Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen tényleg létezik?

Ilyen tényleg létezik?

Figyelt kérdés
Én még sohasem voltam pszichológusnál, de ez nekem kicsit furcsa. Egyik ismerősöm járt egy orvosnál és azt mondta, hogy amikor eljött a terápia végén, nem egy bizonyos összeget kértek el tőle, hanem annyit amennyit ő akart adni. Vagyis ha 500 ft-ot szeretett volna adni az orvosnak akkor annyit adott volna...tehát becsületkasszás pszichológus tényleg létezik? Ráadásul a terápia alatt nagyon lazán viselkedett. Hülyéskedett a beteggel és mesélt az ő életéről is neki...ez kicsit felháborító. Ráadásul úgy mondott véleményt az egyik hozzátartozójához, hogy nem is látta az illetőt, nem is beszélgetett vele...akit érdekel helyileg leírom merre található a magán rendelő és az orvos keresztnevét is tudom.
2018. nov. 19. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg elöfordulhat ilyen jellegü fizetés, de nem túl gyakori.

Azt viszont nem értem, miért felháborító számodra, hogy laza és a saját életéröl is mesél? Ezzel a legtöbb esetben éppen a "beteget" - habár nem illik betegnek nevezni, mert sokat sértönek érzik -, lazítja le, sokkal kevésbé lesz feszült, begörcsölt a beszélgetések során, mivel a terpaeutát nem "félistennek" látja ettöl ekzdve, hanem ugyanolyan embernek, mint ö maga - és ennek igen nagy elönye van a kezelések során.

Az meg, hogy valakiröl véleményt mond, megintcsak természetes, és attól, hogy nem ismeri az illetöt, még lehet véleménye róla az elmondottak alapján. (Mivel az illetö hozzátartozó nem betege, ezért miért kellene vele beszélgetni? Másrészt meg ha kezelés alatt állna nála, akkor nem is mondhat róla semmit)

Mellékesen te is csak hallomásból ismered ezt a pszichológust (aki egyébként nem orvos!), mégis mondasz róla véleményt, pedig se nem láttad az illetöt, se nem beszélgettél vele!

2018. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen pszichológus lehetett, illetve milyen terápiát alkalmazott.


A pszichológus nem orvos, nincs orvosi alapképzettsége, ezt csak azért írom, mert kérdésben összemosódik a pszichológus és az orvos.

2018. nov. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!