Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Családállítás megoldást...

Családállítás megoldást jelenthetne az alábbi esetre?

Figyelt kérdés

Én és a feleségem 7 éve vagyunk együtt. 2,5 hónappal ezelőtt volt az esküvőnk és most válni akar sajnos. Az esküvőnk előtt 2 hónappal egy nap arra jött haza, hogy nem tudja akarja-e ezt az esküvőt, mi ketten nagyon különbözünk és van a munkahelyén egy srác, aki nagyon bejön neki. Én ekkor azonnal összepakoltam és otthagytam. Majd egy hétig folyamatosan jöttek a sírós telefonhívások: "engem szeret. Nem kell neki senki más csak én. Fél a házasságtól. Nem akar elválni". Mivel a szülei 9 éves korában elváltak, ez mély nyomot hagyott benne. Én erre tekintettel is azt mondtam, hogy egy feltétele van a folytatásnak, hogy ha elmegyünk párterápiára. Elmentünk és sok hibánkra fény derült, dolgoztunk magunkon, végül megtartottuk az esküvőt. Majd 1,5 hónap után az egész kezdődött elölről. Jelen pillanatban el akar válni, elköltözött, és "kever" azzal a bizonyos sráccal. Ha jobban visszagondolok a teljes kapcsolatunk alatt ellenszenvet éreztem a szülei iránt. Mindketten nagyon önző emberek és a párom valóban lelki sebekkel él miattuk. Nagyon sok nézeteltérésünk volt emiatt. Amikor megjegyeztem, hogy ez vagy az nem volt szép az apjától, vagy az anyjától, akkor egyszerűen letagadta, hogy az meg sem történt. Pedig nyilvánvaló, hogy megtörtént, egyszerűen elfolytotta magában. Én ezzel a hibájával együtt szerettem, de ez mindig is tüske volt bennem. Ma azt mondja, hogy a mi kapcsolatunk nagy teher volt neki 7 éven át, amiben mindvégig csak tűrt, hogy nekem megfeleljen. Az anyját és az apját meg most elkezdte imádni. Holott pont fordítva volt. 7 évig néztem tétlenül és néha szenvedtem is tőle, hogy próbál önmagánka is ellentmondva megfelelni mind az anyjának , mint az apjának és én soha semmit nem vártam el tőle. MIndent igyekeztem vele megbeszélni a döntés előtt. Erre engem rakott lapátra és a szülei meg hirtelen a világ legjobb szüle. (az esküvőn az anyja lenyúlta a feleségem frizuráját, annyira önző volt és a páromnak a fodrász az esküvő napján kellett, hogy újat csináljon az utolsó pillanatban.)


Tudom, hogy utolsó utáni pillanatban vagyok. Hiszen eldöntötte a válást. Megjelent a 3. fél is. De még mindent szeretnék megtenni ezért a házasságért és érte. Annyira, hogy talán már férfiatlanná is váltam a szemében.



2018. nov. 6. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:
37%
Nem éri meg, lép tovább.
2018. nov. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Objektív külső szemmel nézve nem éri meg.


Nekem életem szerelme, 7 éve vagyok vele és bármi áron szeretném visszakapni őt. Egy hónapja lassan, hogy eljöttem otthonról és semmit sem csillapodtak bennem az érzések. Ő kell és kész...

2018. nov. 6. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!