Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A diszkalkulia miatt esik...

A diszkalkulia miatt esik nehezemre megtanulni dolgokat?

Figyelt kérdés

Angolt kenem vágom tanulás nélkül négyest kaptam.(sorozatok,fórumok stb) innen tudok angolul.

De a történelem,irodalom nehezen megy,még néha a biológia is.Néha meglepődök magamon hogy milyen baromságot tudok mondani vagy hogy nem tudtom megoldani valamit.


Volt egy kérdés hogy mi az a türannisz (zsarnokság) simán eszembe juthatott volna a tyranny-ról...


Sok tanár mondta hogy jó eszű vagyok (ki tudja lehet hazudtak) Egyik azt is mondta hogy ha jobban foglalkoznék a dolgokkal egyetemre is mehetnék (informatika téren) és szét keresném magam.Habár lehet hazugságokkal akart motiválni,ki tudja.


2018. okt. 27. 21:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

a discalkulia az számolászavar..

az az a matekba okozna gondot

2018. okt. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Pontosabban "diszes vagyok" diszkalkulia és diszgráfia
2018. okt. 27. 21:49
 3/19 anonim ***** válasza:
Én gyógypedből úgy tanultam,hogy a diszkalkuliásoknak nehézséget okoz a hosszú szövegek megtanulása,meg még nagyon sok minden más is... De attól is függ,hogy valódi diszkalkuliáról van szó (ők a számokat is keverik,mennyiségfogalmuk nincs), vagy szerzett diszkalkulia (tanító rossz módszere miatt).
2018. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Jó,kérdés ezt nem tudom.
2018. okt. 27. 22:20
 5/19 anonim ***** válasza:

én kineziológus vagyok és ahogy Gabica27 is írja, nem mindegy, hogy miért is vagy disz-es...


esetleg tudsz születési rendellenességről? két agyféltekét elválasztó kéregtest esetleg vastagabb mint a normális? vagy volt valamilyen baleseted aminek fejsérülés volt a következménye?

ha ezekre a kérdésekre egyértelműen tudod a választ, hogy ilyen gondod nincs, akkor egy jó kineziológus tud neked segíteni megoldani ezt a problémát..


és az esetek minimum 90%-a szerzett disz és nem veleszületett rendellenesség vagy baleset következménye...

2018. okt. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire számít annak,de amikor szívbetegség miatt műtöttek oxigén hiány lépet fel elméletileg.
2018. okt. 27. 22:57
 7/19 anonim ***** válasza:

igen, sajnos az is okozhat ilyen problémát.. :/



ha esetleg nem az lenne a gond, próbálj meg visszaemlékezni a gyerekkorodra, tanáraidra-szüleid viselkedésére amikor tanultál... türelmesek voltak veled, vagy bántottak bármilyen formában (akár szóban) amikor tanultál írni-olvasni-számolni? mert ezek okozhatnak még "vakfoltot" a tanulásban, ami disz-t okoz

2018. okt. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Tikkelt a fejem egyfolytába és folyton tévesztettem olvasásban stb,a tanárok retkek voltak.
2018. okt. 27. 23:21
 9/19 anonim ***** válasza:

ilyenkor ha akár a tanárok akár a szülők (nálad a tanárok ezek szerint) "retkek" :) - a gyerek a sok cseszegetés miatt úgymond "dacból se tanulom már meg" - hoz egy ilyen döntést...

hogy nálad kimondottan ez lehet-e a probléma, vagy esetleg alapból is van problémád (mikor műtőtek? mit jelent hogy tikkeltél?) - bár írod, akkor is többször tévesztettél, tehát lehet sajnos nálad alapprobléma is valamilyen szinten a tanárok meg rátettek még egy lapáttal..


keress fel egy jó kineziológust ahol laksz és nézzetek utána mennyire "alap betegség" és mennyire szerzett a problémád..


1 alkalmat megér hidd el :) utána meg meglátod mész-e hozzá még, tud-e segíteni, vagy nem...

2018. okt. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
még annyit: nagyon szuper tanáraid lehetnek most.. ők látják, hogy benned sokkal több van mint amit megmutatsz... itt lenne az ideje, hogy bízz magadban ;) mutasd meg a régi tanáraidnak, hogy te sokkal több vagy mint amit ők gondoltak rólad..
2018. okt. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!