Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rögeszmék ellen antidepik...

Rögeszmék ellen antidepik segítenek?

Figyelt kérdés
Az a próblémám hogy másfél éve beragadt az agyamba 1 gondolat (nekérdezzétek mi mert elégnagy hülyeség semmi komoly dolog) de már olyan szinten hogy egésznap itt van és az egész életem szenvedés emiatt. Pszichiáter azt mondta valószínűleg az agyamban lévő hormonokkal van baj és ez kényszerbetegség ezért felírt nekem SSRI tablettákat (Stimuloton) amit 2 hete szedek de eddig még nincs változás tudom hogy ez nem egyből hat. Az a félelmem hogy életem végéig elkísérnek ezek a berögzült gondolatok szerintetek ennek lehet valamit csinálni vagy reménytelen az egész? Sokszor már az öngyilkosságot látom kiútnak csak. 17F

2018. nov. 11. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

A gyógyszer nem megoldás soha,tarts távol magad tőlük.

Az a bajod,hogy elfojtottál dolgokat és félsz,h bekattansz.


Semmit soha ne fojts el.

2018. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Kényszer-betegségre igenis van gyógyszer, módszer. Ne veszítsd el a türelmedet, kövesd az orvos utasításait.
2018. nov. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
A megfelelési kényszert igenis le lehet győzni. De nem antidepresszáns drogokkal,hanem ha megváltoztatod a környezetedet.
2018. nov. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Pszichoterápiával kezelhetők a kényszergondolatok. Fontos, hogy legyen pszichoterapeuta képzettsége annak akihez fordulsz.
2018. nov. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Hallgass a dokira, szedd a gyógyszert, nem kell hinni a gyógyszert démonizálóknak. Hasonló tüneteim voltak, egy évig szenvedtem vele, mire depressziós lettem, ekkor mentem el pszichiáterhez. Csoda, hogy te eddig bírtad.

A gyógyszerrel 2-3 hónapot is várni kell, mire beáll, remélhetőleg beválik, nekem elsőre sikerült eltalálni a megfelelő gyógyszert.

26f

2018. nov. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Ne szedd ezeket a mérgeket. Inkább szívjál füvet.
2018. nov. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Segíthet igen. Amennyiben nem válik be, akkor a doki ad mást, és pszichológushoz is beutal.
2018. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, most jársz pszichiáterhez? Mond el neki azt, amiket leírtál itt a kérdésben. Segíteni fog, és meg fogja ezeket beszélni veled. Következő alkalommal mindenképp mond el neki hogy aggódsz emiatt.

Egyébként...A gyógyszer nem egy rossz dolog, nem kell túlmisztifikálni. Ha nem lenne gyógyszer már rég meghaltam volna, tehát én gyakorlatilag az életemet köszönhetem neki.

2018. nov. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az antidepresszánst olyan 21 napig szedni kell, mire eléri a terápiás dózist és kifejti a hatását.

Emellé javasolnék egy pszichoterapeutát is.

2018. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!