Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy rossz egyetemi szak...

Egy rossz egyetemi szak választás tönkre tehet egy életet?

Figyelt kérdés

2018. okt. 27. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre elég nehéz válaszolni. Kifejtenéd bővebben?
2018. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem most fogok választani, hanem már kijártam egy olyan szakot, ami valószínűleg nem illett hozzám. Viszonylag jól tudtam teljesíteni az informatikus egyetemen, de gyakorlati tudást nem tudtam összeszedni, hogy el is tudjak helyezkedni a szakmában. Azért mentem a szakra, mert otthonról azt tudtam tanulni. Nem utáltam menet közben az egyetemet, sőt voltak dolgok, amiket szerettem is. De nem vagyok elég talpraesett, hogy önállóan is fejlődni tudjak a szakmában, ne csak az iskolapadban. A diploma óta eltelt két év, az alatt elhajtottak a környék beli cégektől. Próbáltam távmunkázni, ahhoz meg önállóság kellett volna, ami nekem nincs. Pár hónapja meghalt édesapám, most sajnos nem vacakolhatok tovább, hogy hátha sikerül valamit elérnem a szakmában. El kell mennem jóval vacakabb munkakörökbe, ahonnan nincs több perspektíva. Csalódottnak, és megalázottnak érzem magam. 25/F.
2018. okt. 27. 10:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Dehogy, ennyi nem elég ahhoz, hogy tönkremenj. Mindig van lehetőség fejleszteni magad és nincs semmi mentális betegséged, ami gátolna ebben. A talpraesettség is tanulható.
2018. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazság szerint depressziós vagyok.
2018. okt. 27. 20:16
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Van még valami az informatikán kívül ami érdedekel? Van lehetőséged esetleg OKJ-és szakmát tanulni?

Amúgy meg, ilyen elakadt helyzetben és javaslnék neked egy asztrológust. Nem, nem kókler cigányasszony. Megbízható. Nagyon megéri és segít neked tisztán látnod. NA?

Itt a link: [link]

2018. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha depressziós vagy akkor viszont segítséget kell kérned. Nincs más perspektíva.
2018. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hmmm, ez érdekes, én talán kicsit pont fordítva voltam, szintén 25 évesen. Közgazdászként végeztem, de igazából sose szerettem, és saját magamtól tanultam programozni, amivel végül találtam is állást, én is keresztül mentem egy masszívan sz*r időszakon, kb. másfél év, ez idő alatt tanultam programozást, és sikerült végül elhelyezkednem programozóként. De ehhez kellett kitartás, és irtó nagy szerencsém volt, hogy ebben valahogy megtaláltam önmagam, és lekötött annyira, hogy magamtól tudtam fejlődni. Szóval én bármennyire is padlón voltam sokszor, végül megcáfoltam, hogy a rossz szakválasztás tönkretehet egy életet, te még százszor jobb helyzetben is vagy, hogy infó szakot végeztél, most képzeld el azokat, akik bölcsészként vagy politológusként vannak ugyanebben a helyzetben. Jó tudom, ez nem vigasztaló. :)
2018. nov. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!