Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy viselkedik egy olyan...

Hogy viselkedik egy olyan ember, akinek szociális fóbiája van, introvertált, és kisebbségi komplexusa van?

Figyelt kérdés

Magamra gondolok személy szerint. Járok pszichológushoz pár hónapja, de úgy érzem nem haladunk semerre, én erre a 3 dologra gyanakszom, hogy jelen van nálam.

És nagyon nehéz így az élet.

Mindenhol látják, hogy más vagyok, mint"ők", és kifognak, kiközösítenek. Rengeteg rossz emlékem van régebbről is a társadalommal kapcsolatban.



2018. nov. 14. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Röviden: ezek az emberek kerülik a társaságot, igyekszenek kihúzni magukat olyan események alól, ahol több emberrel kell vegyülni (pl egy sörözés a munkatársakkal). Ha már komolyabb a dolog, esetleg nehezükre esik kimenni a házból.

Az alapján hogy "más vagyok, mint ők, és kiközösítenek" szerintem másról lehet szó. Miben érzed magad másnak?

2018. nov. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Introvertáltság nem betegség. Vannak akik nagyobb, vannak akik kisebb közösségben érzik jól magukat, attól, hogy az "idegrendszered" jobban preferálja a kisebb társaságokat, és több egyedüllétet igényelsz, még nem vagy beteg.


A szociál fóbia és a kisebbségi komplexus sok esetben együtt jár. Annyit tudok tanácsolni, hogy menny szembe a félelmeiddel, én is annó féltem társaságba járni, de 30.-ik alkalommal már elmúlt ez a félelem, max enyhe szorongást érzek, de ettől függetlenül szivesen járok társaságba.



Nincs olyan, hogy valaki "más". Ha egy embert jobban megismersz, akkor rájössz, hogy ő tulajdonképpen egy nagyon fura ember, az emberek mind különbözőek, még ha kívülről úgy is tűnik, hogy ők "normálisak", te meg nem vagy az, ez akkor sincs így. Ők szimplán tudják, hogy illik és hogy kell viselkedni társaságban.

2018. nov. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Az extrovertáltaknak van kisebbségi komplexusuk te nyomoribc
2018. nov. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!