Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik borderline személyiségzav...

Akik borderline személyiségzavarban szenvednek, a barátaitok hogyan reagáltak, amikor megtudták, hogy borderline vagy?

Figyelt kérdés
Szeretném elmondani a legjobb barátomnak, hogy megértse az életvitelem, a reakcióm, a cselekedeteim. Nem tudom hogyan mondjam el neki, vagy hogy mit reagálna. Rettentően félek attól, hogy esetleg emiatt elveszíthetem.

2018. nov. 16. 07:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Normálisan fogadták.


Egyébként gondolom, eddig is látszottak rajtad a jelek, most csak annyi változott, hogy nevesítve lettek. Ezáltal nem logikus, hogy pont most hagyjon ott, ha eddig nem tette. Így legalább megérti az okokat is.

2018. nov. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem mindegyik azt mondta, hogy nem lepődött meg rajta, hogy ilyen diagnózist kaptam... Meg aztán kérdezgettek róla, hogy erre milyen kezelést kapok majd, meg stb. Nekem ezek nagyon közeli barátaim, meg mindegyikről tudom is, hogy ilyen szempontból felvilágosult, intelligens emberek, szóval számomra nem volt kérdés, hogy elmondom-e nekik, vagy hogy ennek bármiféle negatív következménye lehetne. Amúgy is tudnak rólam mindent, ha bajuk lenne vele, akkor már elhagytak volna.
2018. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem rossz tapasztalatom van erről sajnos.


A páromnak mondtam el először. Azt mondta, hogy mindenben támogatni fog, annyira jólesett és annyira megértőnek tűnt. De később bármilyen vitánk volt azt vágta a fejemhez, hogy "beteg" és "dilis" vagyok, ezért neki van igaza. Megbántam, hogy elmondtam neki, bár addig se volt minden rózsaszín, ez után sokkal-sokkal rosszabb lett minden. Egy csöpp tisztelet sem maradt benne irántam. Kigúnyolja az érzéseimet, csak a folytonos lenézés és megalázás megy a részéről, mások előtt is, én meg nem merek mit csinálni, mert félek, hogy elhagy. Mióta ez van, félek vele együtt találkozni másokkal. Még az állatorvosnál is jelenetet rendezett, hogy a betegségem miatt megbízhatatlan vagyok, mert az orvosi papírokat csak telefonos fényképen vittem el és nem dossziében. Pedig ennek aztán tényleg semmi köze ahhoz, hogy borderlineos vagyok, csak azt hittem így egyszerűbb, mint cipelni a sok papírt, és az állatorvosnak se volt ezzel problémája, nem tudom miért kellett ezt csinálnia... de mindig ez van, a barátai előtt is állandóan leéget, ilyen kényes hangon beszél, mintha engem utánozna és olyanokat mondd, hogy: "Én XY vagyok, szeretek szenvedni" "Jaj, én XY vagyok, imádok mindenen aggódni"... annyira rosszul esik, hogy már sírni sem tudok emiatt, csak úgy teszek, mintha nem is rólam lenne szó és próbálok arra gondolni, hogy valahol máshol vagyok :(


Egy barátomnak több éves ismerettség után vallottam be, hogy mi a helyzet. Azóta alig találkozunk... nem keres, és ha én keresem, akkor leráz.


A rokonaim úgy tudták meg, hogy pszchiátriára kerültem és úgy döntöttem jobb, ha elmondom nekik az igazat. Nagyon meglepődtem, hogy mennyire támogatóak és jófejek voltak, még be is jöttek hozzám meglátogatni. Aztán kiderült, hogy kibeszéltek a hátam mögött a barátaikkal, hogy szerintük őrült vagyok és megpróbálták rábeszélni a páromat is, hogy hagyjon el. Amikor kiderült még nekik állt feljebb, hogy mégis mit képzelek, hiszen pszichiátrián kezelt őrült vagyok.


Nem hiszem, hogy bárkinek is el akarnám mondani még 1x a dolgot :S


24/N


De ez csak én vagyok, nekem nem jött össze, de sok embernek igen! Ha elmondod a barátodnak, írj, hogy fogadta! Nagyon kíváncsi vagyok, mert regeteg olyan sztorit hallottam, ahol a környezet tényleg támogatóan válaszolt. Szurkolok, hogy minden jól menjen! :)

2018. nov. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!