Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskola pszichológus segített...

Iskola pszichológus segített valakinek? Várhatok változást vagy csak időpocsékolás az egész?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok ami kihatott a testi egészségemre is.


Iskola pszichológustól mit várjak?

(Trollokat lepontozom!)


2018. nov. 30. 17:56
 1/8 A kérdező kommentje:
16/l
2018. nov. 30. 17:57
 2/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem az iskolapszichológus segített, de hozzájárult a gyógyuláshoz.

Súlyos depresszióm és szuicid hajlamom van, egy alkalommal megosztottam ezt a pszichológusommal. Megbeszélte velem, hogy szeretnék-e pszichiátriára menni, én beleegyeztem. Kihívta a mentőket, ők meg bevittek :D Szedek azóta gyógyszert, és sokkal jobban is érzem magam most.

2018. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És a pszichiátrián bent tartanak? :/
2018. nov. 30. 18:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Az iskolapszichológus annyiban tud segíteni, hogy kereshet neked egy pszichoterapeutát, illetve beküldhet pszichiátriára. Ami jó dolog, szóval keresd föl nyugodtan.

Nem tartanak bent a pszichiátrián.

2018. dec. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok - indokolt esetben bent tarthatnak. Ha ön és/vagy közveszélyes az illető akkor igen. Mivel öngyilkossági hajlammal voltam bent, ezért bent maradtam. De egyáltalán nem rossz amúgy, olyan mint a kollégium, csak tanárok helyett ápolókkal meg dokikkal. Vannak bent csoportterápiák, meg el tudod magad foglalni sok mindennel, én pl. sokszor társasjátékoztam az ápolókkal. Pontosítva a fenti állításomat indokolt esetben tartanak bent. De ez a bentfekvős dolog, van járóbeteg szakrendelés is, ott meg hetente kell menni egy alkalommal, beszélgetsz az orvossal, segít neked, ha kell gyógyszert ír fel, stb. Ha végeztél meg egyszerűen hazamész:D

Meg, nem kell tőle félni sem. Unalmas néha, de a segítségedre van.

16/L

2018. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Voltak próbálkozásaim, öngyilkos akartam lenni

De nem sikerült..

Utána jött a vagdosás.. Szóval mélyen benne vagyok a retekben..

2018. dec. 1. 17:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Kezdésnek az iskolapszichológust ajánlom:)
2018. dec. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!! :))
2018. dec. 1. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!