Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek köze lehet valaki...

Szerintetek köze lehet valaki elmebetegségének kialakulásához, ha valakit gyakran ezzel fenyegetnek?

Figyelt kérdés

Rólam van szó.

Régóta éreztem magam betegnek, de a szüleim megtagadták, hogy keressünk szakembert, aki segít. Rá 12 évre kerültem kórházba. Már kétszer voltam bent pszichózissal.

De a kórházba kerülésem előtt, mikor sírógörcsöket kaptam, vagy hülyén viselkedtem, gyakran mondták a szüleim fenyegetve, hogy ha így fojtatod, az lesz a következő, hogy a képzeletbeli legyeket fogod elhessegetni. Máskor azt, hogy olyan leszel, mint x,y aki egy mentálisan súlyosan beteg rokon. Tehát nincs köze az örökléshez.


Tudom hogy csak e miatt nem alakul ki, mert biológia, hajlam is közrejátszik. De mégis növelhette ez annak az esélyét?


2018. nov. 2. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. ahogy attól sem leszel rákos ha azt kívánják hogy a "rék egye le a húsodat"..
2018. nov. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. És attól sem leszel elmebeteg, ha félsz tőle, hogy az leszel.
2018. nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szüleid sajnos erősen átvették és szajkozzák neked a társadalomban is (főként Magyarországon) éló stigmát a mentális betegségekkel kapcsolatban. Ez, ha önmagában nem is feltétlenül tesz beteggé, de nagyon tudja hátráltatni-akadályozni a felépülést.


Ajánlom ezt a cikket, ami a témával foglalkozik:


[link]


Egészbként meg minél előbb megtanulod leszarni mások véleményét, annál jobb lesz neked. Persze tudom, ez nem könnyű.

2018. nov. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Volt amikor őket éreztem hibásnak a bajomért, valt amikor az osztálytársaimat, hogy bántottak.

De már elgondolkoztam azon is, hogy lehet, hogy fordított a helyzet. Azért mondták a szüleim, mert már voltak jelei.

És hogy az osztálytársaim is láthatták, hogy nem vagyok olyan mint a többiek.

Ahogy vissza emlékezek régen is voltak problémás dolgaim.

2018. nov. 3. 13:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges hogy hozzásegit. Egy ellenséges bántó környezetbe sokkal könnyebben előjön egy rejtett betegség.

Egy mentális betegnek szerintem a legfontosabb a nyugodt szerető kiegyensúlyozott támogató környezet. Főleg a szüleitől akitől elvárható lenne.


Én pl az itthonlakásba bolondulok meg, Állandó jelleggel azt súlykolja anyukám hogy milyen selejt vagyok és nélküle nem is tudnék létezni. Mára ott tartok hogy ezt teljesen elhiszem és az örület határára sodródtam.

2018. nov. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!