Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elég szánalmas volt ez a...

Elég szánalmas volt ez a zsarolási próbálkozása?

Figyelt kérdés
Még 17 évesen voltam pszichiáterhez aki azt mondta hogy ha nem hagyom abba a folytonos gépelőt ülést (keveset aludtam) akkor mehetek pszichiátriára még anyámnak mondja hogy vigyen be :D legalább anyám normális.Még "szerződést" is iratot a nemnormális,attól függetlenül hogy diszes vagyok és az írásom az isten se fogja tudni kiolvasni...Végül megírtam azt a baromságot hogy minél hamarabb mehessek,nem ecseteltem hogy jogilag nem tarthatnak ott bent mivel nem vagyok ön és közveszélyes de már magamba nevettem..
2018. nov. 9. 22:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Már 18/f vagyok,szóval igaz hogy a pszichiáterek maguk is pszichiátriai esetek?
2018. nov. 9. 22:47
 2/7 anonim ***** válasza:
Pszichiáterrel nincs szerencsére tapasztalatom,de nagyon sok orvos próbálja a beteget megijeszteni.
2018. nov. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik orvos volt, de ritka hülye :D A számítógépfüggőség is egy addikció amit kezelni kell, már hivatalosan is. De én inkább beszédterápiával orvosolnám, mint bedugni valakit egy kórházba :D

Egyébként annyiban igaza volt, hogy nem feltétlen kell ön, vagy közveszélyesnek lenni, hogy bent legyél. Ha úgy ítélik, hogy szükséges, akkor bevisznek. Van olyan skizofrén aki egyáltalán nem bánt senkit, se magát, mégis ott van, mert a betegségéből adódóan kezelni kell. Ugyanez a kényszerbetegség is, ők is gyakran megfordulnak az osztályon annak ellenére hogy nem mutatnak semmi agresszivitást. Jogilag betehetnek, ha indokolt. De kétlem hogy a számítógépfüggőség az lenne. Általában sok más elrejtett indulat van mögötte, a háttér okokat kell kezelni, nem a következményt.

2018. nov. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, válaszolok is :D

Igen, minden pszichiáter maga is beteg, ugyanúgy ahogy a háziorvosok is mindig meg vannak fázva :D

Nem igaz, ez csak egy tévhit:D De, nagy ritkán van ilyen is, bár őket hamar kiszedik a forgalomból, és nem praktizálhatnak tovább. Már amennyiben a betegség tünetei akadályozzák a munkát, és az életét.

2018. nov. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Biztos van olyan olyan pszichiáter aki pszichopatának született csak nagyon jól tud ember módjára viselkedni,érzelmek nélkül logikusan dolgozni.De szerintem nagyobb rá az esély hogy valami szenvedély betegség rabjává válnak.Na de a lényeg hogy nem is a problémán próbáltak segíteni hanem a gép meg a gép...Rohadjanak meg
2018. nov. 9. 23:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges ez is amúgy, mivel elég manipulatívak az antiszociális személyiségzavarosok.

Annyi, hogy nem jó orvoshoz fordultatok. Menjetek másikhoz, megoldódik a dolog. Van néha, hogy a pszichiáter emberileg nem jó, vagy csak nem érti a dolgát, nem figyel a betegekre.

Ha szabad kérdeznem eredetileg milyen panasszal fordultál pszichiáterhez?

2018. nov. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazából komplikált a dolog

Első,tikelésre kerestem megoldást,valahogy megint feljött ez a "húzzák ki előle a gépet" dolog.

Második iskolából kaptam beutaló papírt,alvászavar miatt,órákon nem bírtam nyugton maradni stb.Ja és azt is ráírta az osztályfőnök a papíromra hogy meg akarom ölni a nővérem :D :D Igazából nem csak aznap reggel fáradt voltam és felidegesített és reggel azt mondtam egy osztálytársamnak hogy levágnám a testvérem fejét.

Onnan pszichológus stb,aki csináltatott velem teszteteket stb.Ami jó hogy kényszerességre kaptam gyógyszert.

Nem tudom az a pszichológus (mert két fajta pszichóhoz jártam).

Nem tudom hogy miből gondolta hogy gondjaim vannak az emberi kapcsolatokkal de azt mondta hogy ezt meg azt a sorozatot nézzem meg mert abból tanulhatok.

Meg kérdezgetett a szerelemről meg magyarázta hogy az milyen fontos kamaszkorban,csak annyit mondtam neki hogy "ha te mondod" mert untatott,nem szoktak olyan érzelmeim lenni.Nem érzem magam betegnek,nem is értem a problémáját mondta hogy mások sírnak ott neki hogy bajuk van de nem tesznek semmit,én nem sírok de nem teszek semmit.Most mi volt? Nem értem mi a probléma.

2018. nov. 9. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!