Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Féltem a szüleimet és magamat...

Féltem a szüleimet és magamat is a súlyosabb betegségektől. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Ha éppen van egy kis szabadidőm pihenni, akkor néha eszembe jutnak ilyen gondolatok, hogy mi van ha egyszer a szüleim vagy én rákos leszek vagy akár más súlyosabb betegségek elérnek minket. Pl. most is láttam, hogy egy fiatal sportoló rákos lett, és ez elég eléggé kiábrándít, hogy egészséges életet élőket is ugyanúgy elérhet ez a betegség. Mit tehetnék hogy ne foglalkozzak ilyen dolgokkal?

17 éves fiú vagyok.



2018. okt. 23. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki sportol, még nem biztos, hogy egészségesen él összességében. A túlzásba vitt sport sem feltétlenül az.


Abba meg nyugodj bele, hogy mindenki meg fog halni, ezen aztán kár rágódni.

2018. okt. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
foglald el magad. és akkor nem jutnak eszedbe ilyenek.
2018. okt. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hidd el, ha tudnám, hogy öregség miatt halunk meg, azt elviselném. Csak ezek a borzasztó dolgok, amiket a médiában nap mint nap olvasni, hogy baleset, rák, szívroham, stb.. Ez olyan borzasztó. És a legrosszabb hogy bárkivel megtörténhet.


Akit pedig említettem fentebb, ő profi élsportoló (boxoló), és szerintem a legnagyobb szinten nem engedhetik meg maguknak, hogy egészségtelenül éljenek bármilyen tekintetben. Tehát nekik elvileg kevesebb esélyük kéne legyen arra, hogy ilyen súlyosan lebetegszenek.

2018. okt. 23. 13:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát a profi boksz az nagyon messze van az ideális életmódtól.
2018. okt. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mindegy, nem a bokszolók életmódja a lényeg itt. Mindenki tudja, hogy minden tekintetben egészségesen elő embereket is elér a betegség
2018. okt. 23. 13:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Én éppen ezért már nem olvasgatok ilyen cikkeket és a rémhíradókat sem nézem,. ez az egyetlen megoldás számodra is, csak pozitív híreket olvasgass, van ilyen is a neten.
2018. okt. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igen ez lenne a megoldás, habár ezeket kiszűrni nem egyszerű sajnos. Ezt a hírt is a Facebookon láttam, szinte csak sportoldalakat követek és az rakta ki. Tehát elég komplikált.
2018. okt. 23. 14:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Vegyétek komolyan a szűrővizsgálatokat, figyeljetek magatokra. Én is nagyon féltem őket és magamat, de ezek megnyugtatnak.
2018. okt. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerintetek mekkora az az időintervallum amíg ha daganatos betegként elkezdődik a kezelés, valószínű a teljes gyógyulás?

Természetesen ez sok mindentől függ, de úgy általánosságban.

2018. okt. 23. 15:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez daganatonként elég más, egy vastagbél daganat elég lassan fejlődik ki, míg egy laphámrák viszonylag gyorsan, tehát nem lehet így megmondani.

Ezért írtam a szűrővizsgálatokat, amik fontosak: vastagbélrák szűrés (székletminta), fogászati szűrés (szájüreg áttekintése), bőrgyógyászat (évente anyajegyek átnézése), nőgyógyászat citológia, illetve érdemes 1-2 évente teljes vérkép, hasi UH, mellkasfelvétel.

Ha gyanús tünetet észlelünk, akkor orvoshoz fordulni. Gyanús tünet bármilyen megváltozott székelési szokás (mondjuk úgy 1-2 hét alatt sem múló), nem múló rekedtség, gyanús csomók a mellben (fontos a rendszeres önvizsgálat), étvágytalanság, hirtelen jött húsundor, bőrön gyanús folt ami nem múlik, nem szűnő fejfájás, nem szűnő fülzúgás.


Ezeket észben kell tartani, mert pont ezek azok amikkel nagy eséllyel el lehet kerülni azt, hogy valakiről végső stádiumban derüljön ki a betegség és ezáltal legyen 0-50% esély a megmentésre.

Persze vannak "némán" kialakuló ráktípusok, pl. a petefészekrák, de igazából aki teljes körű nőgyógyászati szűrésen résztvesz évente (hüvelyi UH), akkor talán nála ez is időben kiderülhet.


A kérdésed lehet rosszul értelmeztem elsőre, de ha időben el van kapva a daganat, akkor jó eséllyel hat a kezelés. Sok rákos ismerősöm van magánszemélyként, ők nagyobb eséllyel gyógyultak. A legtöbben meggyógyultak.

Munkában sok végső stádiumossal találkoztam, kb fele-fele arányban gyógyultak és hunytak el.

De nem is ez a lényeg, a rákos megbetegedés teljesen összetettebb folyamat, a terápiájával együtt is, onkoteam dönt a kezelésről a beteg állapotához mérten.


A félelmeid irreálisak, de mindenesetre a szűrővizsgálatok nagyon fontosak.


Volt a felmenő rokonaid között rákos megbetegedés?

2018. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!