét legalább.

Ha pedig nem hallgatsz ránk, akkor előbb döntsd el, hogy ki az, akinek a tanácsát valóban megfogadnád. De tényleg, bármit mondana, megfogadnád a tanácsát, mert megbízol benne. Ha megvan, hogy ki az, akkor hozzá fordulj a kérdéseddel, hogy mit tegyél, mert mi itt névtelenül, ismeretlenül nem fogunk tudni segíteni, ha eleve nem bízol bennünk annyira, hogy meg is tedd, amit tanácsolunk. (Meg persze egyáltalán nem biztos, hogy egy netes akárkinek tényleg érdemes megfogadni a tanácsát...)


Egyébként még két dolog, amit tehetnél:

- ha feleslegesnek érzed magad, vállalj önkéntes munkát egy kórházban, ételosztásokon, vagy hasonló helyen, ahol szegényeknek, betegeknek segíthetsz, máris értelmét fogod látni az életednek

- ha annyira tök hülyének érzed magad, menj át másik suliba, egy gyengébbe, hogy több sikerélményed legyen.

De még jobb lenne, ha leszoknál a maximalizmusról, mert aki négyeseket kap, az egyáltalán nem tök hülye, az biztos. Márpedig ha a négyeseidre te azt mondod, hogy tök hülye vagy, akkor nagyon valószínű, hogy maximalista vagy, ami egy nagyon ronda betegség, mert egyáltalán nem csak az iskolai eredményeidet érinti, hanem az egész életedre rányomja a bélyegét, és megbetegít. A vagdosással is összefüggésben van. De én ezt nem tudom elég jól elmagyarázni, ehhez kéne a pszichológus.

Mellesleg nem csak iskolapszichológus jöhet szóba, hanem akár ők is segíthetnek, telefonálj, vagy írjál nekik, chat is van, ahogy jól esik:

[link]

2018. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igaz kicsit leosztásnak tünt ami nem éppen a legjobban esett de az most mindegy.
2018. okt. 24. 20:06
 20/22 anonim ***** válasza:
Csak azzal a részével foglalkozz, ami hasznosnak tűnik, a többit vedd úgy, hogy le se írtam. ;-)
2018. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!