Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek e depressziós?

Lehetek e depressziós?

Figyelt kérdés

Már nem is emlèkszem mióta,de az már bíztos hogy nagyon règóta egy valami körül forog az èletem : az ágyam körül. Reggel felkelek hulla fáradtan,bemegyek a suliba,ott bizonyos mèrtèkben kèpes vagyok elfolytani az üressèget,ami bennem van.. Sőt,nèha kifejezetten jó kedvem van. Aztán hazaèrek,ès puff: az èrzelmi hullámvasútam lefele indul. Az estèim,sőt nèha a hètvègèim nagyrèsze azzal telik,hogy egyedül fekszem a sötèt szobában , zenèt hallgatok,ès könyörgök a sorsnak hogy írjon már rám valaki,akinek kitálalhatok.. De senki nem veszi komolyan,mindenki azzal vígasztal hogy "fel a fejjel". Hát köszi tesó,ettől sokkal jobb lett. Rengeteget alszom,sokkal többet mint amennyit igènyel egy fiatal felnőtt test.. Mègis folyamatosan fáradt,ès gyenge vagyok. Elèggè nèpszerű vagyok,rengeteg barátom van,ès együtt vagyok egy fiúval,mègis úgy èrzem,mintha egy emberekkel teli szobában lennèk,de egyedül èreznèm magam. Nagyon magányos vagyok,pedig nem kène annak lennem.Szinte úgy èrzem nincs senkim,aki megèrtene.üresnek èrzem magam..elkèpesztően üresnek..ès a világ legszerencsètlenebb barmának,akinek semmi sem jön össze.. Mindig hívnak ide-oda kimozdulni,de sosincs kedvem. Ha elmegyek is, az estèt kinn töltöm a szórakozóhely előtt,elcigizem az időt, nincs kedvem bulizni. Konkrètan nincs semmi bajom,amièrt szomorúnak kellene lennem,mèg is az vagyok. Nem találom a helyem ebben a világban.. Ritkán volt,hogy arra gondoltam,mennyivel könnyebb lenne ha meghalnèk,de szerencsère túl gyenge a lelkem ahoz hogy bántsam magam,ès egy èletre szóló fájdalmat okozzak azoknak,akik szeretnek. De fèlek hogy ahogy egyre jobban be terít engem ez az üressèg,kèsztetèst fogok majd èrezni.. Sajnos hajlamos lehetek depresszióra, a közeli rokonok között többen voltak,mára erős antidepresszánsokat szednek. Fèlek magamtól is. Nem tudom mi ez,de minden este lecsap rám,ès reggelre távozik. Ritkán kap el ez az èrzès nappal.. Nappal általában elèg jól belefeledkezem az èrzèsbe.. Amikor hazaèrek rögtön kezdődik. Lassan ott tartok,hogy gyomorideggel megyek haza.. Mi lehet ez? Elnèzèst az esetleges elírásokèrt,hibákèrt siettem :)

19/L



2018. nov. 10. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell lépned a komfortzónádból. Nem tudom mennyire szabadak a hétvégéid, de időt kellene szakítanod arra, hogy a tanulás mellett valami mást is csinálj. Hétvégente egy napot a természetben kellene töltened kirándulással, túrázással. ( A szórakozóhelyhez nem csodálom, hogy nincs kedved) Ehhez találj társakat, akár a haveri körödben, akár a netről. Rengeteg túrázós csoport van a neten. A cigit pedig lassan fokozatosan hagyd el, mert csak magadat rongálod vele, nem csak fizikailag, hanem depressziót is kiválthat.
2018. nov. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itt lakom a környező országok kb legszebb vidèkèn, Erdèlyben. A hátsó kertemből kilèpve már rögtön túrázhatnèk.. Csak sajnos kb semmi fele sincs èrdeklődèsem.. Règen zenèltem,mára már azt se tudom hova raktam a hangszerem..olvastam,de ma már nincs kedvem..verseket ,novellákat írtam,rengeteg időt töltöttem a szabadban..de mára már ezek után sem èrdeklődöm. A cigit mindenkèpp le akarom tenni. Nagyon szèpen köszönöm a válaszod,megy a zöld kèz!
2018. nov. 10. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ilyen osztálytársam középiskolában. Ő is mindig eljött velünk, de sose láttam rajta, hogy jól érezné magát. Egy idő után én ottmaradtam vele mindig beszélgetni bulik alatt. Mondtam neki menjünk be egy picit, igyunk meg egy sört stb.. Egy idő után már ő mondta, hogy bemehetnénk egyet. Végül már táncolni is beállt, majd maradt egész estére is. Azt mondta nehezen engedte el magát előtte. Mondtam neki én vagyok itt a legnagyobb állat, ha valami cinket csinál, én csinálok annál cikibbet, ne aggódjon. Egyszer befűzött valami ronda csajt a buliban, aztán mondta másnap, hogy elég ciki neki, hogy mindenki róla beszél. A legközelebbi alkalommal, félmeztelenül (nincs valami jó testem) odamentem egy csajhoz és mondtam neki, hogy kétezerért azt kap tőlem amit akar. Jól kiröhögtek, kicsit poénkodtam velük. Majd jött a kidobó, hogy takarodjak ki de nagyon gyorsan. Másnap mindenki rólam beszélt. A srác megköszönte. Azóta már eltelt 3 év, a srác sokkal felszabadultabb, lett barátnője, autója. Keress egy igazi barátot. Ne havert, vagy ismerőst. Barátot. Aki igenis addig nem hagy békén, amíg ki nem mozdulsz. Hát ennyit tudok javasolni, remélem segítettem!
2018. nov. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ember vagy,ès hihetetlen jó barát! Mit meg nem adnèk egy ilyen emberèrt. Az a helyzet,hogy tènyleg sokan vesznek körül. Mint fiúk,mint lányok. Kb 6-7 ember van a rengeteg haveronn kívűl,akit a legjobb barátomnak titulálok,de őszintèn..mèg nekik is megcenzúrázom ,hogy mit mondok el,nem mondok el szinte nekik sem semmit..magamban emèsztem a dolgokat..Főleg mióta egy legjobb barátom olyat szólt,ami picit szíven ütött.. Kiskoromban meghalt az èdesapám..sajnos nem emlèkszem rá,de gyakran a fejemben jár annak ellenère,hogy kb nem is ismertem. Egy alkalommal èpp róla beszèltem egy barátnőmnek. Ő meg nem rosszindulatúságból,de rávágta hogy már nem tud megsajnálni az apám miatt így hogy tudja,hogy règen volt már,ès kicsi voltam,így jobb nekem.. Nem azt szerettem volna hogy megsajnáljon,gyűlölöm ha sajnálnak,nem szorulok rá.. Azt akartam hogy empatikus legyen,ès meghallgasson.Egy fiú van,az osztálytársam,aki megèrtene..de tudom jól hogy ő is hasonló mèly gödörben van,ès nem akarom megnehezíteni a dolgát az èn problèmámmal..mert tudom jól,hogy nagyon szívre veszi,ès "más keresztjèt" is szokta cipelni egy egy bizalmas beszèlgetès után,nem csak a sajátját.. Megfogadom a tanácsodat,ès remèlem sikerrel járok. Nehèz az èn korosztályomban ilyen barátot találni,tekintettel arra hogy szinte mindenki el van a saját maga illúzió világában. Nagyon szèpen köszönöm a válaszod,megy a zöld kèz!
2018. nov. 10. 13:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző válaszolók írták, kellene valaki, akivel nyíltan tudsz beszélgetni mindenről, akár családtag, akár egy tanár, vagy korodbeli. Ha nagyon rosszra fordulnak a dolgok, akkor ajánlatos pszichológushoz vagy esetleg orvoshoz fordulni, de utóbbihoz én csak végső esetben mennék. Plusz valami hobbit is érdemes lenne találnod amiben elmélyülhetsz és kikapcsol, eltereli a gondolataidat. Én személy szerint a sportolást nagyon ajánlom, egészségesen lefáraszt + boldogsághormont termel, közben pedig új embereket ismerhetsz meg és jobban megbarátkozol magaddal. Ha pedig otthon mindig lehangolt vagy, akkor esetleg átrendezhetnéd a szobád, ezzel egyrészt kilépsz a megszokottból, másrészt lekötheted vele magad egy időre. Fedezz fel új zenéket, nézz filmeket, olvass! Vagy legalább próbálkozz meg velük, és egyél sok gyümölcsöt. Meg ami nekem ilyenkor még segíteni szokott (akkor én is hasonlóan érzem magam, de csak időszakosan, pár hétre ki szoktam égni), akkor maradj otthon néhány napot. Én egyedül szépen kisírom magam (már ha tudok sírni, de előbb-utóbb úgyis sikerül), ha meg már jobb, akkor énekelgetek, edzek vagy nézek egy jó filmet. Törődj magaddal. Menj el pl. fodrászhoz (a változatosság jót tesz), vegyél arcmaszkot vagy egy fürdőbombát. Ha pedig kell valaki, akkor írj nyugodtan, bár nem biztos, hogy majdnem 17 évesen teljes mértékben át tudom majd érezni.
2018. nov. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!