Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Attól félek, ünnepekre bekerül...

Attól félek, ünnepekre bekerülök a pszichiátriára. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Röviden az előzménye:

Súlyos depressziós vagyok már hosszú évek óta. Vagy 10. De születésemtől fogva hajlamos vagyok rá.


Tartós munkanélküli vagyok. Jelenleg nem dolgozom. De akarnék csak az esetek 95%-ban vissza se jeleznek. Meg volt 2 hely. Egyik helyről ukrán vendégmunkás kevesebbért dolgozott, kirúgtam, másik helyről 1 hónap után nem kellett ember, kirúgtak. Pedig mindent feltettem az álláskeresésre. Szóval padlóra tett ez is.


Amire panaszkodok az egy folyamatos rosszullét, szorongás, pánikroham szerű tünetekkel, meg egy olyan érzés amit máshogy nem tudok leírni csak úgy, hogy "meg akarok őrülni". Sokszor vagyok levert, fáradt, és sokszor remegek különböző pontokon, folyamatosan, visszatérően. És a legnagyobb bajom, hogy nincs bennem élet, nincs életkedvem. (Ezt már volt munkatársaim is mondták, nem én találom ki). Semmi se izgat fel, semmi se köt le. Kb egész nap csak vegetálok.


A tetejében súlyos alvászavarom is van. Nem tudok kikapcsolni íígy nem tudok aludni. Altatóval alszom (Nem az altató hozza ki a tüneteket, ez fix)


Gyógyszert nem szedek és nem is akarok. Amikor szedtem akkor teljesen leszedált, ugyanitt vagyok, szóval inkább ez.


Tavaly idegösszeomlás szerű tünettel bekerültem 2 hétre a pszichiátriára. Nem akarok idén is. Semmi értelme. 4 fal, leszedálnak, unalom. Ennek tényleg nincs értelme, azonban nagyon félek, hogy valami történik velem.


Mit tegyek?


2018. nov. 29. 18:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg néha érzek olyat, kicsit elszédülök, és sípol a fülem. De ez nem tart sokáig, azonban ezek a legijesztőbb tünetek :(
2018. nov. 29. 18:19
 2/4 anonim ***** válasza:
7%

Keress egy pszichiátert és szedd a gyógyszert!


Vagy mit gondolsz, attól, hogy ide kiírod jobban leszel?

2018. nov. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Tudod azoknak igen is segít akik depressziósak :) és jön a tél ami rádob egy lapáttal ilyenkor a dolgokra . A lényeg hogy maradj nyugodt kövesd a szokásos napi terved légy sokat szeretteiddel , ha rá görcsölsz akkor magadnak bevonzod a bajt . A gyengébb gyógyszerek is kiütnek?
2018. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképp menj pszichiáterhez Ideg Osztályra! Így elkerülöd a kórházat. Vannak gyógyszerek, amelyek nem szedálnak le. Például az SSRI antidepresszánsok. Ezek inkább életerőt adnak, és felpörget kicsit. Nem leszel depressziós.
2018. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!