Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » REXETIN milyen hatással van...

REXETIN milyen hatással van az emberre, mit kellene érezni észlelni magamon ha ezt szedem?

Figyelt kérdés

REXETIN milyen hatással van az emberre,

mit kellene érezni észlelni magamon ha ezt szedem?


REXETIN 20 mg

összetevők:

20 mg paroxetin

(22,76 mg paroxetin-hidroklorid-hemihidrát formájában)



2018. nov. 13. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Körülbelül 10 éve inkább kisebb mint nagyobb megszakításokkal szedtem ezt a gyógyszert pánikbetegségre.Volt hogy egy évig szedtem és utána 2hónapig jó volt,de sajnos nagyobb stressz hatására mindig visszajött.Egy éve nagy nehezen szinte teljesen sikerült letennem,de sajnos a mostani időszakom nagyon stresszes volt és újra előjött a panikbetegsegem.Voltam kineziológusnál,családallitáson,pszichológushoz is készülök,de sajnos még mindig erős a szorongás,így visszamentem a pszichiáterhez.Újra felírta a rexetint,3napja szedem,de éjjel arra ébredtem,mintha vmi belülről az egesz testemet égetné,és szinte meggyulladok.Persze rögtön jött a pánik is.Es ez egész nap kitart ,ez a forróság érzés.Hivtam a pszichiátert de szerinte nem a gyógyszertől, mert eddig is szedtem és nem volt gond,viszont egy ismerős orvos azt tanácsolta,hagyjam abba ,mert valószínűleg nem Jól reagál rá a szervezetem.Igy most nemtudom mit tegyek?Volt vkinek vmi hasonló tünete?Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. nov. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Ez egy antidepresszáns, nem úgy hat, mint pl a fájdalomcsillapítók, hogy 10 perc alatt elmúlasztja a bajodat. Igazából nincs az a pillanat, hogy " hú, mán meg de jól vagyok!" 1-2 hétig lehet nem is érzel változást az állapotodban. Aztán eltelik még 1-2 hét, és mintha egy kicsit jobban lennél. Akár 1-2 hónapnak is el kell telni, mire visszanézve, úgy érzed, hogy jobban vagy.
2018. nov. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Erős gyógyszer. Nekem mikor elkezdtem nagyon szükségem volt rá, és nem bántam meg, de azért gondold át. Minél tovább szeded annál nehezebb leszokni. Én kb 3 éve szedem, változó mértékekben. Eleinte egészet majd később felet és egy ideig negyedet szedtem, majd meg próbáltam el hagyni a negyedet is és nagyon bele buktam, egy hónapra az elhagyás után, össze omlottam, pedig nem volt rá különösebb okom. Akkor vissza álltam félre, de most nyáron megint el kezdem elhagyni, csak sokkal fokozatosabban. Nem érdekel mi lesz, még ha az ajtót kaparom kínomba akkor is szeretném elhagyni.


Álmososság, szexuális vágy alábbhagyása, meg nagyon figyelni kell arra hogy milyen gyógyszert veszel be mellé, meg például alkoholt sem ajánlatos fogyasztani, rendszeresen meg főképp nem. Használni talán fog, csak készülj fel hogy ami most könyebbé válik a le szokásánál megint nehézkes lesz.

2018. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok mellékhatást okoz. Hőhullámokat, fülzúgást, túlpörgést. A májat is nagyon rongálja.
2018. nov. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

FORRÁS: Rexetin dobozában található papír és saját tapasztalatok!

--------------------------------------------------------------

A többi SSRI típusú szerhez hasonlóan (pl. Paroxat, Seroxat, Paxil, Paretin, Sandoz, Rexetin, )

--------------------------------------------------------------

FÜGGŐSÉGET ÉS SZÁMTALAN MELLÉKHATÁST OKOZ!

--------------------------------------------------------------

a leggyakoribb mellékhatások a

- szájszárazság,

- fokozott izzadás,

- szédülés,

- remegés,

- hasmenés vagy lágy széklet,

- emésztési zavarok,

- hányinger,

- Émelygés,

- étvágytalanság,

- Álmatlanság vagy aluszékonyság,

- Szexuális zavarok,

- depressziósoknál az Öngyilkossági hajlam fokozódása,

- Érzelmi elsivárosodás.

- akatízia nevű állapot

- szerotonin-szindróma

- zavarodottság.

- nyugtalanság

Egyes esetekben a szexuális mellékhatások FENNMARADHATNAK az SSRI kezelést követően is

--------------------------------------------------------------

A Rexetin leállítása esetén orvosa segítségével az adagot lassan, néhány hónap alatt kell csökkentenie - ezáltal csökken a megvonási tünetek. Egyik lehetőség, hogy a Rexetin adagját hetente 10 mg-mal csökkenti.

A Rexetin abbahagyása enyhe tünetekkel jár, és azok két héten belül elmúlnak.

Némely esetben azonban a tünetek súlyosabbak lehetnek, és hosszabb ideig megmaradnak.

Ha a gyógyszerszedés abbahagyása megvonási tüneteket okoz, orvosa valószínűleg az adagolás lassabb csökkentését fogja tanácsolni. Ha súlyos megvonási tüneteket tapasztal a Rexetin abbahagyásakor, kérjük, forduljon kezelőorvosához, aki esetleg azt javasolja, hogy kezdje újra szedni a tablettákat, majd hosszabb idő alatt hagyja abba.


Abbahagyásakor gyakori megvonási tünetek


- szédülés, bizonytalanság-érzés vagy egyensúlyzavar;

- bizsergésérzet, égő érzés, valamint (kevésbé gyakran) áramütésszerű érzés (a fejben is), továbbá zsongás, sziszegés, sípolás, csengés vagy egyéb állandó zaj a fülben;

- alvászavarok (élénk álmok, rémálmok, alvásképtelenség);

- szorongás érzése;

- fejfájás.

- hányinger;

- izzadás (éjszakai izzadás is);

- nyugtalanság, izgatottság;

- remegés;

- zavartság vagy tájékozódási zavar;

- hasmenés (laza széklet);

- lelki érzékenység, ingerlékenység;

- látászavar;

- szívdobogásérzés.

--------------------------------------------------------------

- Ha szokatlan zúzódások (véraláfutások) vagy vérzések jelentkeznek, beleértve a vérhányást vagy a véres székletet is, beszéljen kezelőorvosával, vagy menjen azonnal kórházba.

- Ha nem tud vizeletet üríteni, beszéljen kezelőorvosával, vagy azonnal menjen kórházba!


- Ha (epilepsziás) görcsrohama alakul ki, beszéljen kezelőorvosával, vagy azonnal menjen kórházba!

- Ha nyugtalan, és úgy érzi, hogy nem tud ülve vagy állva maradni, lehet, hogy úgynevezett akatíziája van. A Rexetin adagjának emelése ronthatja ezeket a tüneteket. Ha ilyesmit érez, beszéljen kezelőorvosával.

- Ha fáradtnak, gyengének vagy zavartnak érzi magát, vagy izomfájdalom, izommerevség, rendezetlen izommozgás lép fel, ennek az lehet az oka, hogy vérében a normálisnál alacsonyabb a nátriumszint. Ha ilyen tünetei vannak, beszéljen kezelőorvosával!


- Allergiás reakciók Rexetinre, melyek akár súlyosak is lehetnek.

- Ha vörös vagy göbös bőrkiütés, a szemhéjak, az arc, az ajak, a száj vagy a torok duzzanata jelentkezik, viszketni kezd, vagy légzési problémája (légszomj), nyelési nehézsége támad, és gyenge vagy szédelgős, ami összeeséshez vagy eszméletvesztéshez vezethet, beszéljen kezelőorvosával, vagy azonnal menjen kórházba!


- Ha a következő tüneteket vagy azok némelyikét tapasztalja, lehetséges, hogy az úgynevezett szerotonin szindróma alakult ki Önnél, amelynek a tünetei közé tartozik a zavarodottság, a nyugtalanság érzése, az izzadás, a reszketés, a hidegrázás, a hallucinációk (különös látomások és hangok), a hirtelen izomrángások vagy a gyors szívverés. Ha ilyesmit érez, beszéljen kezelőorvosával!

- Heveny glaukóma (zöldhályog, hirtelen megemelkedett szembelnyomás). Ha fáj a szeme és látászavara alakul ki, beszéljen kezelőorvosával!


- Néhány embernél önkárosítás vagy öngyilkosság gondolata, agresszió fordult elő a Rexetin szedésekor vagy a kezelés befejezését követően.

További lehetséges mellékhatások a kezelés során


- Hányinger. A gyógyszer reggeli, étkezés közben történő bevételével csökkenthető ennek előfordulása.

- A szexuális vágy vagy funkció változása, pl. az orgazmus hiánya és férfiaknál a merevedés, illetve az ondókilövellés zavara.


- A vér koleszterinszintjének emelkedése.

- Étvágytalanság.

- Rossz alvás (álmatlanság) vagy álmosság.

- Szokatlan álmok (beleértve a rémálmokat).

- Szédülés vagy remegés.

- Fejfájás.

- Koncentrálási nehézség.

- Izgatottság.

- Szokatlan gyengeség érzése.

- Homályos látás.

- Ásítozás, szájszárazság.

- Hasmenés vagy székrekedés.

- Hányás.

- Testtömeg-gyarapodás.

- Izzadás.


- Szédülés vagy ájulás hirtelen felálláskor (ennek oka a vérnyomás rövid ideig tartó leesése).

- A szokásosnál gyorsabb szívverés.

- Mozgásszegénység, merevség, reszketés vagy abnormális száj- és nyelvmozgás.

- A pupillák kitágulása.

- Bőrkiütés, viszketés.

- Zavartság.

- Hallucinációk (különös látomások és hangok).

- Vizelési képtelenség vagy befolyásolhatatlan, akaratlan vizeletürítés (inkontinencia).

- Cukorbetegeknél a vércukorszint egyensúlyban tartása nehézzé válhat a Rexetin szedése során. Kérjük, beszéljen kezelőorvosával, hogy változtassanak az inzulin vagy az egyéb vércukorszint-csökkentő gyógyszereinek adagján!

Ritka mellékhatások (1000 betegből legfeljebb 1-nél jelentkezhet):

- Rendellenes tejelválasztás férfiaknál és nőknél.

- Lassú szívverés.

- Májat érintő hatások, amelyek következtében a májfunkciós értékek megváltoznak (vérvizsgálatnál válik nyilvánvalóvá).

- Pánikrohamok.

- Hiperaktív viselkedés vagy gondolatok (mánia).

- Elszemélytelenedés érzése.

- Szorongásérzet.

- Ellenállhatatlan hirtelen lábmozgás (ún. nyugtalan láb szindróma)

- Ízületi vagy izomfájdalom.

- A prolaktin nevű hormon szintjének emelkedése a vérben.

- Menstruációs rendellenességek (köztük erős vagy rendszertelen havivérzések, két menstruáció közötti vérzések, valamint a menstruáció elmaradása vagy késése).

Nagyon ritka mellékhatások (10 000 betegből legfeljebb 1-nél jelentkezhet):

- Bőrkiütés, mely felhólyagosodhat, és úgy néz ki, mint egy kis céltábla (egy világosabb terület közepén fekete pont, sötét peremmel), ezt eritéma multiforménak hívják.

- Nagyobb kiterjedésű kiütés hólyagokkal és hámló bőrrel, különösen a száj, az orr, a szem és a nemi szervek környékén (Stevens-Johnson-szindróma).

- Kiterjedt kiütés hólyagokkal és a testfelszín nagy területein lehámló bőr (toxikus epidermális nekrolízis).

- Májproblémák, amelyek a bőr, illetve a szemfehérje sárgaságával járnak.

- Nem megfelelő antidiuretikus-hormon-elválasztási szindróma (SIADH), mely kórképben a szervezetben vízfelesleg halmozódik fel és csökken a vér nátriumszintje. A SIADH-ban szenvedő betegeknek súlyos panaszaik lehetnek, de előfordulhat az is, hogy egyáltalán nem alakulnak ki tüneteik.

- Folyadék, illetve vízvisszatartás okozta kar- vagy lábduzzanat.

- Napfény-érzékenység.

- A hímvessző fájdalmas és tartós merevedése.

- Alacsony vérlemezkeszám.

Egyes betegeknél a Rexetin szedése kapcsán zsongás, sziszegés, sípolás, csengés vagy egyéb állandó zaj keletkezhet a fülben.

Csonttörések fokozott kockázatát figyelték meg azoknál a betegeknél, akiket ezzel a típusú gyógyszerrel kezelnek.

--------------------------------------------------------------

Ha terhesség alatt Rexetint szed, kisbabáján születéskor bizonyos tünetek jelentkezhetnek, melyek általában a születés utáni első 24 órában mutatkoznak, és a következők lehetnek:

- légzési problémák,

- a bőr kékes elszíneződése vagy túlságosan hideg, illetve meleg bőr,

- kék ajkak,

- hányás vagy nem megfelelő táplálkozás,

- erős fáradtság és alvásképtelenség, sok sírás,

- merev vagy petyhüdt izomzat,

- remegés, izomrángások vagy görcsrohamok,

- fokozott önkéntelen mozgások.

Ha kisbabáján születése után e tünetek bármelyikét észleli, vagy aggódik a kisbaba egészségéért, szóljon az orvosnak vagy a szülésznek, akik tanácsot tudnak adni Önnek!

A Rexetin igen kis mennyiségben bejut az anyatejbe is!

--------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------

Gyakorlatilag olyan vagy súlyosabb mellékhatásokat okozhat mint ami ellen épp van, és ez kategóriájában gyenge szernek számít!

--------------------------------------------------------------

EZEK UTÁN TÉNYLEG CSAK ANNAK AJÁNLOM AZ ILYEN VAGY HASONLÓ DROGOK SZEDÉSÉT AKINEK MÁR SEMMI MÁS NEM HASZNÁLT!

--------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------

2018. nov. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Hé hatása azért van! A szerotoninszintedre hat, amiből hiányod van. Nekem nem segített, de függőség se volt. Elvonási tünet lehet, hiszen na.. mégiscsak abbahagyod és alap szintre visszaáll a szerotoninszinted. Ami ugye a nem normális, ha már ezt írták fel.
2018. nov. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

# 7

nos, lehet van hatása, bár elég sok helyen olvastam hogy semmi hatása nem volt, akinek meg hatott akár placebo hatása is lehetett

viszont az hol normális hogy durvább pszichés vagy akár fizikai gondokat okoz mint amiket Talán orvosol Talán nem,

nem azt mondom, ha már semmi nem használ akkor szedni kell, de én előbb próbálnék fizikai és alternatív gyógyászati utakat meg minthogy ezt még egyszer bevállaljam.

2018. nov. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"A többi SSRI típusú szerhez hasonlóan a leggyakoribb mellékhatások a szájszárazság, fokozott izzadás, szédülés, remegés, hasmenés vagy lágy széklet, emésztési zavarok, hányinger, émelygés, étvágytalanság, álmatlanság vagy aluszékonyság, szexuális zavarok, depressziósoknál az öngyilkossági hajlam fokozódása, továbbá érzelmi elsivárosodás. Egyes esetekben a szexuális mellékhatások fennmaradhatnak az SSRI kezelést követően is."


KIEMELNÉM:


A többi SSRI típusú szerhez hasonlóan


- szexuális zavarok

- öngyilkossági hajlam fokozódása

- érzelmi élsívarosodás

- a szexuális mellékhatások fennmaradhatnak az SSRI kezelést követően is


-----

persze van akinek vonzó lehet az impotencia és a társas kapcsolatok megszűnésének veszélye

DE

ha nincs saját vagy más életére veszélyes bajod akkor nem javasolnám, mert nem biztos hogy megéri a kockázatot.

2018. nov. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

Ne szedd!!!!!!

Borzasztó!

Én attól lettem igazán beteg hogy bevettem 1 szemet, amit a doki felírt pánikbetegségre de csak alap tüneteim voltak és mikor bevettem kb 15 perc múlva majdnem meghaltam tőle, olyan igazi pánikrohamot hozott ki, mentőt kellet hívni a munkahelyemre,a pulzusom 170 volt, félrebeszéltem, a szemeim felakadtak, alig kaptam levegőt és a mentősorvos mikor megtudta mit vettem be azt mondta hogy csoda hogy túléltem ezt az erős rohamot

amit a REXETIN váltott ki

és mondták,hogy tuti hogy az idegrendszeremet is károsította.


Ők visszahoztak szívre ható gyógyszerekkel, nyugtatókkal de igazuk lett mert tényleg nagy kárt okozott, nagyon rosszul voltam napokig utána és a pszichiátriára kerülte 2x 2 hét bent-lét,kísérletezések gyógyszerekkel, hogy helyre hozzanak,de nem sikerült bent eggyel sem nekik


Itthon a körzeti pszichiáter mikor megtudta mi történt ledöbbent,amit az előző doki felírt rexetintől, mert ő sem szereti.


Most már 8 hónapja jól vagyok végre, régi önmagam.


Bocs ha hosszú volt amit írtam,

de senkinek nem ajánlom ezt a sz@rt.

Sok sikert!

2018. nov. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Utolso, kizart hogy 1 szem Rexetin ilyet okozzon. Hetek mire hat es mire kijonnek a mellekhatasok. Neked ezt valami mas okozta.

Amugy okozhat agressziot meg duhrohamokat, maniat, csomo mindent. De kerdezo, ha nem probalod meg, nem derul ki. Mindenkire maskepp hatnak ezek a szerek. En nem vagyok gyogyszerparti, de ha nagyon nem vagy jol, akkor szedd. Akkor kar elore azon agyalni hogy raszokas lesz vagy nem. Amugy azt kene erezni, hogy motivaltabb vagy, fel tudsz kelni, tudsz mukodni, tenni-venni.

2018. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!