Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS! Felnőtt ADHD kivizsgáláss...

SOS! Felnőtt ADHD kivizsgálással, gyógyszerrel kapcsolatos tapasztalat?

Figyelt kérdés

röviden:

Atomoxetinre van szükségem. Tapasztalat a gyógyszerről? Valaki szedi ezt esetleg? Hogy szerezzek diagnózist olcsón és gyorsan? Fel tudom íratni 'off label' magán pszichiáterrel? Bármilyen kicsit is kapcsolódó tapasztalat, vélemény érdekel. Különösen azoktól, akik szedik ezt a gyógyszert, ti írjatok mindenképp ha lehet!



háttér sztori:

22 éves egyetemista vagyok, mindig is voltak ADHD-ra utaló tüneteim, de nem vizsgáltak ki gyerekként, mert kitűnő tanuló voltam, így nem tartották fontosnak. 5 éves súlyos depressziós lettem és szociális fóbiás, addig is nehezen koncentráltam, csak úgy sikerült a jó átlagot tartani, hogy szó szerint tanuláson kívül mindent kizártam az életemből. Az élmúlt 5 évben viszont a mentális egészségem romlása miatt szinte működésképtelen az agyam. Nem tudom a figyelmemet 5 percig se fenntartani, szinte szenvedés az egyetemi órákra bejárni, hatalmasat zuhant az átlagom már középiskola utolsó évében is az egyetem elmúlt két éve alatt szinte minden tárgyból megbunktam, ennyire súlyos a helyzet. Mindent kiprónáltam pszichológus, antidepresszánsok, sport, önsegítő kör, de semmi se segít abban, hogy újra képes legyek tanulni (a hangulatomon javítottak, ezzel nincs gond). Az egyetlen dolog, ami egy kicsit segített az Elontril nevű antidepresszáns volt, aminek olyan hatása van, hogy az adhd tüneteit is enyhíti, szerintem ezért vált be nekem ez a leginkább.


felnőtt ADHD kivizsgálás:

Szeretném magam kivizsgáltatni, hogy kaphassak gyógyszert, gyakorlatilag ez az utolsó reményem, de nézegettem az árakat, és egy kivizsgálás 100000 Ft-ba kerül(!!) magán ellátás keretei között, ingyenesen pedig csak egyetlen helyen vizsgálnak ki az országban. Ide munkaidőben kellett bejelntkezni (egyetem meleltt dolgozok, így ezt kicsit nehéz volt megoldani), munkaidőben kellett beutalót kérnem és szintén munkaidőben kellett bevinnem, abban az intézetbe, ahol a kivizsgálást majd végzik. Azt a választ kaptam, hogy minimum 3 hónapot kell várnom. Van itt esetleg valaki, akinek felnőtt kori ADHD-ja van? Hol vizsgáltatta ki magát?


gyógyszer:

Az egyetlen gyógyszer, ami segíthet rajtam az az atomoxetine hatóanyagú Strattera. Kérdésem ezzel kapcsolatban: kinek milyen tapasztalata van ezzel a gyógyszerrel? Ki írta fel? A pszichiáterem azt mondta, hogy nem írhat nekem ilyet fel, de én úgy tudom, hogy az orvosok 'off label' bármilyen gyógyszert felírhatnak, csak nekik kell vállalniuk a felelősséget. Hogy vegyek rá valakit, hogy ilyet felírjon nekem mondjuk depresszióra? Van rá esély magán pszichiáter esetén mondjuk?



2018. okt. 26. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:
8%
Ha nem akarsz öngyilkosságban meghalni akkor küld el a qrv* anyjába a pszichiátered, és ne szedj semmilyen antidepresszánst! Az hagyján hogy nem létezik az ADHD és csak a pszichiáterek meg a gyógyszeripar találta ki, de az antidepresszánsoktól szedált leszel és nem tudsz semmire figyelni. Lefogadom hogy azóta romlott a tanulmányi eredményed mióta szeded azokat a pirulákat. Javaslom hogy nézd meg ezt a dokumentumfilmet ( https://www.youtube.com/watch?v=kkhtYWqiBl0) mert egy óriási csapdába kerültél és hogy ha megfigyeled a gyógyszer nélkül totális depressziós vagy remélem nem jutsz végül zsákutcába, de a pszichiátered küld el a pi***ba!
2018. nov. 1. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

ADHD-s vagyok. Szedtem Stratterat, bár diagnózis nélkül írta fel pszichiáter, még 2009-ben, off-label. Csak jó fej volt, mert amúgy nem tehette volna. Nem is szerepel a vénytörténetemben.

4 hétig szedtem, de nem használt.

És komoly mellékhatása volt urológiai téren. Inkább nem írom le.

ADHD kivizsgálás TB-re:

[link]

Most Ritalint szedek, 40mg-ot. Használ. A 20mg nem volt hatásos.

ADHD-re a stimuláns gyógyszerek (Ritalin, Adderall, stb.) 80%-ban hatásosak.

Stratterat többnyire azok szednek/írnak fel akik ódzkodnak a "stimuláns" szerektől, mondván "kábítószer". Nem az. (Vagy akiknél a stimuláns szerek nem használtak - esetleg nem jól alkalmazták)

2019. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!