Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék hogy ne legyek...

Mit tehetnék hogy ne legyek önbizalom hiányos, magányos?

Figyelt kérdés

Kiskoromban sok dolgot éltem át:

5 éves koromba az apám, 10 éves koromban az anyukám halt meg. Egy ideig a báttyamal utána nevelő szülőknél éltem. Ahogy történtek ezek a dolgok. A jegyeim romlottak, középiskolában bukdácsoltam.

Utána lógtam az órákról mert mindig úgy éreztem hogy én sehova se illek, és zavarok másokat a jelenlétemmel, ezért nem járok sehova csak itthon vagyok szinte mindig és csak akkor megyek el ha esti suliba megyek, vagy ha megyek segíteni vásárolni. Önbizalmam nincs egyedül érzem magam de mit tehetnék?


19/F



2018. nov. 16. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj el pszichiaterhez ő tudna neked segíteni ezen. Az erős fájdalom a hiámy hogy elveszítetted a szüleid azért alakult ez ki.
2018. nov. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
#1 fogadd öszinte részvétemet!
2018. nov. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Igyekszem úgy gondolni erre, hogy a világ olyan, mint egy nagy puzzle. Ha egy darabka is hiányozna, nem lenne többé soha teljes a világ. Ezért szükség van rád. Pont így, ezzel a sorssal. Mindig.
2018. nov. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
Elsőnek a wcbe nyomnám a fejét a tanácsáért. Pszichiáterhez még véletlenül se menj mert felír egy rakás dilibogyót amitől begbuggyansz egy életre. Gondolkozom mit lehetne és még írok.
2019. ápr. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Így van. Ne menj pszichiáterhez. Nekem konkrétan tönkretette az életemet. Nem segít az,csak tönkreteszi az embereket.
2019. ápr. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, felejtettelek de majd most 🙂 Szóval....szörnyű dolgokon mentél át és normális, hogy ilyenné váltál. De a jó hír, hogy nem kell ilyennek maradnod. Egyrészt a te döntésed, hogy amit átéltél az ki fog e hatni az egész életedre vagy képes vagy magad mögött hagyni az egészet. Nem kell, hogy a múltad határozza meg a jövőd. Lehet, hogy úgy érzed sok embernek nem voltál igazán fontos és nem tartozol sehova. De hidd el, hogy egy nagyon értékes ember vagy és nagyon erős, hogy nem roppantál össze és tanulsz most is és mersz segítséget kérni. Az önbizalomhiányod abból fakad, hogy a szüleid halála óta nem tartoztál senkihez igazán, nem kaptad meg a feltetel nélküli szeretetet és biztonságot. De csak te látod, hogy nem érsz annyit mint mások, mert kívülről nézve nagyon büszke lehetsz magadra, hogy idáig eljutottál egyedül is. Nem tudom, most kivel és hol élsz. De hidd el erősebb vagy mint a szüleikkel élő korosztályod. Azt tanácsolom neked gondold végig milyen szeretnél lenni. És bármilyen furán hangzik is. Játszd el azt, hogy olyan vagy. Játszd el, hogy van önbizalmad és büazke vagy magadra és emeltfővel járj. Egy idő után új szokásaid lesznek és olyanná válhatsz mint amit most csak eljátszol. Ez a módszert nem én találtam ki, hanem Szendi Gábor pszichológus. Viszont 16 éves koromban én is kipróbáltam és bevált. Szerintem neked is megér egy kísérletet.
2019. máj. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#2 Nyomd magad a wc be .

Ha nem tud valamit feldolgozni,meg is mit csináljon?

2019. máj. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerezz egy barátnőt először is! (ha még nem volt)
2019. jún. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológus! Hidd el sokat segít... mások csak az 1 órás beszélgetést látják benne de... annál jóval több egy ilyen terápiás ülés.
2019. aug. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!