Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bulimiából lehetséges teljesen...

Bulimiából lehetséges teljesen meggyógyúlni?

Figyelt kérdés

Aki ebben küzdött sikerült teljesen meggyógyúlnija?

Nem hánytatom magam már mióta mégis ha kicsit többet eszek már kijön az egész :( jelenleg kb 1200 kcalos étrenden élek mert többet eszek egy kicsivel és bumm kijön...


2018. nov. 18. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje az a mióta ? És milyen hosszú ideig tartott előtte a hánytatási periódus ? Sajnos azt kell hogy mondjam hogy a szituációd (nem a bulimia, hanem a gyakori hányás) egy kicsit a refluxhoz hasonlít. A gyomrod záróizma valószínű meggyengült a sok hánytatástól ez nagyon sok idő ha egyáltalán rendbe jön. Szigorúan tartani kell azt az étkezést amit a kezelőorvos előírt és nagyon kis adagokban emelni azt. Vagy változtatni az esetleges nehezen emészthető ételek helyett először 1200 kalóriát valami könnyebb gyorsan emészthetővel emelni. Egy állandó probiotikum+magnézium kúra és rengeteg folyadék a 1200 kalória mellett.
2018. nov. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Természetesen lehetséges de az,hiy ki mennyi idő alatt gyógyul ki egy-egy ilyen pszichés betegséből az teljesen emberfüggő. Tudom, hogy nem könnyű és az emberek sokszor el ítélik az ilyet amiért nem nagyon lehet hibáztatni őket, hiszen kívülről teljesen más szemszögből látja az ember ezeket a dolgokat. Én azt mondom érdemes lenne elmennek egy pszichológushoz akivel meg tudod beszélni ezeket a dolgokat és ő esetleg tud neked segíteni. Az is sokat segít ha szüleiddel vagy akár közelebbi barátokkal megbeszéled a dolgot. A legtöbb dolgot tapasztalatból mondom, bár én hipochonder voltam/vagyok (szerencsére már talán egyre kevésbé) :D. Remélem tudtam segíteni.
2018. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amugy pszichiáterhez járok és diagnosztizálva lettem bulimiával és miután megint ez történt hogy sokat ettem és kijött gondoltam felteszem ezt a kérdést:D egyébként nem sav jön vissza hanem rendes kaja
2018. nov. 18. 13:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet erdemes lenne gasztroenterologushoz vagy taplalkozasi tanacsadohoz elmenni hatha tud ra megoldast.
2018. nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!