Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szemkontaktus hiánya előfordul...

Szemkontaktus hiánya előfordulhat nem autista embereknél is?

Figyelt kérdés
Kisfiam miatt aggódom. 3 éves és nagyon kevés szemkontaktust tart. Azért csak most tűnt fel, mivel én sem nagyon tartok szemkontaktust senkivel. A napokban olvastam az autizmusról, akkor derült ki számomra, hogy ez súlyos probléma is lehet. Vannak még kis fura dolgai, ezért került a szemem elé ez a betegség. Viszont a tünetek döntő része nem illik rá. Még ha nem is tisztán, de folyékonyan beszél, nappalra már szobatiszta, segítséget kér ha valami nem megy, szerepjátékozik, szerteágazó az érdeklődési területe. Mégis megijedtem. Tud valaki mondani valami okosat?
2018. nov. 22. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem autista, ne pánikolj! Milyen kis fura dolgai vannak?
2018. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon rugalmatlan és ha valami nem úgy történik, ahogy szokott, vagy ahogy előre megbeszéltük kiborul. Eddig csak hisztizett, de újabban földreveti magát, akár az utcán is. De ez egy ilyen semmiség miatt is lehet, hogy előbb a kezébe adtam a tejet este, minthogy lekapcsoltam a lámpát, és nem úgy szoktam.
2018. nov. 22. 14:04
 3/7 anonim ***** válasza:
A gyerek szeretik a szokásokat, a megszokott rutint, az ad nekik biztonságot. Ha egy mesében másképp mondasz 1 szót, már azon is fennakadnak. Nincs ezzel semmi baj. A hisztivel se, most alakul ki a saját egyéniségük.
2018. nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :)
2018. nov. 22. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se pánikolj, de ne hagyd a dolgot annyiban. Te vagy a gyerek anyja, te ismered a legjobban.

Ha szerinted furcsán viselkedik, akkor járj utána.

Azért mondom ezeket, mert nekünk is van egy autista gyerekünk. Mi is azt vettük észre, hogy nem pont úgy viselkedik, mint a testvérei, szinte úgy, de mégsem. Ici-pici furcsaságok voltak. Pl , ahogy "hisztizett". Mások azt mondták rá, hogy minden rendben, mert a gyerekek szoktak hisztizni. De ő valahogy másképp csinálta, nehéz volt elmagyarázni a szakembereknek. Sok ilyen apró jel volt, amiket ha szülő nem vesz észre, akkor a szakemberek fel sem figyelnek rá. (szemkontaktus hiánya, bizonyos személyek hangjára nem reagál, csak bizonyos színű ételeket hajlandó megenni, stb) De nem hagytuk annyiban a dolgot és ki is derült, hogy autista. Szerencsére nagyon hamar észrevettük és most már mondhatni teljes értékű életet él, normál oviba jár, alig lehet észrevenni rajta valamit.

2018. nov. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyerekek eltanulják a szüleik viselkedését, testbeszédét. Ha te sem létesítel szemkontaktust másokkal, akkor ő sem fog.

De ha biztosra akarsz menni akkor keress fel egy szakembert,ő biztosan többet tud majd mondani.

2018. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A körzeti nevelési tanácsadóban megmondják , hogy mit csinálj.
2018. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!