Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdjek aggódni hogy ez...

Kezdjek aggódni hogy ez valami betegség?

Figyelt kérdés

Mostanában pár dolog rosszul alakult az életemben, egyke és egyedül vagyok, azt érzem hogy a családomon (2fő) kívül senkit nem érdekel hogy élek-e vagy halok, nem keres senki én meg belefáradtam a kezdeményezésekbe ha úgyis elutasítás a vége. Ha a legkisebb csalódás ér, elsírom magam, esetleg ha valaki kicsit kedves, rögtön kötődök (nem nyomulok, csak lelkileg lesz fontos számomra az ember), de amikor észreveszem hogy ők ezt nem vagy nem annyira viszonozzák, napokig motivációm sincs felkelni vagy akarmit csinálni. Csak létezem és várom hogy teljen az idő. Pedig tudom, hogy az élet rövid és ki kéne használni.

Legszívesebben mindig aludnék, viszont annak ellenére nehezen tudok. Folyton kattog az agyam.

Úgy érzem mindenki átnéz rajtam, hiába mondok valamit, nem figyelnek rám, ezért sokszor inkább meg sem szólalok.

Miért is érdemelném azt hogy valaki érdekesnek találjon? Folyton ezt a kérdést teszem fel magamnak.

Elvesztettem a hobbim iránti érdeklődésemet, ott is csak egyedül vagyok a gondolataimmal..

Álmodozom, élethelyzeteket képzelek el, hogy valami legalább örömet okozzon. Vagy épp sorozatozok hogy megfeledkezzek az életemről. Mintha mar nem is a valóságban élnék.


19L.


2018. nov. 20. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
az egyetlen betegségre utaló tünet amit leírtál ebben a kisregényben az a fáradékonyság lehet. szedj b12 vitamint, esetleg veress vért hátha vashiányos vagy. de amúgy meg semmi komoly, ha csak más tünet nincs mellette, mondjuk állandó fejfájás, stb. nyugodj meg semmi bajod nincs.
2018. nov. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

hát, szerintem az a baj hogy:


"Miért is érdemelném azt hogy valaki érdekesnek találjon?"


ezt a kérdést teszed fel állandóan magadnak. ez egy hülyeség. ne akarj érdekes lenni másoknak, saját magadnak legyél érdekes. azt csináld ami szerinted érdekes, ne azt ami mások szerint érdekes lenne benned ha te csinálnád. annak semmi értelme. egyébként pedig kb az átlagemberekben semmi érdekes nincsen. itt vagyok pl. én. rengeteg dokumentumfilmet nézek, könyvet olvasok, írok, grafikákat készítek, fényképezem, tökjó sorozatokat nézek, sokat kirándulok mindenfelé, mégsem hiszem hogy ez bárki számára nagyon érdekes lenne. van egy csomó barátom, de nem érdeklik őket az olvasmányélményeim, senem nézik azokat a sorozatokat amiket én, stbstb. dehát kit érdekel? ettől én még jól érzem magam mert azt csinálok amit én szeretnék, azért mert nekem személy szerint tetszik és engem érdekel / leköt. szerintem te is inkább ezzel foglalkozzál. ne akarjál másoknak megfelelni, csak jólérezni magad.

2018. nov. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Depresszió lehet az oka, nekem is az volt
2018. nov. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!