Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lesz valami fizikai vagy...

Lesz valami fizikai vagy mentális bajom, ha már hossző ideje nem öleltem meg senkit és az agyam már folyton csak vágyik rá?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy az ölelésnek pozitív hatásai vannak és, hogy fontos, hogy gyakjkori része legyen az életünknek. Én kb 1-2 éve nem öleltem meg senkit - de mostanában elkezdett hiányozni. Pár hete csak fel-fel bukkant, mostanában hiába ktöm le magamat, éjjel nappal érzem a vágyat, fizikailag is és lelkiléeg is.


Magától értetődő, hogy nincs, akivel ezt megtegyem :D


Az életben vannak valós gondok; ez nem az - mert van mit ennem, van hol ébrednem és ahova hazatérhetek, van tiszta és meleg ruhám, stb. - a kérdés nem is arra irányúl, hogy ettől szenvednék, mert nem igazán.


A kérdésem annyi, hogy, ha egyre gyakoribb a vágy az ölelésre, akkor azzal, hogy a neten is jótékony hatásúnak mondott ölelést nem kapom meg, a későbbiekben okozhat lelki károkat?



2018. okt. 25. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ismeros helyzet. Fizikai bajod nem hiszem.

Viszont lelki sebek...Hát be kéne gyógyítani őket...fizikailag nem hinnem,ha van is vmi hatása..max nem vagy olyan energikus, mert rossz kedved van,nem vagy annyira motivált,nem is akarsz annyit dolgozni, de ezen kívül sztem nem roncsol szöveteket... :(

2018. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Használd ezt az időt a reflektálásra arról miért ment el ilyen irányba az életed


Persze hogy mindenki vagyik rá, a világ pedig pont nem ebbe az irányba halad, de ami nem öl meg az vagy megerősít, vagy lassan öl meg,érdemes változtatni belül 🙂

2018. okt. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Igazából elég sok mindenkit megölhetnél..
2018. okt. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Jah félre olvastam..
2018. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, én régen, sőt kb tavaly novemberig elég elutasító voltam, utáltam, ha ölelgettek. Ez az iskola, ahová most járok szoktatta, és szerettette meg velem az öleléseket. És rájöttem, hogy én nagyon keveset kapok a többiekhez képest, viszont nem is tudok szoros kapcsolatokat kialakítani emiatt, és nem nagyon tudom, milyen egy normális, barátnői ölelés, és mindig mikor más lányok/szerelmesek ölelik egymást, nagyon szomorú, és féltékeny leszek. És van egy srác, akit néha megölelek, őt viszont magamhoz szorítom, rajta kiélem a szeretethiányom, igaz, elég ritkán.

Szóval ez az egész (magamból kiindulva) okozhat:gátlásosságot, bizalmatlanságot, szeretethiányt, önbizalom problémákat.

De, ha te nálam mentálisan egészségesebb vagy(teljes szívből remélem, hogy igen), és nincs nagyon sok rossz emléked, tapasztalatod, ami beléd égett, és lelki sebeket okozott, akkor talán nem lesz akkora baj, maximum annyi, hogyha lesz valakid, akkor jobban megbecsülöd, többet bújsz hozzá, szeretgeted, és ezt az egészet nagyobb amplitúdóval teszed.

16/l

2018. okt. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!