Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szülőt felelősségre vonják...

A szülőt felelősségre vonják kiskorú (16 év) öngyilkossága miatt?

Figyelt kérdés

2018. okt. 27. 22:46
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Úgy értettem jogilag nem- e fogják elővenni a szülőt?
2018. okt. 27. 22:57
 2/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
81%
Maga az öngyilkosság miatt nem. A kérdés az, hogy mennyiben járultak hozzá a helyzet kialakulásához.
2018. okt. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem családi okokból történik, akkor ezek szerint semmi „bajuk" nem lesz a szülőknek?
2018. okt. 27. 23:04
 4/19 anonim ***** válasza:
28%
Ha te gondolgodsz ezen, ne tedd meg. Ha nem a szülő a probléma, akkor jó szüleid vannak? Ezesetben beszélj velük.
2018. okt. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Jogilag talán nem, de az biztos, hogy örökre tönkremegy az életük.
2018. okt. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen, jó szüleim vannak, de én nem vagyok „jó" gyerek. Ezt hosszú lenne leírni,de nem szeretném, hogy bármi „bajuk legyen" az eset után, mivel nem ők miattuk történt.
2018. okt. 27. 23:16
 7/19 anonim válasza:
62%

Jogilag nem lesznek hibásak.

Viszont ez nem megoldás.

A kérdésedből azt látom, hogy törődsz a szüleiddel. Tudom nehéz, vagy azt gondolod, hogy idősebbek, nem értenének meg. Vagy szimplán szégyellsz velük komolyan beszélni, mert az "ciki". De hidd el, segítene, ha leülnél velük beszélni, elmondanád a problémád, hogy mitől vagy depressziós, milyen sérelmek értek. Valószínű felszakad benned egy úgymond gát, és kisírod magad. Utána viszont megkönnyebbülsz! Hidd el, ez egy jó opció!

Mivel nem családi ügy van a háttérben, én azt javasolnám, hogy beszélj a szüleiddel! Ne gondolj rögtön olyan dologra, amit nem lehet megváltoztatni később! Meg nyilván szeretnek téged, és tudni akarnák, ha a gyermeküket valami nyomná. Bízz meg bennük, beszélj velük!

2018. okt. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Igen, én már beszéltem róla, de nem nagyon tudják „komolyan" venni ( azt hozzá teszem hogy nem rég derült ki egy betegségem, de nem annyira komoly, viszont az is okozhat depressziós tüneteket), folyton csak azt hallom hogy: „Ez a betegség miatt van, és ha kezeljük a betegséget úgy fog csökkeni a depresszió". Csak ezzel az a baj, hogy én érzem, hogy ebből nem tudok kijönni, és nem a betegség miatt.
2018. okt. 27. 23:27
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2018. okt. 27. 23:30
 10/19 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem inkább beszélgess valakivel, próbáld meg megtalálni valamiben a boldogságod, írj nekem is nyugodtan ha gondolod !!!!! :) Jogilag nem lesz bajuk, de egész életükben fogják magukat hibáztatni miatta és ezzel a tudattal élnek amíg lesznek.
2018. okt. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!