Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor ér véget a szenvedésem...

Mikor ér véget a szenvedésem - vagy mikor lesz jobb? Talán csak akkor ha meghalok?

Figyelt kérdés

Alig több mint 3 hónapja ért véget a kapcsolatom - ami fél évig tartott. Talán az is számíthat hogy előtte nem volt ilyen mély párkapcsolatom soha. Egyszerűen nem lett jobb belül semmi, amióta véget ért. Ahogy felébredek ő az első gondolatom, és ahogy elalszok ő az utolsó. Az egész napom egy kínszenvedés.

Ami megijeszt kicsit hogy pl tegnap a munkahelyemen elindultam leszámolni, mert azt éreztem hogy el kell mennem egy helyre, és ott jobb ha végzek magammal. (Ez nálam nagyon ritka, mert amúgy a buddhizmusban hiszek, De mégis olyan jó lenne valahogy kilépni ebből az egészből..)

Lehet szégyen ugyan, de 33 éves férfiként ha egyedül vagyok folyton gyötör a sírás, és a sírógörcsök.


Vége lesz ennek valaha? (Mert ennyi idő múlásával nemhogy jobb - de inkább egyre rosszabb lett.)



2018. nov. 11. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia.


Mondd, mi az, amit hiányolsz belőle? A kedvességét, mosolyát vagy mi az, ami miatt ennyire beleszerettél? Erre választ tudsz adni?

2018. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1

Legjobban azt, hogy figyelt rám folyamatosan. Állandó kapcsolatban voltunk - bármikor felhívhattam, és ő is felhívott.

Azóta teljesen egyedül vagyok az életben.

Régen már megszoktam ezt, de most nem tudok visszatérni a korábbi magányos énemhez - mert folyton úgy érzem hogy hiányzik ez a párkapcsolatos dolog.

2018. nov. 11. 15:51
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokszor adták tanácsként, hogy ahhoz, hogy egy kapcsolat működjön, nekem kell megtanulnom egyedül is megtalálni a boldogságot, hogy azt majd átadhassam a társamnak. Szerintem neked kell megtalálnod azt, hogy mi is tesz boldoggá, bármilyen hobbi, sport vagy ilyesmi amitől úgy érzed, hogy élsz. Egy csapattól is hatalmas figyelmet kaphatsz, hiszen egy célért küzdöttök. Ha nehezebben teremtesz kapcsolatot, jó kezdésnek egy kisállat is, aki sokszor nagyobb szeretet ad, mint gondolnánk.


A lényeg, hogy most szánj időt magadra. Gondold át, mit szeretnél az élettől. Ha van munkahelyed, egy önismereti training biztoa jót tenne.

2018. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ha csak kinézek az ablakomon, és nézem a felhőket - egyből eszembejut mikor régen együtt néztük őket, és folyton vitatkoztunk hogy kinek melyik, vagy milyen felhő tetszik jobban. Vagy éjszaka a holdat, és a csillagokat nézve - üres lett minden. Mindenről a közös idők jutnak az eszembe, és most csak szomorú vagyok.


Nem tudok kilépni egy örvényből ami úgy érzem csak egyre mélyebbre szippant...

2018. nov. 11. 16:00
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez az hogy már nem hiszek benne hogy tartogat nekem valami hasonlót az élet...
2018. nov. 11. 16:01
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor valamit elveszìtünk, hajlamosak vagyunk csak a jóra emlélezni, a rosszra nem. Valamj oka volt, hogy véget ért ez a kapcsolat ami csupán annyit jelent, hogy valami jobbat tartogat az élet.


De az írásosból nekem úgy tűnik, hogy nem is szeretnél kimászni ebből az állapotból, ugye?

2018. nov. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Miért lett vége, ha ennyire szeretted? Ő hagyott el es te nem akartad? Bocsi, nem akarok indiszkret lenni a kerdéseimmep, csak ma olyan nagy ritkasag, ha így tud valaki egy masik embert szeretni es így hianyolni. Ha nem valami hatalmas disznósagot csinalt a csaj, ami megbocsáthatatlan, vagy nem ő hagyott fakepnél, úgy, hogy neked választasi lehetőséget adott, hanem valamiért megbeszéltétek, hogy jobb lenne külön, de még szeretitek egymast mindketten, akkor azt ajanlom próbaljatok meg még egyszer. Amint a példa mutatja, nem jobb neked nélküle. De ha ez semmikepp nem opció, akkor, tudom, hogy közhelyes, de csak az tud segíteni, ha minel többet vagy tarsaságban, akar baratok, akar csalad, meg akkor is, ha nem tudsz masra koncentralni, es nem erzed úgyse túl jól magad. Tudom, hogy baromi nehéz, de hidd el, és hosszabb tavon ra fogsz jönni, hogy mindenképpen jobb, ha valaki mindig van melletted, valamilyen programot csinalsz, elmesz valahova, mintha otthon teljesen belesüllyednel a depresszióba. Remelem vannak akikre számíthatsz. Akar egy kis környezetvaltozas is jót tenne neked. Nem azt mondom, hogy menj ki külföldre, uj életet kezdeni,de kirandulj, latogass meg mas varost, nezz meg szep tajakat, kalandozz.Lehetőleg ne egyedül, de akár meg az is sokat tud segíteni neha. Elmesz kicsit otthonrol, par órára, napra akar, es kicsit összeszedettebben tersz vissza. Persze nem mondom, hogy ez csodaszer, de minden jobb, mint a szomorkodas a negy fal között! Aztan ha idővel enyhül a fajdalom, (nem altatlak, nem egy par napos folyamat lesz valószìnűleg), akkor lehet újra ismerkedni. És meg egy fontos dolog! Akarhogyan is valtatok el, akarmennyire is megrazott ne okold magad, ertekes ember vagy es nagy szìvű! Az irasodból lejön, ez egy nagyon nagy dolog ma!
2018. nov. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: *balasztadi lehetőseget sem adott.
2018. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, volt oka annak is hogy véget ért.., ez legalább 50% - ban a saját önzőségem volt.


Ki szeretnék én mászni ebből az állapotból - de valahogy úr érzem már túlnőtt rajtam. Talán kezdek már tejesen becsavarodni. Sok tekintetben nem ismerek magamra.


Nem hiszek benne hogy egyedül lehet még olyan boldog, másrészről nem hiszem azt sem hogy lesz még ilyen párkapcsolatom. (Mivel 33 év alatt csak most sikerült ilyen véletlenül.., ezért nem nagyon hiszek benne...)

2018. nov. 11. 16:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Idiota telefon, nem igaz mar: * valasztasi lehetőseget sem adott. 3x csak összejött...
2018. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!