Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, folyamatos feszülts...

Szorongás, folyamatos feszültség, és inszomnia miatt érdemes pszichiáterhez fordulni?

Figyelt kérdés

Amióta fel kerültem Pestre és elkezdtem egyetemen tanulni mind három probléma megjelent nálam, és régen vidéken elmentem futni és kb megoldotta ezeket, de most már van olyan hogy napi háromszor megyek el futni és nem segít.


Sokszor már tanulni se tudok, mert olyan mintha túl sok energiám lenne, és szét vet a feszültség, egyszerűen nem bírok a bőrömben, és a figyelmemet nem tudom összpontosítani, hanem csak cikázik össze vissza.


Nem pszichológushoz szeretnék menni, mert tök irracionális és megmagyarázhatatlan az egész jelenség, valójában csak valami szert szeretnék amivel végre le tudnék nyugodni.



2018. nov. 1. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
A pszichológus pont ezen tud segíteni, fölösleges gyógyszert bekapkodj, mert nem oldja meg a problémát. Futni Pesten is tudsz. Vannak barátaid?
2018. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáter persze ír fel neked valamilyen szorongásoldót, tompítót. Viszont azzal nem fogsz tudni tanulni és most jön a vizsgaidőszak. Nem fogsz tudni úgy teljesíteni, ahogy egyébként tudnál. Utána meg ettől fogsz szorongani. Hidd el sokkal jobb a pszichológus mielőtt átmegy generalizált szorongásba, ha már most esetleg nem tart ott. A szorongás sokszor megmagyarázhatatlan egy idő után, a pszichológusok nap mint nap találkoznak ilyennel, sőt általában ilyennel találkoznak,mert ez már zavarja az emberek mindennapjait.
2018. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Most is eljárok futni, de már 3 sziget kör se segít.


Hosszú távon nyilván jobb lenne egy pszichológus, de ez egyre jobban kezd kicsúszni a kezemből

2018. nov. 1. 21:45
 4/11 anonim ***** válasza:
A vérnyomásod és a pulzusodat kellene méregetned. Lehet magas. A háziorvosodhoz látogass el! Ő majd ad valamit, vagy tovább küld kivizsgálásra. Addig pedig ameddig el nem jutsz orvoshoz, ajánlom neked főzz 1 liter citromfű teát 3 evőkanálnyi gyógynövényből, és iszogasd víz helyett egész nap. Lehet ez önmagában megoldja a gondodat.
2018. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én valahogyan úgy képzelem, hogy egy szigorú napirend korán keléssel, kimerítő sportolással, rendszeres és megfelelő táplálkozással, koffein, nikotin és egyéb izgatószerek kerülésével, nyugtató gyógynövényteákkal segíthet. Plusz pszichológus.
2018. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát valerainát szedek marokszámra de nem igazán segít.


A vérnyomásomat szoktam ellenőrizni mert néha magas, de ez nem szokott összefüggeni azzal hogy ideges vagyok

2018. nov. 1. 21:51
 7/11 A kérdező kommentje:
Pont a vérnyomásom miatt nem iszom, nem cigizek,és még a kávét is kerülöm
2018. nov. 1. 21:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálam is fennálltak ezek a dolgok,a szorongást kivéve.Külföldön laktam,hazajöttem téli időszakban 2 hónapra,hosszabb pihenő gyanánt.Igazából ezidő alatt csak pc játékokkal játszottam,filmeztem,kajáltam és feküdtem,eleinte élveztem a lustálkodást,de kb 1 hónap után alvás zavar jelentkezett nálam,nehezen tudtam elaludni,éjjel felkeltem 3-4-er is és nehezen tudtam visszaaludni,ok nélküli állandő feszültség,idegesség,a testem különböző pontjain izomrángások..miután visszautaztam külföldre,vissza munkába ezek a dolgok tovatűntek.Én ezt a semmittevésnek tudtam be,nem fáradtam el,alig mozogtam..és gondolom a szervezetem erre így reagált.Bár lehet tévedek,és más áll a háttérben...
2018. nov. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyébként bejársz az előadásokra ? Ott tudsz figyelni ?

Gyakorlatokon tudsz teljesíteni / már,ha van /?

2018. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Bejárok minden órámra. 41 kreditem van szóval ez tuti hogy nem az unalomtól alakult ki.


Az hogy órán mennyire tudok figyelni az változó.


Napi 5 órát tudok csak aludni és naponta járok edzeni, de még így nehezen alszom el

2018. nov. 1. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!