Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy mindig beképzel...

Normális, hogy mindig beképzelem, hogy kisbabát várok?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban volt egy nagyon rossz időszaka az életemnek. 12 éves voltam, mikor megerőszakolt egy férfi, akitől aztán terhes lettem, és a babát el kellett vetetni. Nőgyógyászok, kórház, rendőrség, stb. 😖Nehéz volt felépülnöm lelkileg.

20 évesen vettem a bátorságot és elmentem nőgyógyászati vizsgálatra fogamzásgátlót íratni, amit nem is szedtem sokáig.

Most, 22 évesen rendszertelen a menzeszem, 60napnál tovább is kinyúlik egy ciklusom és mindig reménykedem a terhességben, de sosem az okozza. Akár napi szinten is képes lennék tesztet csinálni, hátha terhes vagyok, tükörben nézegetem magam és elképzelem milyen lenne a testem terhesként.


Normális ez 22 évesen? Mi okozza?



2018. nov. 5. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:

1.A menstruációd rendszertelen, ezzel elkéne menni nőgyógyászhoz, mert így kicsi az esély a babára, hormon probléma, de akár pcos miatt is lehet!

2. Menj pszichológushoz, beszéld ki magad, dolgozd fel a múltat. "Akár napi szinten is képes lennék tesztet csinálni". Ez nagyon nem okés, főleg ilyen fiatalon.

2018. nov. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nőgyógyásznál jártam ezzel, egyszer írt fel gyógyszert rá, amikor 60 napos volt. A gyógyszertől volt megvonásosom, azóta eltelt 42 nap megint.


Jártam pszichológushoz sokáig, egy ideig jól jött, aztán nem használt semmit sem. 😞

2018. nov. 5. 16:21
 3/7 A kérdező kommentje:
*amikor 60 napnál hosszabb volt
2018. nov. 5. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Keress másik nőgyógyászt! Ki se lettél vizsgálva? 36 napos ciklus még normális, onnantól viszont nem. Ha pcos-ed van, meddő is lehetsz!
2018. nov. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Voltam hüvelyi UH-n nemrég. Én láttam valami nagyobb sötét részt, amiben volt három kisebb világos folt.

A doki viszont csak annyit írt a papírra, hogy a méhem normál méretű, 3mm vastag a méhnyálkahártyám és hogy betegség és tünetmentes vagyok, igazából csak felhelyezte azt a műszert, meg levette, közben telefonált.

A gyógyszerészét ajánlott egy másik orvost, lehet felkeresem.

2018. nov. 5. 16:35
 6/7 A kérdező kommentje:
*gyógyszerészem
2018. nov. 5. 16:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Nődokit és pszichológust is keress másikat. Egyik sem túlságosan okés a leírtakból.

Remélem, hogy teljesen felépülsz mihamarabb testileg és lelkileg is - mert nekem úgy jött le egyik sem teljesült be egészen - és tiszta lappal teljesül a vágyad.

2018. nov. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!