Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosságra mentőt hívni,...

Öngyilkosságra mentőt hívni, mi a menete?

Figyelt kérdés

Több éve eléggé szuicid vagyok, voltam pszichiáternél, hónapok óta járok pszichológushoz.

Most tartok ott, hogy már ténylegesen veszélyt jelentek magamra, ezért gondolkodom, hogy hívok magamhoz egy mentőt, a másik lehetőség, hogy megölöm magam.


Azonban nem tudom jó dolog lenne-e a kórházasdi. Egyrészt nyíltan felvállalnám a problémáimat, ha meglépném ezt, másrészt egy fogalmam sincs milyen közegbe kerülnék a pszichiátrián.

Olvasni ezt-azt az egészségügyről, fogalmam sincs mi lenne ott velem, egyáltalán lenne-e értelme magamra hívni a figyelmet.


18/F


2018. nov. 5. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Inkább szedd össze magad, és keress más hobbit! a Mentők igazi életeket akarnak menteni, te lefoglalod a szívrohammal küzdők, a stroke-al küzdők elől! így is szar a helyzet Magyarországon, ne vedd el az orvosok idejét a hisztiddel!
2018. nov. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Figyelj vannak ezekre kitalált segély vonalak amiket hívhatsz ha ilyen problémád van. Velük lehet beszélgetni. A másik meg a problémák amik ezt okozhatják egy pszichológus sem tud hónapok alatt megoldani. Rendszeres kezelések kellenek, én azt mondom hogy 2 év. Volt ilyen ismerősöm aki lassan 1 éve jár pszichológushoz és most érzi azt hogy elkezdett javulgatni. És ehhez nem csak a pszichológus hanem te is kellesz. Le kell kötnöd magad sportolás, tanulás stb. A pszichológus csak irányt mutat de neked kell lépned hogy jobb lehessen. A pszichiáter nem old meg semmit. Csak tömik az emberbe a gyógyszert, ami hosszútávon semmit nem old meg. Ha úgy érzed nem jutsz egyről a kettőre azzal a pszichológussal akkor váltani kell.
2018. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Menj el dolgozni akkor nem lesznek öngyilkos hajlamaid, és nem fogsz unatkozni. A hétvégék pedig Isten áldásásnak fogod tartani.
2018. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 dolgozom, pont ez a baj
2018. nov. 5. 19:05
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Te nem szuicid vagy hanem csak szimplán rinyagép. Férfiatlan és így egy nőnek se fogsz kelleni. Szedd össze magad mint mondtam. Pontozz le, és élvezz el rajta :D
2018. nov. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Az ilyen jellegű kérdések szerintem nagyon szánalmasak. Mégis egy 18 éves fiúkának mi gondja lehet, amiért öngyilkos akar lenni? Az a bajod, hogy dolgoznod kell? Mások is dolgoznak. Amúgy a mentősök kiröhögnek. Aki öngyilkos akar lenni, az megteszi, nem ám mentőt hív, mielőtt megtenné. Ez rinya, ahogy előttem is írják. Ez valami feltűnési viszketegség. Foglald le magad, és nem lesznek ilyen gondolataid. Túl ráérős vagy úgy látszik. Ne mártírkodj, szedd össze magad, mert ez csak szánalmat vált ki az emberekből.
2018. nov. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
73%

Rinyagép stb.. hagyjátok már ezzel a srácot. Nem mindenkire hat a csúfolódás.

A depressziót nem tudja megérteni az aki még nem volt benne. Sötétség és kilátástalanság, sokszor csak ennyit látsz. Lehet, hogy semmi bajod és mindened meg van, lehet, hogy éppen semmid nincs. Szerintem mindkettőre ismerünk példát. Utána lehet olvasni, akár blogokban azokról akik írnak a gyógyulásukról, hogy mit tapasztalnak és élnek meg.

Ez egyfajta pszichés betegség és ahogy mondták előttem, muszáj tenned ellene. Muszáj rágnod magad azon, hogy pozitívabban gondolkodj és lásd a világot. Magad miatt. Aztán lehet egyszer azon kapod magad, hogy te magad is pozitív ember lettél. Ha úgy érzed, kérj segítséget.

2018. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem csupán az a problémám, hogy a világ lassan tele lesz ilyen életképtelen "férfiakkal" akik képtelenek megküzdeni a gondokkal. Mégis hogyan alapítanak családot? Hogyan tartják egyben? Tekintély nulla, önuralom nulla, és előbb utóbb zugalkoholista senkik lesznek, akik képtelenek egy zsemlét kérni normálisan a pékségben. Az emberiségnek lőttek, én mondom.
2018. nov. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Sok ember valahogy önjelölt orvosnak tartja magát, úgy hogy fingja sincs az egészről. Ez szánalmas, nem a kérdező.

Ha már van pszichiátered akkor kérheted az aktuális gyógyszer leváltását, vagy a dózis növelését. De, ezt mindenképp az orvossal beszéld meg, nélküle ne szedj semmit, a kezdet első 1-2 hetében felerősíti az alaptüneteket, amihez folyamatos kontroll kell.

Ha van pszichológusod, akihez rendszeresen jársz mond neki el ezeket, valószínüleg kórházi bentfekvés lesz. Ha segítségre van szükséged, akkor ne a kórházon agyalj, hanem csak csináld. Ott a rendszeres pszichológushoz járás, a csoportterápiák (korházfüggő) fognak várni, ha szükséges a gyógyszer beállítása (ha még nincs). Alapjáraton a szuicid hajlamra 1-2 hét megfigyelés, ha gyógyszert állítanak be az plusz egy hetet jelent.

Egyébként...A fenti emberkéknek megsúgom, hogy gyermekpszichiátrián volt egy 17 éves kislány, akit pszichózissal kezeltek. Hallucinált, téveszméi voltak, a gondolatai kaotikus és zavarosak voltak. Hát igen, ki mondaná meg, hogy előfordulhat ez egy gyereknél is? Senki, de megtörtént, és segíteni kell.

Senki sem tudja megmondani hogy egy adott embernél milyen a családi háttér, milyenek az életkörülményei. Illetve bizonyos esetekben a pszichés betegséget a felborult agyi bioritmus is okozhatja, ami szintén nem korfüggő.

Ha valaki a padlón van miért kell belerúgni...? Könnyebb mint segítséget nyújtani, az igaz. Ha van valaki akibe belerúgtál, és végül öngyilkos lesz, gondolj arra, hogy te segítettél megásni a sírját...

2018. nov. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hívd fel a pszichológust, ő majd elirányít!
2018. nov. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!