Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Demencia vagy figyelemzavar?

Demencia vagy figyelemzavar?

Figyelt kérdés
Mostanában arra lettem figyelmes, hogy nagyon rossz lett a memóriám. Gyakran szavakat, neveket, nagyon nehezen megy a koncentráció. Nehezen tanulok meg olyan dolgokat amik engem nem érdekelnek. A gondolataim nem összefüggőek, ha olvasok valamit nagyon nehezen tudom félidézni, hogy miről szólt. Nincs képzelőerőm, ha vissza akarok emlékezni valamire, akkor nem tudom megjeleniteni a képet a fejemben. 21/f

2018. nov. 15. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alszol eleget? Lehet valami mikrotápanyag hiányod van. Pl. vas vagy valami vitamin... Táplálkozz változatosan és fogyassz omega zsírsavakban gazdag ételeket. Ha szereted akkor pl halat, olajos magvakat...

De pl. Mg hiány is okozhat ilyesmit. Azt legkönnyebb tablettával pótolni, de étcsoki is enyhíthet.

2018. nov. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy nagy vérképre. Nekem vashiány miatt voltak hasonlók.
2019. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szorongás is okozhatja.
2020. okt. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!