Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A sportnak miért tulajdonítana...

A sportnak miért tulajdonítanak akkora jelentőséget a mentális egészség szempontjából?

Figyelt kérdés
2018. nov. 19. 15:21
 1/10 Gyula__ ***** válasza:
100%

Ennek sok oka van.

Például az egyik, hogy a testünk mozgásra van tervezve. Ha ezt nem kapja meg, többféle káros folyamat indul el, többek között gyulladások keletkeznek a testben, ami depresszióhoz vezet.

Vagy pl. a sikerélményeket érsz el, megtanulsz uralkodni magadon, célokat kitűzni és elérni azokat, rendszerességet visz az életbe stb.

2018. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a rendszeres sport sokmindenre megtanít: fejleszti az akaraterõt, a küzdõszellemet, a kitartást. Ezek pedig mind fontos tényezõk a mentális egészség szempontjából.
2018. nov. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Stressz levezetés céljából is nagyon jo!
2018. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mozgás, sport közben endorfin szabadul fel, és ettől meggyógyulnak az emberek.
2018. nov. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rám miért nem hat?
2018. nov. 19. 20:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Talán nem megfelelőt űzöl.

Próbálj állóképességi sportokat. Leszáll a pulzusod, jót tesz a vérnyomásnak, nem jönnek elő olyan hamar testi tünetek.

2018. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na jó, akkor mi számít állóképességinek, mert úgy tudtam, hogy amiket szoktam, azok azok?


Max 10 percig jó, aztán csókolom.



Szerintem ez a sport is olyan, hogy ha valakinek baja van igazán, akkor nyilván nem jó rá.

2018. nov. 20. 05:24
 8/10 Gyula__ ***** válasza:

Komoly lelki problémát nyilván nem fog megoldani egy kis sport. De

1. Még mindig jobb, mintha nem sportolnál

2. Hosszú távon, lassan segíthet

3. Hozzájárulhat egy olyan életmódváltáshoz, ami végül megoldja a problémát.


Persze nem mindenre megoldás.

2018. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mozgás az jó, felgyorsítja az anyagcserét a sejtek szintjén. Aki már nem talál benne örömöt, annak vére már el van öregedve mint egy 80 évesé. A szervezet tudat alatt fogja vissza magát! Magát a tudatot is befolyásolja az oxigénhiány.
2018. nov. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En a nagyon kemeny es hosszantarto sulyzos edzessel azt ertem el, hogy teljesen kiegjek es total vitaminhianyos legyek.

Annyira nem jo buli a sport.

Persze a laza seta meg kirandulas az belefer, de mas nem nagyon.

2018. nov. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!