Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megbüntetnéd azt, aki "szülési...

Megbüntetnéd azt, aki "szülési depresszió" miatt megöli újszülött gyermekét? Számomra egyben érthetetlen, de ha belegondolok abba, mintha anya lennék és bepánikoltam volna, sok minden hasonló eszembe jutott volna nekem is.

Figyelt kérdés

Részben helytelennek tartom, de másrészt megértem. 4 hónapos volt a csecsemő, jóformán semmit sem tudott magáról, nem hiszem, hogy felfogta volna, ami vele történ akkor, depresszió esetén pedig az ember rettenetesen eltudja veszteni a fejét, nem hiszem, hogy hibásnak kellene tartani ezért a nőt.

Tény, hogy vannak kihelyezett inkubátorok, ahová az ember szó nélkül beteheti a gyerekét, de hirtelen kinek jut ez eszébe, amikor idegileg rottyon van?


Tegnap történt az eset Budapest közelében, Sülysápon.


(link) [link]


2018. okt. 27. 21:38
 1/8 Metionin ***** válasza:
Nem beszámíthatónak kezelném. A szülési depresszió nem játék és nem "kényesség" mint ahogy azt sokan ma is hiszik. Ki tudja, az illető nő milyen körülmények között vált anyává, akarta-e a gyereket, felkészült-e rendesen, támogatta-e a környezete stb. Persze tehette volna inkubátorba, ami csak nagyobb városokban van és előre el kell határozni hozzá magát az embernek...a legtöbb ilyen eset épp hogy hirtelen felindulásból történik, amikor az anya idegei elpattannak, gyakran nem is tud róla hogy megöli, csak nagyon megrázza idegből és kész a baj.
2018. okt. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Belefojtotta a kádba, aztán felvágta a saját ereit. Nem szülés utáni, hanem általában depresszió. Nyílván állandóan ordított a kisfia, segítsége nem volt. Ez nem mentség, a 10 évi Kalocsán kijár neki.
2018. okt. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem erre és bármilyen emberölèsre nincs mentség. Aki ennyire zavart agyilag- kerüljön diliházba. (Kár,h bezárták.) Én is szültem- elég lehangolt is voltam- de nem hibáztattam èrte a gyermekemet. Elmúlt.
2018. okt. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Számomra erre semmiféle mentség nem létezik.

Egy embernek eleve akkor kéne csak gyereket vállalnia, ha stabil, egészséges mentális állapottal rendelkezik (és persze megfelelő anyagi háttérrel), és ha a lelki stabilitás meg is van, akkor is nézzen utána, hogy mivel jár a szülés, a gyerekvállalás, és itt a pszichikai oldalára is gondolok, sőt most leginkább arra.

A nyakamat rátenném, hogy ez a "hölgy" a fentebb említetteknek nem felelt meg.

A szülés utáni depresszió pedig pocsék állapot, és nagyon komolyan kell venni, ezzel én tisztában vagyok. De nem egyik napról a másikra alakul ki, vannak kezdeti tünetei, és valamennyi időbe beletelik, míg kialakul. Ha valaki felelősségteljesen mindent megtett, és kiegyensúlyozott pszichés állapottal vállalta be a gyereket, az a szülés utáni depresszió esélyeit még nem nullázza le, és ugyanúgy felütheti nála a fejét. Viszont az ilyen ember nem hagyja, hogy mindez elfajuljon, és minél hamarabb ellátogat például egy pszichiáterhez. Főleg, ha már ott tart, hogy a saját gyerekének a megöléséről fantáziálgat. Ugyanis ezek a gondolatok is a tettlegességet megelőzően általában tartósan kísértik a későbbi delikvenst. Létező jelenség ez, igen. Nem, nem szabad bagatellizálni. Nem, nem feltétlenül tehet róla az ember. De igen, az már a saját felelőssége, hogy hogyan kezeli az állapotát. Ha úgy, hogy meglátogat egy szakembert, akkor minden tiszteletem az övé. Ha úgy, hogy lazán kinyírja a saját gyerekét...nos, ez esetben őszintén kívánom neki, hogy a sitten rohadjon meg, mert igenis felelős azért, amit művelt.

2018. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Fogadni mernék, hogy: 1. egyéjszakás kapcsolat, védekezés nélkül, buli után. 2. mire kiderül, hogy terhes, már nem tehet semmit. 3. nincs mellette senki, aki segítene. De egyik sem mentség a gyilkosságra. Adta volna örökbe, vagy vitte volna inkubátorba, miért kellett ezt tenni?
2018. okt. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Egyértelműen igen!

Kalocsa, minimum 10 év, de ha lehet, még több!

Semmiféle gyilkosságra nincs mentség, de a gyerekgyilkosság a legaljasabb tett, ami létezik!

A szülés utáni depresszió pedig kezelhető, és nem egy pillanat alatt alakul ki!

Ez a nő bűnös, remélem, a börtönben megtanulja, hol a helye!

2018. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Persze, hogy megbüntetném. Én is depressziós vagyok, mégsem öltem még meg senkit és nem is tervezem, legfeljebb önmagam. A mentális betegség nem kifogás arra, hogy másokat bántsunk.


"Tény, hogy vannak kihelyezett inkubátorok, ahová az ember szó nélkül beteheti a gyerekét, de hirtelen kinek jut ez eszébe, amikor idegileg rottyon van?"


Aki idegileg rottyon van, az nem egyik napról a másikra kerül ebbe az állapotba, hanem már hosszabb ideje fennáll nála. Tehát biztos megfordult a fejében már párszor, hogy megöli a gyereket még mielőtt ténylegesen megtette volna. Akkor kellett volna felnyalábolni a gyereket és elvinni leadni egy intézetnél. Utána hogy magával mit kezd, megöli-e magát vagy sem, az már a saját döntése. De a gyereknek kellett volna adnia egy esélyt, hogy felnőjön akár anya nélkül is.

2018. okt. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A beleinel fogva logatnam fel es soznam! Depresszio?... lelketlen nyomorult! Mit szenvedhetett az a pici baby :(((
2019. jún. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!