Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hány évesen és milyen stresszo...

HEyoalf kérdése:

Hány évesen és milyen stresszoldót lehet szedni? Többi lennt!

Figyelt kérdés
A lényeg az hogy tinédzserként eléggé stresszes életet élek. Le is írom hogy miért: Az egyik az az iskola, nemtudom miért de ha valami nem jön össze akkor elkezdek rástresszelni akármennyire is csak szimplán le kéne szarnom néha. Egy nehéz szakmát választottam és valószínűleg ezért is érzem azt hogy baj ha nem értek valamit. Sajnos nem csak az iskola miatt vagyok stresszes, igazából introvertált személyiség vagyok, de próbálok minél többet barátkozni és a haverokkal lógni, mégis van hogy ha lánynál próbálkozok akkor általában friendzone a vége. Fogalmam sincs hogy az utóbbi mennyire játszhat közre de szerintem ez is benne van a pakliban. Ebből az 1-2 dologból valószínűleg nem tudtátok leszűrni hogy miért szeretnék stresszoldót szedni, akkor ezt is leírom: már lassan 2 éve heti többszöri rendszerességgel fáj a fejem (van szemüvegem tehát a szememmel elvileg nincs baj), sokszor görcsöl a hasam és a wc-n ragadok elég sokáig, de van hogy a vizelés sem megy mások előtt, gondolok itt piszoárra, de a fülkében való vizelés sem megy néha mert azon stresszelek hogy egész nap nem voltam wc-n és ez nem egészséges. Mindenféle választ meghallgatok! Írjatok bátran! Szükségem van a segítségre! A válaszokat előre is köszönöm!

2018. nov. 18. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a hosszú szöveget, de a kérdésre válaszolva: Valeriana Harmony. Kb egy ezres gyógyszertárakban vény nélkül lehet venni. Gyógynövény alapú stresszoldó, stresszes életmódhoz van és alvásban is segít.
2018. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Stresszoldás nem csak bogyóval megoldható dolog, inkább stresszoldó technikákat kellene tanulnod.
2018. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak különféle stresszoldó technikák, mint a légzés tudatos szabályozása, a meditáció vagy a jóga. De amúgy feszültségoldónak szóba jöhet még a sport is, ha valamit szeretsz.

Egyébként nem korfüggő a pszichoterápia sem...16 éves vagyok, szorongással és súlyos depresszióval kezelnek, de az antidepresszáns és a dózis is ugyanaz mint amit felnőtteknek adnak. Én még a jobbik eset vagyok, egyik lány ismerősöm olyan adagba szedte a Rivotrilt, hogy abba már én is belepusztultam volna. Bár mindkét esetben indokolt. Ha indokolt a gyógyszerszedés és a terápia, akkor alkalmazzák, kortól függetlenül.

Ha teheted próbálj naponta néha meditálni. Az elején talán ciki és unalmas/idegesítő lesz, de amúgy nekem ez is segített. Próbálj ki olyan tevékenységeket, amiket eddig nem, keresd meg a kedvencedet. Valami olyan tevékenységet ami elvonja a figyelmed a hétköznapokról:D Illetve én még ajánlanám a pszichológust is, ma már minden iskolában van, jó ha az ember kibeszéli a gondjait, és segítséget kap.

16/L

2018. nov. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!