Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki segítsen megoldani....

Valaki segítsen megoldani. Hogy tudnék megnyugodni?

Figyelt kérdés

Évek óta (kb hat éve) pánikbeteg vagyok (illetve sajnso hipochoder is), gyógyszert szedek, azóta fokozatosan csökkentette az orvos a mennyiséget, és egészen jól is voltam, de mostanában nagyon gyakran vannak rohamaim, ami nem volt megszokott évek óta. Sok minden történt az életemben, ami stresszel járt, összeköltöztem a barátommal, hetekig nem találtam munkát, átvertek az egyik munkahelyen, a barátom kórházba került stb stb, tehát értem, hogy ezek miatt jött most megint elő ennyire a pánikolás, meg a hipochondriám is, de nem tudom, hogy mit tegyek, hogy jobban legyek. És nem értem, hogy miért nem hat a gyógyszer, ha eddig jó volt. Kérlek segítsetek.

21/L



2018. nov. 3. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Menj vissza a pszichiáterhez és mondd el neki is ezeket. Lehet hogy más gyógyszert kapsz vagy más dózisban.
2018. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem olyan egyszerű visszamennem az orvosomhoz. Pesten rendel, én meg nem ott lakok, és ugye ez magánrendelés, szóval 10 000 Ft egy alkalom, én meg most költöztem el otthonról és nem nagyon van pénzem. :(
2018. nov. 3. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:

szia, én is most nagy stresszben voltam, aludni sem tudtam. valeriánát vettem a dm-ben. nyugtató teát is ittam. most egész jól vagyok.

nem tudom, hogy ezek keverhetők-e a gyógyszereddel! szóval szerintem vagy-vagy!

2018. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a D vitamin jót tesz így télen asszem. Esetleg próbáld meg.


Meg persze amit mindenki mondd: mozgás, sport, séta természetben, kirándulás. Ezek segítenek.

2018. nov. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg ami még jót tesz, ha hasznossá teszed magad kicsit másoknak. Vállalj valami ki önkéntes feladatot ha van időt. Vagy csak vegyl észre valamit, hogy kinek kell valami segítség épp és csináld meg. Nem az a lényeg, hogy jót tegyél. Hanem az, hogy ez megmutatja a magad számára milyen értékes vagy. Hogy bármikor tudsz mások életén javítani. Ez nagyon mélyen megnyugtató.
2018. nov. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ha van még valami ötletetek, szívesen fogadom.
2018. nov. 4. 15:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne csodálkozz, hogy ebben a nehéz helyzetben nem érzed jól magad. Mindent el kell követned, hogy ne újuljon ki a betegséged. Ajánlom neked a citromfű teát, Brandenburg neuro vitamint, és a galagonya virágos hajtásvég teát. Próbáld meg ezeket a természetes gyógynövényeket a gyógyszered mellett. Napi szintű edzés is jó lenne, mert endorfin szabadul fel sport, mozgás közben. Lélegezz rendesen! Gondolom relaxációra be vagy tanítva. Csináld meg minden nap 3-5 alkalommal, és rendbe fogsz jönni.
2018. nov. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meditáció. Ha rendszeresen csinálod, megnyugtat. Eleinte még remegni fogsz, nem tudsz rendesen ellazulni, de aztán menni fog. És a legjobb az egészben, hogy amikor nem meditálsz, akkor is nyugodtabb leszel egész nap. Mérhető változásokat okoz az agyban, és kifejezetten oldja a szorongást, csökkenti a félelemközpont aktivitását.
2018. nov. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!