Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 honapos alkoholmentes...

3 honapos alkoholmentes terápia alatt mivan ha egyszer ketszer engedtem az érzésnek és ittam? Mondjuk 2 szer 1 uveg pezsgot? Bajom lehet?

Figyelt kérdés
Fizikailag nemm vagyok alkoholfüggő ennek ellenére imádok inni sajnos rengeteg lelki gondom van már gyerekkoromtól.Ezeket csak alkohollal tudtam feldolgozni akkor teljesnek éreztem magam...egy darabig...aztán már nem ugy hatott csak idegessé váltam tőle és letettem frontin segitsegevel.egy darabig egeszségesen éltem kb fél évig nem ittam...erre jött a nyár és nagyon rossz események történtek ismét velem aminek hatasara méginkább inni kezdtem...az állapotom romlott.Kényszer gondolataim lettek.agressziv kényszergondolatok önmagammal szemben.pl h kárt tegyek magamba külömbözö modon amit persze nem tennék meg de iszonyatos szenvedés volt ..elmentem pszichologushoz ő az alkoholt okolta ezért azt tanácsolta 3 honap teljes szárazság még egy 00°% os sört se mert a placebo erzés miatt ujra ihetok.ezt komolyan is vettem és 1 honapig szigoruan betartottam büszke is voltam magamra mellette frontint szedtem bár azt a háziorvosommal irattam fel a pszichologus azt se engedte volna..a probléma az hogy most volt a születésnapom nemrég és ...mindenki pezsgözött én gyerekpezsgövel probálkoztam a placebo miatt de teljesen szorongásba estem mert láttam a többieken az alkohol hatasat milyen oldottak lettek..nem birtam és ugy voltam vele hogy egy kilengstől nem lesz bajom...sajnos.rá 1 hétre megint ittam..azota 2 hete semmi..de iszonyat bűntudatom van félek h elrontottam mindent.szerintetek igy érdemes folytatnom a kurat? vagy előröl kell kezdenem mindent mert igy már elszurtam?ráadásul itt vannak hamarosn az ünnepek és ha nem is sokat de kicsit innék koccintások stb..már megtudom állni egy berugás után hogy ne nyuljak utana az alkoholhoz de félek h a terápiat ezzel elszurtam!!szerintetek?előre is köszönöm a válaszokat.28N

2018. nov. 9. 14:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem irni ,hogy mikor legutobb leraktam az alkohol a frontin segitsegevel,utána a frontint nagyon könnyen leraktam nálam az nem okozott semmiféle függőséget se mellékhatést.
2018. nov. 9. 14:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy egész üveg pezsgőt? Tényleg nem vagy alkoholfüggő...
2018. nov. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez amúgy olyan, hogy én vegetáriánus vagyok de azért néha eszek csirkét.
2018. nov. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, jól kitolsz mindenkivel!

De csak te azt hiszed.

Itt csak magaddal b..zol ki, mást meg nem igen érdekel hogy te most vissza esel vagy nem .

Ha a terápia alatt nem tudod megállni akkor hogy akarod a való életben megcsinálni hogy nem iszol?

Azt hogy közben miért és mennyit ittál, teljesen felesleges bizonygatnod, mert egy alkesz mindig megtudja magyarázni hogy miért akar inni.

De kérdezed hogy érdemes e folytatni ezt a kúrát. Hát igy semmi értelme, csak ha nem iszol.

AZ a baj hogy te még fejben nem vagy kész, nem akarsz leszokni. Igy pedig nem sok értelme lesz neki, ha mindig találsz ki valami indokot. Mert miaz hogy születésnap? Ekkor már inni kell azt hiszed?

Tudom miről beszélek mert több mint 10 éve nem ittam semmit, mindegy hogy karácsony , névnap, szülinap, nincs semmi. ÉRTED, SEMMI!!!

2018. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"már megtudom állni egy berugás után hogy ne nyuljak utana az alkoholhoz "


Nem. Abból amit írtál ez nem igaz. MEgállni nem berúgás után kellene. A születésnap is csak egy nap, de látom a kifogások keresése még mindig megy. A függő ember ilyen, én jól ismerem. Ok mindig van, tartás annál kevesebb.


Az a baj hogy nem előlről kell kezdeni a kúrát, a kúra soha nem ér véget, főleg egy függő embernél. A frontinnal leszokás meg.... nem semmi. A terápiás dokid mit mondott?



Az hogy te nem tartod magad alkoholistának sokat nem jelent, az alkoholista a rendszerességtől az ami. Részben kitörtél belőle, majd visszaesel újra, nem hiszem hogy ezt az életmódot neked kúraszerűen kéne megcéloznod, követned.

2018. nov. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A frontint azért szedem jelenleg mert kényszergondolataim vannak .Én csak azt a szintet szeretném elérni ami sok embernek alapdolog,hogy néha alkalmakkor iszogatni és tudni a hatart.a pszichologus azt mondta én nem alkoholista vagyok hanem mint megszokást ugy szeretem az ivást a hangulata miatt.Nem kell egyből ledegradálni én vállalom mennyit ittam és hogy volt kilengésem.De az egy üveg pezsgő amit megittam édes kevés ahhoz amennyit előtte ittam!!annak a 3 szorosat megittam szégyen nem szégyen nem én vagyok az elő ilyen van aki kb 2 nap utan feladja nemhogy 1 honap és mégse 3 üveg hanem 1 üveg pezsgö ami azért ha ugy vesszük hamar letud csuszni egy ivos társaságban beszélgetve mulatva...az hogy valaki nem iszik soha többet nem azt jelenti szerintem hogy nem szenved mástol pl stressz...ugy gondolom mindenkinek vannak függöségei amivel elnyom valamit legyen az munkamánia,sportmánia,vásárláskényszer akármi..ha nem iszok vagy nem szedek nyugtatot kb olyan depressziom van amitől néha öngyilkossági gondolataim vannak .a pszichologus azt mondta 3 kilengést néz el utana nem folytatja a terápiát...nem tervezem megszegni de aki volt már ilyen helyzetbe az tudja milyen k..va nehéz ebből kijönni és mekkora akaraterő kell....de azért kösz a megértést.nyilván nem megerősitést vártam csak egykét tapasztalatot és egy kicsit több megértést..
2018. nov. 9. 15:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor miért kérdezed meg mások mit gondolnak erről? Te is tudod hogy ez gáz, akkor miért kell egy csapat idegentől várni, hogy felmentsenek itt és azt mondják belefér. Szociális ivás? Ugyan... aki kilengésekről ír meg arról hogy nem tudta megállni az már ezt elfelejtheti. Hosszútávon sosem leszel rá képes.
2018. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyi idő után iszol akár csak egyetlen kortyot is, attól fog fellángolni benned a vágy, és elindulsz a kontroll nélküli ivás felé.

Egy alkoholistának nincs olyan, hogy mérték. Vagy végleg abbahagyod, vagy életed végéig így lesz.

2019. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!